Ilmansuodatin DONALDSON P181088

33,70 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000015496 Osasto: Tuotemerkki:

Ilmansuodatin DONALDSON P181088 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 4758610, Volvo 4 785 610, Volvo 47856109, Volvo 4 785 612, Volvo 47895610. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 1,336 kg
Mitat 36,5 × 17,5 × 17,5 cm
Urien lukumäärä

Right / · Left

Pituus

340.0 mm/ · 352.6 mm

Kiinnitysasento

352.6 mm

Korkeus 2

339.9 mm

Ulkohalkaisija

164.0 mm

Sisähalkaisija

87.0 mm

Sisähalkaisija 2

8.38 mm

Suodattimen tyyppi

external

Muoto

round

Lisäkuvaus

celulosis

Paino

1,34 kg

Kokonaispituus (mm)

352.6

Pituus (mm)

340.0

Sisäläpimitta [mm]

87.0

Ulkoläpimitta [mm]

164.0

Suodatintyyppi

Ensiösuodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ilmansuodatin DONALDSON P181088”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P181088 Ilmansuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD45BPP

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO4758610
VOLVO4 785 610
VOLVO47856109
VOLVO4 785 612
VOLVO47895610
VOLVO6 644 839
VOLVOVOE4785610

Ristiviitteet

AC DELCOA1029C
AC DELCOPC179
ACIACI 28002131
ACIACI 4029668
AIR REFINERAR002
AIR REFINERARM1753
ALCO FILTERMD-300
AMERICAN PARTS94515
ATLAS1619 2797
ATLAS1619 2797-00
ATLAS1619 2997
ATLAS1619299700
BALDWINB7167
BALDWINPA2416
BALDWINPA2845
BOSCH1457429946
BOSCH1987430008
BOSCH9451160008
BOSCHS9946
BOSCH REXROTH8A
CARQUEST88515
CHAMPIONW705
COOPERSAZA101
COOPERSFIAAMFL6417
COOPERSFIAAMFLI6417
DELPHI LOCKHEEDAP3331
DELPHI LOCKHEEDAP3331A
DELPHI LOCKHEEDLK3331
DIAMONDDX302
DONALDSON OFFP181088
EIMCO69008910
EIMCOD2NP181088
EUCLID4785610
EUCLID4785612
EUCLID6644839
FINN FILTERFFA10901
FLEETGUARDAF4058
FLEETRITEAFR84058
FRAMCA4202
FRAMCA5022
FRAMCA7111
FRAMCA8303
FURUKAWA146939R1
FURUKAWA3405458R1
GPCFC105
GREYFRIARS272A
GROVE01679847
GROVE1679847
GUARDIANG172253
GUD FILTERSADG603
GUD FILTERSADG 603A
GUD FILTERSADG808
HAMM233420
HAMM2334205018
HASTINGSAF639
HAVAMHD8564
HEAVY DUTY AIRAM1753
HEAVY DUTY AIRHDAM1753
HENGST FILTERE114L
INGERSOLL-RAND93604908
JURA HIFISA14008
KOEHRING05821013
KOEHRING5821013
KRALINATORLA813
LINDE000 983 9015
LINDE9839015
LOESING024002
LOESING207824
LOESING24002
LUBERFINERLAF 1714
MAHLE5099825
MAHLEAG88
MAHLELX236
MANN-FILTER04005074
MANN-FILTER964013
MANN-FILTERC17225/2
MANN-FILTERC17225/3
MANN & HUMMELC172252
MANN & HUMMELC 17 2253
MOTORCRAFTEFA308
NAPA6515
NAVISTAR3146939
NAVISTAR3146939R91
NAVISTAR314693R1
NELSON84991S
ORENSTEIN & KOPPEL0867972
ORENSTEIN & KOPPEL101127
ORENSTEIN & KOPPEL744821
ORENSTEIN & KOPPEL8003741
ORENSTEIN & KOPPEL803741
ORENSTEIN & KOPPEL867972
PARKER/RACORAR614/4
PURFLUXA598
PUROLATORA61605
PUROLATORPM1605
PUROLATORPM16051
PUROLATORPM1605Q
REPLACED BYJ8510881
SANDVIK69008910
SAVARA92346717
SAVARASA467
SF FILTERSSL6214
STILL138 616
SULLAIR2078240
SURE FILTERSFA1088P
TAMROCK81258859
TAMROCK86895399
TEREX0867972
TEREX09059548
TEREX101127
TEREX350557
TEREX8003741
TEREX9059548
TEREXQ0350557
UD TRUCKS351650
UD TRUCKS992124
UD TRUCKSAI3284
UFI2780400
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTC172253
VALMET5018608
VALMET80061800
VAN WEZEL28002131
VAN WEZEL4029668
VAN WEZELACI 28002131
VAN WEZELACI 4029668
VMCAF181088
VME4785610
VME47856109
VME4785612
VME6644839
WALGAHN-MOTORENTECHN00811092
WALGAHN-MOTORENTECHN811092
WIX46515
WIX546515
WIXA160
WIXWA6085
WIX FILTERS46515
WIX FILTERS546515
WIX FILTERSA160
WIX FILTERSWA6085
WOODGATEWGA114
WOODGATEWGA324