Öljynsuodatin DONALDSON P502067

7,19 € Sis. alv 25,5 %

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012843 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P502067 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 15400PFB004, Honda 15400PFB014, Honda 15400PH3004, Honda 15400PJ7005, Honda 15400PJ7015. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,248 kg
Mitat 7 × 7 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

65.0 mm

Ulkohalkaisija

68.0 mm

Sisähalkaisija

65.0 mm

Sisähalkaisija 2

56.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

65.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

56.0 mm

Kierteen koko

M20 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,25 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

65.0

Kierremitta

M20 x 1.5

Ulkoläpimitta [mm]

68.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

65.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

56.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P502067”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P502067 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Yanmar1GM10
Yanmar1GM10(YMI)
Yanmar1GM10C
Yanmar1GM10L
Yanmar1GM10VE
Yanmar1GML
Yanmar1GMY-C
Yanmar1GMY-EC
Yanmar2GM20
Yanmar2GM20-YEU
Yanmar2GM20B
Yanmar2GM20C
Yanmar2GM20C-YEU
Yanmar2GM20F
Yanmar2GM20F-YEU
Yanmar2GM20FC-YEU
Yanmar2GMFL
Yanmar2GML
Yanmar2GMZ
Yanmar3GM30
Yanmar3GM30-YEU
Yanmar3GM30B
Yanmar3GM30C
Yanmar3GM30C-YEU
Yanmar3GM30F
Yanmar3GM30F-YEU
Yanmar3GM30FC-YEU
Yanmar3GM30FVE
Yanmar3GM30VE
Yanmar3GMFLE
Yanmar3GMLE
Yanmar3JH2
Yanmar3JH2-TCE
Yanmar3JH2BE
Yanmar3JH2CE
Yanmar3JH2E
Yanmar3JH2G-TBE
Yanmar3JH2G-TE
Yanmar3JH2S-TBE
Yanmar3JH2S-TE
Yanmar3JH2Z
Yanmar3JH3
Yanmar3JH3CE
Yanmar3JH3E
Yanmar3JH3E(EPA)
Yanmar3JH3E-YEU-E
Yanmar3JH3Z
Yanmar3JH3Z1
Yanmar3JH3Z2
Yanmar3JH4E
Yanmar3JH5AE
Yanmar3JH5E
Yanmar2YM15
Yanmar3YM20
Yanmar3YM27A
Yanmar3YM30
Yanmar3YM30R

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA15400PFB004
HONDA15400PFB014
HONDA15400PH3004
HONDA15400PJ7005
HONDA15400PJ7015
HONDA15410MCJ000
HONDA15410MCJ003
HONDA15410MM9013
HONDA15410MM9405
VOLVO11713228
VOLVO15714573
VOLVOVOE 11713228
YAMAHA3FV1344000
YAMAHA5GH-13440-00
YAMAHA5GH134405000
YANMAR119305-35150
YANMAR119305-35151
YANMAR11930535160
YANMAR119305-35170

