Öljynsuodatin FILTRON OM 614

4,14 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000889 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FILTRON OM 614 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 2366284, Volvo 3345280, Volvo 33452806, Volvo 3473910, Volvo 34739102. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,158 kg
Mitat 16 × 8 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

155.0 mm

Ulkohalkaisija

70.0 mm

Sisähalkaisija

33.0 mm

Sisähalkaisija 2

33.0 mm

Paino

0,16 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

155.0

Ulkoläpimitta [mm]

70.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

33.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

33.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FILTRON OM 614”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON OM 614 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO2366284
VOLVO3345280
VOLVO33452806
VOLVO3473910
VOLVO34739102
VOLVO3581078
VOLVO6612069
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO858201

Ristiviitteet

AC DELCOA 34 C
AC DELCOAC 6013 E
AC DELCOACD34
ACIACI 8249957
ALCO FILTERMD-103
ALCO FILTERMD113
AMAZONB00GX0J0D4
BALDWINBF825
BALDWINP177
BALDWINPT12
BOSCH1457429500
BOSCH1457429502
BOSCH1457429503
BOSCH9451732601
BOSCHF 026 407 266
CHAMPLC 107
CHAMPP771
CHAMPP771A
CHAMPIONCOF100128C
CHAMPIONX 128
CHAMPIONX128/606
CLEAN FILTERML 013/B
CLEAN FILTERML 013/L
CLEAN FILTERML13/B
COOPERSAZL014
COOPERSG 517
COOPERSG594
COOPERSG688
COOPERSG837
COOPERSG 852
COOPERSGP172
COOPERSGP 205
COOPERSGP 852
COOPERSFIAAMFA4012
COOPERSFIAAMFA4012A
COOPERSFIAAMFA4012B
COOPERSFIAAMFA4361
COOPERSFIAAMFA4767
COOPERSFIAAMFH1506
DONALDSONP550594
DONALDSONP779071
FILTRONOM 614
FINN FILTERFFP10
FINN FILTERFFP525
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FLEETGUARDLF594
FRAMC1191PL
FRAMCH2949
FRAMCH801PL
FRAMCH825PL
FRAMCH834PL1
FRAMCH933PL
FRAMCH945PL
FRAMCH983PL
FRAMCH993PL
GUD FILTERSG 205
GUD FILTERSG 837
HENGST FILTERE1051H D605
HENGST FILTERE152.33
HENGST FILTERE15633
HIFI FILTERSO 1594
INGERSOLL-RAND91634733
JC AUTOFILOM614
KNECHTEH 275/1
LUBERFINERP 771
LUBERFINERP 771A
LUBERFINERPF 771A
LUCAS ELECTRICAL4608/3
MAHLEOX12
MAHLEOX12D
MANN-FILTERH 712 k
MANN-FILTERH727/4
MANN-FILTERH 827/1 n
MOTORCRAFTEFL 040
MOTORCRAFTEFL131
PERKINS30217
PURFLUXL107
PUROLATORL37989
PUROLATORL39200
PUROLATORLI1989
PUROLATORLI 1989 B
PUROLATORMF 100 A
PUROLATORMF 55 A
PUROLATORMF 75 A/1
PUROLATORMF 75 A/2
PUROLATORP10L
QUINTON HAZELLQFL0070
RYCOFG296
RYCOR2001P
SĘDZISZÓWWO10-29
SOFIMAS1080PO
SOFIMAS 3990 PO
SOFIMAS5490PO
TECNECO FILTERSOL 013 A
TECNECO FILTERSOL 0801
TECNOCAROP801
TECNOCAROP945
TECNOCAROP983
TECNOCAROP993
UFI22.013.00
UFI2540700
UFI2540701
UFI2540702
UFI2540703
UNIPARTGFE234
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTH1038
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTH1038x
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
VAN WEZEL8249957
WIX FILTERSWL7063