Öljynsuodatin DONALDSON P553771

12,96 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Kubota / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000520 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P553771 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1114786, Volvo 119935430, Volvo 11993545, Volvo 119935450, Volvo 1199354M. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,68 kg
Mitat 9,5 × 9,5 × 20 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

200.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

71.0 mm

Sisähalkaisija 2

61.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

61.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

12UN

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,68 kg

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Kierremitta

1-12 UN

Pituus (mm)

200.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Sisäläpimitta 1 [mm]

71.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

61.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P553771”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P553771 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD5A-B TA
Volvo PentaD5A-T
Volvo PentaD5A-TA
Volvo PentaD7A-B TA
Volvo PentaD7A-T
Volvo PentaD7A-TA
Volvo PentaD7C-B TA
Volvo PentaD7C-TA
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD550GE
Volvo PentaTAD551GE
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD650VE
Volvo PentaTAD660VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTAD750GE
Volvo PentaTAD750VE
Volvo PentaTAD751GE
Volvo PentaTAD760VE
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD520VE
Volvo PentaTD720GE
Volvo PentaTD720VE PP

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1114786
VOLVO119935430
VOLVO11993545
VOLVO119935450
VOLVO1199354M
VOLVO17457469
VOLVO17535679
VOLVO21640514
VOLVO3831236
VOLVO62114897

