Öljynsuodatin FLEETGUARD LF4054

18,55 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000977 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FLEETGUARD LF4054 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11708552, Volvo 119935430, Volvo 11993545, Volvo 17457469, Volvo 17535046. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,68 kg
Mitat 9,5 × 9,5 × 20 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

210.0 mm

Ulkohalkaisija

94.0 mm

Sisähalkaisija

94.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

12UNF2B

Muoto

round

Paino

0,68 kg

Suodatintyyppi

Hienosuodatin

Kierremitta

1-12 UNF-2B

Korkeus (mm)

210.0

Läpimitta [mm]

94.0

Ulkoläpimitta [mm]

94.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FLEETGUARD LF4054”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FLEETGUARD LF4054 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD550GE
Volvo PentaTAD551GE
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD650VE
Volvo PentaTAD660VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD750GE
Volvo PentaTAD750VE
Volvo PentaTAD751GE
Volvo PentaTAD760VE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11708552
VOLVO119935430
VOLVO11993545
VOLVO17457469
VOLVO17535046
VOLVO17535679
VOLVO3831236
VOLVO58832932
VOLVO62114897
VOLVOV3831236
VOLVOVOE119935430
VOLVOVOE11993545
VOLVOVOE 21640514
VOLVOVOE 3831236
VOLVOVOE58832932
VOLVOVOE62114897

Ristiviitteet

ACX22
ACIACI 3000V001
ACIACI 59002092
ALCO FILTERSP832
ALLIS-CHALMERS61671160
ALLIS-CHALMERS61671600
ALLIS-CHALMERS61673585
ALLIS-CHALMERS99100208
ATLAS1202 8496
ATLAS1202849600
ATLAS1619 2627
ATLAS3216921400
ATLAS3222306180
ATLAS363020
ATLAS387493
ATLAS442004
ATLAS97090012
ATLAS9709 0012-00
ATLAS9710040500
ATLAS9712 5401-04
ATLAS9721 0338
ATLAS9721033800
ATLAS9790154300
ATLAS9805052700
BALDWINB236
BALDWINB262
BALDWINB7143
BALDWINB7367
BALDWINB9601
BALDWINBT281
BALDWINJX0818A
BIG A2194
BIG A92820
BOGE558000301
BOSCH09864B7042
BOSCH0986B01027
BOSCH451104015
BOSCH451105001
BOSCH451105067
BOSCH451105182
BOSCH451105188
BOSCH451301001
BOSCH9455081010
BOSCH9457280400
BOSCH986B01027
BOSCHF026407234
BOSCHP4015
BOSCHP5067
BOSCHP5188
CARQUEST85820
CARQUEST96439
CHAMP1617553
CHAMPLFH4960
CLEAN FILTERDO263
COOPERSAZL032
COOPERSZ71
COOPERSFIAAMFT4657
CROSLAND304
DONALDSONLFP553771
DONALDSONLFP557624
DONALDSONP 17 2507
DONALDSONP553771
DONALDSONP557624
DONALDSONP779127
DONALDSONR 01-0014
DOOSAN35330687
DOOSAN400504-00005
DOOSANC3030014
DORMAN6LS1114
FLEETGUARDLF16327
FLEETGUARDLF4054
FRAMFram ph 2801
FRAMPH2801
FRAMPH2801A
FRAMPH2801B
FRAMPH2924
FRAMPH3776
FRAMPH7718
FUCHS5501316450
FUCHS73033
GREYFRIARS936S
GROVE9414100529
GROVE9414100818
HAMM234486
HAMM300234486
HENGST FILTERH18/1W
HENGST FILTERH18W
HENGST FILTERH18W01
HENGST FILTERH18W03
HENGST FILTERH 18 W 04
HENGST FILTERH398W
HENGST FILTERH451W
HIFI FILTERSO040
HIFI FILTERSO15007
INGERSOLL-RAND35330687
INGERSOLL-RAND51056612
INGERSOLL-RAND72221450
INGERSOLL-RAND85052751
INGERSOLL-RAND92118678
JURA HIFISO040
KNECHTFO386
KNECHTFO 386/1
KRALINATORL149
LINDE160 000 0010 01
LINDE9830610
LUBERFINER1617553
LUBERFINERLFH4960
LUBERFINERLFP2222
LUBERFINERLFP2222-1
LUBERFINERLFP2234-1
MACK5839LF3687
MACK5839LF4054
MAHLEOC 1776
MAHLEOC32
MAHLEOC60
MANN-FILTER6750558336
MANN-FILTER6750559016
MANN-FILTERW11703
MANN-FILTERW962
MANN-FILTERW962/13
MANN-FILTERW9623
MANN-FILTERW962/38
MANN-FILTERW962/47
MANN-FILTERW96260
MANN-FILTERW9626O
MANN-FILTERW962/8
MANN-FILTERWP9403
MANN & HUMMELW962
MANN & HUMMELW96213
MANN & HUMMELW9623
MANN & HUMMELW 96238
MANN & HUMMELW 96247
MANN & HUMMELW9626O
MANN & HUMMELW 9628
MANN & HUMMELWP9403
MOTORCRAFTEFL161
MOTORCRAFTEFL222
NAPA1820
PARKER/RACORPFL5666
PURFLUXLS414
PURFLUXLS479A
PURFLUXLS712
PURFLUXLS712C
PUROLATORL47033
PUROLATORPC224
PUROLATORPC33
RYCOZ74
SAKURAC7933
SAKURAC7961
SAVARA92804017
SAVARA92811117
SOFIMAS3230R
SOFIMAS8600R
SULLAIR681
TECNOCARR68
UFI2310601
VAN WEZEL3000V001
VAN WEZEL59 00 2092
VAN WEZELACI 3000V001
VAN WEZELACI 59002092
VOLVO PENTA21640514
WIX51820
WIX51820E
WIX551820
WIX FILTERS51820
WIX FILTERS51820E
WIX FILTERS551820
WIX FILTERSOP592
WOODGATEWGL962