Öljynsuodatin BOSCH 0 986 452 003

7,20 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012667 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin BOSCH 0 986 452 003 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 110200, Volvo 418719, Volvo 419719, Volvo 679658-5, Volvo 784592. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,446 kg
Mitat 10 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

97.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Ulkohalkaisija 2

93.0 mm

Sisähalkaisija

61.7 mm

Sisähalkaisija 2

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,45 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Korkeus (mm)

97.0

Kierremitta

3/4" 16 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

72.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

1.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Määrä

1

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin BOSCH 0 986 452 003”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 0 986 452 003 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO110200
VOLVO418719
VOLVO419719
VOLVO679658-5
VOLVO784592
VOLVO807180

Ristiviitteet

AC DELCOSPA
AC DELCOX 18
AC DELCOX 19
AC DELCOX 35
ALCO FILTERMD-107
ALCO FILTERSP816
ALCO FILTERSP-838
AMAZONB00BHHTJWA
BALDWINB163
BALDWINB233
BLUE PRINTADN12119
BOSCH0451001150
BOSCH0 451 103 003
BOSCH0451103022
BOSCH0451103029
BOSCH0451103044
BOSCH0451103167
BOSCH0986452003
BOSCHF026407167
CHAMPIONC102
CHAMPIONC134
CHAMPIONC142
CLEAN FILTERDO232
CLEAN FILTERDO262B
COMLINEEOF009
COOPERSAZL047
COOPERSAZL084
COOPERSZ27A
COOPERSZ860
COOPERSFIAAMFT4771
COOPERSFIAAMFT4883
CROSLAND2034
CROSLAND2035
CROSLAND309
CROSLAND357
CROSLAND529
CROSLAND5291
CROSLAND604
CROSLAND615
CROSLAND683
DELPHIFX0020
DELPHILK1140
DELPHILK14140
DONALDSONLFP550095
DONALDSONLFP550882
DONALDSONLFP551201
DONALDSONLFP552518
DONALDSONP550032
DONALDSONP550095
DONALDSONP550416
DONALDSONP550882
DONALDSONP550939
DONALDSONP550942
DONALDSONP550963
DONALDSONP551201
DONALDSONP552518
DONALDSONP559957
DONALDSONP779150
DONALDSONP779220
DONALDSONP779221
FIAT-HITACHI4434794
FIAT OM CARELLI ELEV4434794
FILTRONOP520T
FILTRONOP533
FILTRONOP553
FILTRONOP562
FILTRONOP567/3
FILTRONOP576
FLEETGUARDLF3311
FLEETGUARDLF3400
FLEETGUARDLF3501
FLEETGUARDLF3682
FLEETGUARDLF4016
FLEETGUARDLF689
FLEETGUARDLF784
FRAMCH9432ECO
FRAMPH16
FRAMPH2809
FRAMPH2811N
FRAMPH2857A
FRAMPH2879
FRAMPH9B1
GMC25011293
GMC25012648
GMC25162815
GMC5577154
GMC7984229
GMC9975120
GMC9975161
GUD FILTERSZ123
HENGST FILTERH10W
HENGST FILTERH10W01
HENGST FILTERH10W08
HENGST FILTERH10W11
HENGST FILTERH10W17
HENGST FILTERH14W12
HENGST FILTERH24W01
HENGST FILTERH8W
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312001
KAGER100159
KNECHTAW45
KNECHTAW6
KNECHTFO383
KNECHTKNEOC106
KNECHTOC23
KNECHTOC261
KNECHTOC36
KNECHTOC53
KNECHTOC97
KOLBENSCHMIDT003OS
KOLBENSCHMIDT050OS
LINDE500 3560
MANN-FILTERW9161
MANN-FILTERW92026
MANN-FILTERW92031
MANN-FILTERW92048
MANN-FILTERW920/6
MANN-FILTERW920/80
MANN-FILTERW940/48
MANN-FILTERWF9161
MOTORCRAFTEFL 026
MOTORCRAFTEFL 037
MOTORCRAFTEFL039
MOTORCRAFTEFL090
MOTORCRAFTEFL 090 D
MOTORCRAFTEFL 090 S
MOTORCRAFTEFL118
MOTORCRAFTEFL158
MOTORCRAFTEFL298
MOTORCRAFTEFL313
MOTORCRAFTFL332
MOTORCRAFTMFL207
ONAN1220185
ONAN122A185
PURFLUXLS149
PURFLUXLS284
PURFLUXLS900
PURFLUXPRFFT4826
PUROLATORFC140
PUROLATORL10017
PUROLATORL10101
PUROLATORL20020
PUROLATORLI3550
PUROLATORLI4117
PUROLATORPC200
PUROLATORPC218
PUROLATORPC22
PUROLATORPC23
PUROLATORPER277
PUROLATORR20
RYCOZ10
RYCOZ135
RYCOZ89A
SAKURA AUTOMOTIVEC1903
SOFIMAS2330R
SULLAIR047525
SULLAIR47529
TECNOCARR332
TECNOCARR341
TECNOCARR62
TECNOCARR7
TECNOCARTENR61
UFI2310200
UFI2312700
UFI2312702
UFI2312705
UFI2316800
UFI2317600
UFI2329000
UFIUFI2329000
UNIONC140
UNIPARTGFE221
UNIPARTGFE8049
VICC103
VICC-231
WIX FILTERS51362
WIX FILTERSWL7064
WIX FILTERSWL7067
WIX FILTERSWL7100
WIX FILTERSWL7113
WIX FILTERSWL7400
ZF9999000172