Ristiviitteet

AC DELCOPF2154
AC DELCOX22
ACIACI 0317995
ACIACI 09002074
ACIACI 59002092
AIR REFINERPL4017
ALLIS-CHALMERS61671160
ALLIS-CHALMERS61671600
ALLIS-CHALMERS61673585
ALLIS-CHALMERS99100208
AMERICAN PARTS2030
AMERICAN PARTS2194
AMERICAN PARTS92772
AMERICAN PARTS92818
AMERICAN PARTS92820
ATLAS0363020
ATLAS1202 8496
ATLAS1202849600
ATLAS1612398000
ATLAS16136105
ATLAS1613610500
ATLAS1619 2627
ATLAS1619262700
ATLAS16193771
ATLAS2670491
ATLAS29000338
ATLAS2914812000
ATLAS321692140
ATLAS363020
ATLAS387493
ATLAS442004
ATLAS9121033800
ATLAS97090012
ATLAS9709 0012-00
ATLAS9712 5401-04
ATLAS97125401204
ATLAS9712540404
ATLAS9721 0338
ATLAS9721033800
ATLAS9724508667
BALDWIN31712
BALDWINB236
BALDWINB262
BALDWINB7143
BALDWINB7367
BALDWINB9601
BALDWINBT8433
BOSCH0451105001
BOSCH0451105067
BOSCH0451301001
BOSCH451105067
BOSCH451105182
BOSCH451105188
BOSCH451301001
BOSCH9457280400
BOSCHP5067
BOSCHP5188
BOSCH REXROTH0451104015
BOSCH REXROTH451104015
BOSCH REXROTH451105001
CARQUEST85772
CARQUEST85820
COOPERSAZL032
COOPERSFIAAMFT4657
CROSLAND2130
CROSLAND9325
DELPHI LOCKHEEDAP3193
DELPHI LOCKHEEDAP3193A
DELPHI LOCKHEEDAP3213
DELPHI LOCKHEEDAP3213A
DELPHI LOCKHEEDAP3221A
DELPHI LOCKHEEDAP3553
DELPHI LOCKHEEDLK3193
DELPHI LOCKHEEDLK3213
DONALDSONJ 86-10962
DONALDSON OFFP553771
EATON4795837
EIMCO67008922
EIMCO69008950
EIMCOM8M60984
EUCLID119935430
FEBI31995
FLEETGUARD3216921400
FLEETGUARDHF6205
FLEETGUARDHF6360
FLEETGUARDLF16327
FLEETGUARDLF3625
FLEETGUARDLF3687
FLEETGUARDLF 3784
FLEETGUARDLF3932
FLEETGUARDLF4054
FLEETGUARDLF797
FLEETRITELFR83625
FLEETRITELFR84054
FLEETRITELFR8797
FRAMP7053
FRAMPH2801
FRAMPH2801A
FRAMPH2924
FRAMPH2968
FRAMPH3735
FRAMPH3776
FRAMPH4868
FRAMPH7718
FURUKAWA3032745R1
FURUKAWA3055270R91
FURUKAWA3059247R91
FURUKAWA3136406R91
GREYFRIARS917S
GREYFRIARS936S
GROVE9414100529
GUD FILTERSZ71
GUD FILTERSZ 74
HAMM00234486
HAMM234486
HAMM2344865018
HASTINGSLF315
HAVAMHD0340
HENGST FILTERH18/1W
HENGST FILTERH18W01
HENGST FILTERH18W03
HENGST FILTERH303W
HIFI FILTERSO040
HIFI FILTERSO15007
HIFI FILTERSO3413
HIFI FILTERSO7262
HIFI FILTERSO797
INGERSOLL-RAND17771734
INGERSOLL-RAND35330687
INGERSOLL-RAND38494829
INGERSOLL-RAND38494886
INGERSOLL-RAND51056612
INGERSOLL-RAND72221450
INGERSOLL-RAND85052751
INGERSOLL-RAND92118678
INGERSOLL-RAND92740950
JURA HIFISO040
JURA HIFISO3413
JURA HIFISO7262
JURA HIFISO797
KOEHRING5710640
KOEHRING5821220
KRALINATORL149
LINDE0009830610
LINDE016000000100
LINDE0160000001001
LINDE016000000200
LINDE0160000002001
LINDE1160025
LINDE160 000 0010 01
LINDE160000002001
LINDE16000000201
LINDE9830610
LOESING025034
LOESING025161
LOESING25034
LOESING25161
LUBERFINERLFP2222
MAHLEFO386/1
MAHLEHC97
MAHLEOC 171
MAHLEOC32
MAHLEOC60
MANN-FILTER05500874
MANN-FILTER11781186
MANN-FILTER24650040
MANN-FILTER6750558336
MANN-FILTER6750558476
MANN-FILTER6750559016
MANN-FILTER901000
MANN-FILTERW11703
MANN-FILTERW962
MANN-FILTERW962/14
MANN-FILTERW962/28
MANN-FILTERW962/47
MANN-FILTERW9626O
MANN-FILTERW962/8
MANN & HUMMEL6750558476
MANN & HUMMEL6750559016
MANN & HUMMELW11703
MANN & HUMMELW 96214
MANN & HUMMELW 96228
MANN & HUMMELW9626O
MANN & HUMMELW 9628
MOTORCRAFTEFL161
MOTORCRAFTEFL222
MOTORCRAFTFL761
NAPA1772
NAPA1820
NAVISTAR3055766R91
ORENSTEIN & KOPPEL0046826
ORENSTEIN & KOPPEL046826
ORENSTEIN & KOPPEL103909
ORENSTEIN & KOPPEL1409921
ORENSTEIN & KOPPEL1448080
ORENSTEIN & KOPPEL1457012
ORENSTEIN & KOPPEL46826
PURFLUXLS414
PURFLUXLS479
PURFLUXLS4798
PURFLUXLS479A
PURFLUXLS497B
PURFLUXLS712
PURFLUXLS712C
PUROLATORL40106
PUROLATORL47033
PUROLATOROC32
PUROLATOROC60
PUROLATORPC248
PUROLATORPC33
PUROLATORPER106
PUROLATORPER2168
PUROLATORPER319
REPLACED BYJ8610962
REPLACED BYP557624
RYCOZ129
RYCOZ74
SAKURAC4905
SAKURAC6101
SAKURAC6204
SANDVIK67008922
SANDVIK69008950
SAVARA928040
SAVARA92804017
SAVARA92811117
SF FILTERSSP4300
SULLAIR00681
SULLAIR02250153935
SULLAIR04355
SULLAIR1160025
SULLAIR2250153935
SULLAIR4057120
SULLAIR4355
SULLAIR486610
SULLAIR521500
SULLAIR681
SULLAIRLF4054
SURE FILTERSFO0818
SURE FILTERSFO4054
TAMROCK04701244
TAMROCK69008950
TAMROCK69024474
TEREX00073033
TEREX0046826
TEREX046826
TEREX103909
TEREX1409921
TEREX73033
TEREXG0250522
UD TRUCKS152090T000
UD TRUCKS152090T00A
UD TRUCKS15209T9000
UD TRUCKS15209T9001
UD TRUCKS15209T9002
UD TRUCKS15209T9003
UD TRUCKS15209T9006
UD TRUCKS1621183
UD TRUCKS194932128
UD TRUCKS711922604
UD TRUCKS94932128
UFI2310601
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW962
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW9628
VAN WEZEL0317995
VAN WEZEL09 00 2074
VAN WEZEL59 00 2092
VAN WEZELACI 0317995
VAN WEZELACI 09002074
VAN WEZELACI 59002092
VICC-219
VMCLF553771
VME119935430
VOLVO PENTA21640514
WALGAHN-MOTORENTECHN00811399
WALGAHN-MOTORENTECHN811399
WIX51524
WIX51772
WIX51820
WIX51820E
WIX FILTERS51772
WIX FILTERS51820
WIX FILTERS51820E
WIX FILTERSL05A565
WOODGATEWGL797
WOODGATEWGL962