Ilmansuodatin FILTRON AM 404

56,83 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Perkins / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000031861 Osasto: Tuotemerkki:

Ilmansuodatin FILTRON AM 404 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 3839340, Volvo VOE1200018-9, Yanmar 12665412630. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 3,348 kg
Mitat 30,0 × 30,0 × 44,0 cm
Urien lukumäärä

Right / · Left

Kiinnitysasento

417.0 mm

Ulkohalkaisija

282.0 mm

Ulkohalkaisija 2

282.0 mm

Sisähalkaisija

178.0 mm

Sisähalkaisija 2

178.0 mm

Sisähalkaisija 3

17.0 mm

Suodattimen tyyppi

Cartridge

Paino

3,35 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Suositellun tarvikkeen tuotenumero

AM 404/2W AM 404W

Korkeus [mm]

417.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

282.0

Ulkoläpimitta 2 [mm]

282.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

178.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

17.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ilmansuodatin FILTRON AM 404”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON AM 404 Ilmansuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1640-42GE-B
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTWD1031VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO3839340
VOLVOVOE1200018-9
YANMAR12665412630

Ristiviitteet

AC DELCOA428C
AC DELCOPC135
ACIACI 3777530
AIR REFINERARM106769
AIR REFINERARM1126
AIR REFINERARM181046
ALCO FILTERMD222
ALLIS-CHALMERS00659533
ALLIS-CHALMERS00684374
ALLIS-CHALMERS0658451
ALLIS-CHALMERS06595334
ALLIS-CHALMERS06595337
ALLIS-CHALMERS0684734
ALLIS-CHALMERS626181
ALLIS-CHALMERS648734
ALLIS-CHALMERS659 533
ALLIS-CHALMERS662618
ALLIS-CHALMERS6626181
ALLIS-CHALMERS6626188
ALLIS-CHALMERS70659533
ALLIS-CHALMERS70684734
AMAZONB00GX0GGIQ
ASTRA114319
ATLAS275651
BALDWINLL1885
BALDWINPA1862
BALDWINPA1885
BALDWINPA1885XP
BOSCH0 986 4B0 047
BOSCH1457429977
BOSCH1457433737
BOSCH1987430005
BOSCH9451160005
CHAMPLAF6769
CHAMPIONCAF101317R
CLEAN FILTERMA389
COOPERSAEM2486
COOPERSAZA314
COOPERSAZA314T
COOPERSAZC300
COOPERSAZC301
COOPERSDU1518S
COOPERSDU1518STS
COOPERSFIAAMFLI6496
COOPERSFIAAMFLI6496CPF
DONALDSONDBA5046
DONALDSONDU1518T
DONALDSONFHG140022
DONALDSONFHG140023
DONALDSONFHG140054
DONALDSONFHG140055
DONALDSONFHG140061
DONALDSONFHG140065
DONALDSONFHG140121
DONALDSONFWG140028
DONALDSONFWG140052
DONALDSONP100679
DONALDSONP106769
DONALDSONP107672
DONALDSONP110558
DONALDSONP117434
DONALDSONP117437
DONALDSONP120842
DONALDSONP121675
DONALDSONP122330
DONALDSONP 13 2597
DONALDSONP132601
DONALDSONP133321
DONALDSONP 13 7982
DONALDSONP141628
DONALDSONP145700
DONALDSONP 15 0061
DONALDSONP 15 1157
DONALDSONP151771
DONALDSONP151921
DONALDSONP 15 2576
DONALDSONP 15 2583
DONALDSONP153354
DONALDSONP181046
DONALDSONP182046
DONALDSONP182173
DONALDSONP184046
DONALDSONP 18 5046
DONALDSONP500904
DONALDSONP803914
DONALDSONP803915
DONALDSONP806426
DONALDSONP806767
DONALDSONP807219
DONALDSONP809315
DONALDSONP811413
DONALDSONP903914
DONALDSONSMP181046
DONALDSONXLP182046
DONALDSONXLP184046
DONALDSONXLP774524
DOOSAN44749048
DOOSANMX151571
DORMANL 551 N/4
DT6.25012
ERF39134
EUCLID9394161
FEBI170543
FIAT-HITACHI1930747
FIAT-HITACHI4146898
FILTRONAM 404
FILTRONAM404W
FLEETGUARDAA2902
FLEETGUARDAF1611M
FLEETGUARDAF1905M
FLEETGUARDAF424
FLEETGUARDAF424M
FRAMCA507
FRAMHCA507
GROVE73041000
GROVE7304100001
GROVE7304100019
GROVE9304100001
GUD FILTERSADG524
GUD FILTERSADG694
GUD FILTERSAG524
GUD FILTERSL95-419
HENGST FILTERE129L
HIFI FILTERSA10374
HINO178011110
HINO178011110A
HINO178012240
INGERSOLL-RAND118H1144
INGERSOLL-RAND35109156
INGERSOLL-RAND35109198
INGERSOLL-RAND35902444
INGERSOLL-RAND39144712
INGERSOLL-RAND51290980
INGERSOLL-RAND51296986
INGERSOLL-RAND51322667
INGERSOLL-RAND56903743
INGERSOLL-RAND59445171
INGERSOLL-RAND91672675
INGERSOLL-RAND92273705
JC AUTOFILAM404
KAWASAKIP181173
KOLBENSCHMIDT186-AR
KOLBENSCHMIDT50013186
LUBERFINERLAF5951
LUBERFINERLAF6769
LUBERFINERLAF6769MXM
LUBERFINERLAF7672
MAHLELX29
MANN-FILTERC29939
MEYLE16343210010
MICHIGAN0960 243
MICHIGAN1530 003
MICHIGAN1530 004
MICHIGAN1530 009
MICHIGAN944 404
MICHIGAN946 897
MICHIGAN960 243
MONARK30 781 987
MOTORCRAFTEFA327
PERKINS26510238
PERKINS26510289
PERKINSCV4170
PURFLUXA542
PUROLATORA62221
PUROLATORAF2140
PUROLATORAF2221
RYCOHDA5321
SAKURA AUTOMOTIVEA5407
SAKURA AUTOMOTIVEA-6113
SĘDZISZÓWWA30-1200
SOFIMAS6550A
SULLAIR042268
SULLAIR042668
SULLAIR42268
SULLAIR422681
SULLAIR42667
SULLAIR42668
SULLAIR426681
TECNECO FILTERSAR 556-i
TECNOCARA556
TECNOCARA556TCR
TECNOCARA707
TEREX9394161
TEREXAE10A
TEREXPP2285200
UFI2789300
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTC29939
VALMET807201448P
VAN WEZEL3777530
VICA366
VMECH12245
WIX FILTERS42208
WIX FILTERS42208E
WOODGATEWGA30
WOODGATEWGA30E