Ristiviitteet

AC DELCOACD000183
AC DELCOPF1237
AC DELCOPF2112
AC DELCOPF2135
AC DELCOPF 57
AC DELCOX165
AC DELCOX4013E
AC DELCOX 4063 E
ALCO FILTERSP-1001
ALCO FILTERSP-1002
ALCO FILTERSP1006
ALCO FILTERSP-1079
AMCFO011A
AMCL6607
AMCOC14090
AMCOC15180
AMCOC16090
AMCOF2021
AMCSFO4621
AMCY1193053150
AMCY11930535150
ASHIKA10-00-018
ASHIKA10-01-120
ASHIKA10-03-307
ASHIKA10-03-313
ASHIKA10-03-315
ASHIKA10-05-593
ASHIKA10-07-703
ASHIKA10-07-705
ASHIKA10-K0-001
ATLAS2913318000
ATLASM33
BALDWIN26560201
BALDWINB1400
BALDWINB301
BALDWINB7285
BIG A92358
BIG A92365
BLUE PRINTADG02109
BLUE PRINTADH22113
BLUE PRINTADM52103
BLUE PRINTADM52105
BLUE PRINTADM52106
BLUE PRINTADM52121
BLUE PRINTADN12112
BLUE PRINTADS72103
BOSCH0451103275
BOSCH0 451 104 068
BOSCH0 451 104 509
BOSCH0986452061
BOSCH0986452605
BOSCH0 986 452 614
BOSCH0 986 AF0 063
BOSCH0 986 AF0 203
BOSCH0 986 AF1 014
BOSCH0986AF1039
BOSCH0986AF1058
BOSCH0 986 AF1 070
BOSCH0 986 AF1 148
BOSCH0 986 AF1 189
BOSCH3300
BOSCH72180
BOSCH72182
BOSCHF 00E 369 836
BOSCHF026407001
BOSCHP2061
BOSCHP3275
BOSCHP7001/1
CARQUEST85365
CHAMPLS106
CHAMPLS 192
CHAMPLS198
CHAMPPH 2805
CHAMPPH 2808
CHAMPPH 2865
CHAMPPH 2869
CHAMPPH2876
CHAMPIONF117
CHAMPIONF117/606
CHAMPIONF129
CLEAN FILTERDO836
CLEAN FILTERDO853
CLEAN FILTERDO 853/A
CLEAN FILTERDO854
CLEAN FILTERDO 854/A
CLEAN FILTERDO949
COMLINECHY11001
COMLINECMZ11413
COMLINECMZ11431
COMLINECNS11218
COMLINECSB11840
COMLINEEOF074
COOPERSZ1039
COOPERSZ1094
COOPERSZ1239
COOPERSZ1297
COOPERSFIAAMFT5368
COOPERSFIAAMFT5389
COOPERSFIAAMFT5406
COOPERSFIAAMFT5448
COOPERSFIAAMFT6081
CROSLAND2151
DELPHIFX0074
DELPHIFX0078
DELPHIFX0161
DELPHIFX0179
DELPHIFX0185
DONALDSON OFFP502067
FEBI32099
FILTRONOP595
FILTRONOP 637
FILTRONOP 642
FIRESTONETF4622
FLEETGUARDLF3692
FLEETGUARDLF3925
FLEETRITELFR83692
FRAMDG6607
FRAMPF9715
FRAMPH11275
FRAMPH2876
FRAMPH4998
FRAMPH5280
FRAMPH5541
FRAMPH5594
FRAMPH5594A
FRAMPH5885
FRAMPH6017
FRAMPH6017A
FRAMPH6607
FRAMPH9715
FRAMTG6607
GREYFRIARS9034S
GUD FILTERSZ 222
GUD FILTERSZ223
GUD FILTERSZ 232
GUD FILTERSZ 282
GUD FILTERSZ 350
GUD FILTERSZ 353
HASTINGSLF113
HENGST FILTERH13W03
HENGST FILTERH97W03
HENGST FILTERH97W06
HIFI FILTERSO 6099
HIFI FILTERT 59
HIFI FILTERT600
HINO15607-2110
HINOS156072111
HINOS3291EV020
HOFFER7605131
HOFFER7605131/1
HOFFER7605131/12
HOFFER7605131/7
INGERSOLL-RAND85426849
IPS PARTSIFL-3120
IPS PARTSIFL-33001
IPS PARTSIFL-3301
IPS PARTSIFL-3313
IPS PARTSIFL-3705
IPS PARTSIFL-3K01
JAPANPARTSFO-018S
JAPANPARTSFO120
JAPANPARTSFO120S
JAPANPARTSFO-197
JAPANPARTSFO-197S
JAPANPARTSFO-300
JAPANPARTSFO-301
JAPANPARTSFO-301S
JAPANPARTSFO-302
JAPANPARTSFO-302S
JAPANPARTSFO-303
JAPANPARTSFO-303S
JAPANPARTSFO-304
JAPANPARTSFO-313
JAPANPARTSFO-313S
JAPANPARTSFO315S
JAPANPARTSFO-392
JAPANPARTSFO-392S
JAPANPARTSFO-406S
JAPANPARTSFO-593
JAPANPARTSFO-593S
JAPANPARTSFO-703
JAPANPARTSFO703S
JAPANPARTSFO-704
JAPANPARTSFO-704S
JAPANPARTSFO-705
JAPANPARTSFO705S
JAPANPARTSFO-K01
JAPANPARTSFOK01S
JAPANPARTSJFO-120
JAPANPARTSJFO120S
JAPANPARTSJFO197
JAPANPARTSJFO-197S
JAPANPARTSJFO-300
JAPANPARTSJFO301
JAPANPARTSJFO-301S
JAPANPARTSJFO302
JAPANPARTSJFO-302S
JAPANPARTSJFO303
JAPANPARTSJFO-303S
JAPANPARTSJFO304
JAPANPARTSJFO313
JAPANPARTSJFO313S
JAPANPARTSJFO-315S
JAPANPARTSJFO392
JAPANPARTSJFO-392S
JAPANPARTSJFO593
JAPANPARTSJFO593S
JAPANPARTSJFO703
JAPANPARTSJFO703S
JAPANPARTSJFO704
JAPANPARTSJFO-704S
JAPANPARTSJFO705
JAPANPARTSJFO705S
JAPANPARTSJFO-K01
JAPANPARTSJFOK01S
JURA HIFISO6099
KAWASAKI160971063
KAWASAKI160971072
KRALINATORL265
KRALINATORL266
KRALINATORL358
LAUBERPH2876
LUBERFINERPH 2805
LUBERFINERPH 2869
LUBERFINERPH2876
LUBERFINERPH7028
MAGNETI MARELLI152071758756
MAGNETI MARELLI71758756
MAHLEOC195
MANN-FILTERMW671
MANN-FILTERW 67/1
MANN-FILTERW67/80
MANN-FILTERW68
MANN & HUMMELMW671
MANN & HUMMELW671
MANN & HUMMELW6780
MAPCO61510
MAPCO61557
MEAT&DORIA15131
MEAT&DORIA15131/1
MEAT&DORIA15131/12
MEAT&DORIA15131/7
MEAT&DORIA15411
MEYLE28-14 322 0005
MEYLE34-14 322 0001
MEYLE34-14 322 0002
MEYLE35-14 322 0000
MEYLE35-14 322 0005
MEYLE35-14 322 0006
MEYLE36-14 322 0008
MEYLE37-14 322 0009
MOBILMO4612
MOBILMO4622
MOPAR PARTSF0PH2868
MOPAR PARTSF0PH2876
MOTORCRAFTFL816
NAPA1365
NAPA21365
NAPA41365
NIPPARTSJ1310303
NIPPARTSJ1310307
NIPPARTSJ1310500
NIPPARTSJ1311018
NIPPARTSJ1311026
NIPPARTSJ1313000
NIPPARTSJ1313001
NIPPARTSJ1313007
NIPPARTSJ1313013
NIPPARTSJ1313016
NIPPARTSJ1314014
NIPPARTSJ1317004
NIPPARTSJ1317005
NIPPARTSJ1317007
NIPPARTSJ1317008
ONAN01857444
ONAN1857444
PERKINS102619
PURFLUXLS301
PURFLUXLS871
PURFLUXLS871A
PURFLUXLS892
PURFLUXLS965
PUROLATORL14460
PUROLATORL14612
PUROLATORL14622
PUROLATORL18097
PUROLATORL19212
PUROLATORML16817
PUROLATORML16819
PUROLATORPER4622
PUROLATORPL14612
PUROLATORPL14622
RYCOR2275P
RYCOZ148A
RYCOZ436
RYCOZ445
RYCOZ495
RYCOZ79A
SAKURAC1809
SAKURAC18093
SAKURAC18094
SAKURAC18096
SAKURAC2502
SAKURAC5205
SAKURAS1703660
SF FILTERSSP4067
SF FILTERSSP4554
SOFIMAS3258R
SURE FILTERSFO0535
SURE FILTERSFO4612
TECNOCARR193
TECNOCARR205
TECNOCARR215
TECNOCARR438
TECNOCARR96
TEREX5474010026
THERMO KING11-6182
THERMO KING126182
UD TRUCKS1520865F00
UD TRUCKS1520865F01
UD TRUCKS15208HC010
UD TRUCKS15208KA000
UD TRUCKS15208KA010
UFI092325840
UFI2325800
UFI2325840
UFI2325900
UFI2327100
UFI2327200
UFI23.424.00
UFI2345200
UFI23.484.00
UFI92325840
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW671
VALEO586022
VALVOLINEL2876
VALVOLINEVO106
VALVOLINEVO49
VALVOLINEVO54
VICC806
VICC901
VMCLF502067
WIX51365
WIX57712
WIXWL7200
WIX FILTERS51365
WIX FILTERS51365XP
WIX FILTERS57712
WIX FILTERSWL7200
WOODGATEWGL9056
WOODGATEWGL 9197
YALE901281813