Öljynsuodatin MAHLE OC282

24,79 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013962 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin MAHLE OC 282 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11996228, Volvo 119962280, Volvo 2117 0573, Volvo 21707132, Volvo 217071320. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 1,22 kg
Mitat 11 × 11 × 26 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

260.0 mm

Ulkohalkaisija

108.0 mm

Sisähalkaisija

93.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

93.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

93.0 mm

Paino

1,22 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Läpimitta [mm]

108.0

Korkeus (mm)

260.0

Kierremitta

1 3/8"-16UNF-2B

Läpimitta 2 [mm]

104.0

Tiivisteen läpimitta [mm]

93.0

Kiristysmomentti [Nm]

25.0

Nettopaino [g]

1114.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin MAHLE OC282”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä MAHLE OC 282 Öljynsuodatin OC282 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD9A2A
Volvo PentaD9A2B
Volvo PentaD9A2C
Volvo PentaD9A2D
Volvo PentaD9A2E
Volvo PentaD9A2F
Volvo PentaD9A2G
Volvo PentaD9A2H
Volvo PentaD9A2J
Volvo PentaD9A2K
Volvo PentaD9A2L MH
Volvo PentaD9A2M MP
Volvo PentaD11A-A
Volvo PentaD11A-B
Volvo PentaD11A-C
Volvo PentaD11A-C (IPS)
Volvo PentaD11A-C MP
Volvo PentaD11A-D MP
Volvo PentaD11A-E
Volvo PentaD11A-E MP
Volvo PentaD11B1-A MP
Volvo PentaD11B2-A MP
Volvo PentaD11B3-A MP
Volvo PentaD11B4-A MP
Volvo PentaD12C-A MP
Volvo PentaD12D-A MG
Volvo PentaD12D-A MH
Volvo PentaD12D-A MP
Volvo PentaD12D-B MH
Volvo PentaD12D-B MP
Volvo PentaD12D-C MH
Volvo PentaD12D-C MP
Volvo PentaD12D-D MP
Volvo PentaD12D-E MG
Volvo PentaD12D-E MH
Volvo PentaD12D-E MP
Volvo PentaD12D-F MP
Volvo PentaD12D-G MH
Volvo PentaD12D-G MP
Volvo PentaD12D-H MP
Volvo PentaD13B-A MP
Volvo PentaD13B-B MP
Volvo PentaD13B-C MP
Volvo PentaD13B-D MP
Volvo PentaD13B-E MG
Volvo PentaD13B-E MG (FE)
Volvo PentaD13B-E MH
Volvo PentaD13B-E MH (FE)
Volvo PentaD13B-F MG
Volvo PentaD13B-F MG (FE)
Volvo PentaD13B-G MP
Volvo PentaD13B-H MP
Volvo PentaD13B-J MP
Volvo PentaD13B-K MP
Volvo PentaD13B-L MP
Volvo PentaD13B-M MP
Volvo PentaD13B-N MH
Volvo PentaD13B-N MH (FE)
Volvo PentaD13C1-A MG
Volvo PentaD13C1-A MH
Volvo PentaD13C1-A MP
Volvo PentaD13C1-B MG
Volvo PentaD13C1-B MH
Volvo PentaD13C2-A MG
Volvo PentaD13C2-A MH
Volvo PentaD13C2-A MP
Volvo PentaD13C2-B MG
Volvo PentaD13C3-A MP
Volvo PentaD13C3-B MG
Volvo PentaD13C3-B MH
Volvo PentaD13C4-A MP
Volvo PentaD13C4-B MG
Volvo PentaD13C4-B MH
Volvo PentaD13C5-A MP
Volvo PentaD16C-A MG
Volvo PentaD16C-A MH
Volvo PentaD16C-B MH
Volvo PentaD16C-C MH
Volvo PentaD16C-D MH
Volvo PentaD16C1-E MG
Volvo PentaD16C1-E MH
Volvo PentaD16C1-F MG
Volvo PentaD16C1-F MH
Volvo PentaD16C2-E MG
Volvo PentaD16C2-E MH
Volvo PentaD16C2-F MG
Volvo PentaD16C2-F MH
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD950VE
Volvo PentaTAD951VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1240GE
Volvo PentaTAD1241-42VE
Volvo PentaTAD1241GE
Volvo PentaTAD1241VE
Volvo PentaTAD1242GE
Volvo PentaTAD1242VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1340VE
Volvo PentaTAD1341-43GE-B
Volvo PentaTAD1341GE
Volvo PentaTAD1341VE
Volvo PentaTAD1342GE
Volvo PentaTAD1342VE
Volvo PentaTAD1343GE
Volvo PentaTAD1343VE
Volvo PentaTAD1344-45GE-B
Volvo PentaTAD1344GE
Volvo PentaTAD1344VE
Volvo PentaTAD1345GE
Volvo PentaTAD1345VE
Volvo PentaTAD1350GE
Volvo PentaTAD1350VE
Volvo PentaTAD1351GE
Volvo PentaTAD1352GE
Volvo PentaTAD1353GE
Volvo PentaTAD1354GE
Volvo PentaTAD1355GE
Volvo PentaTAD1360-62VE
Volvo PentaTAD1363-65VE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAD1640-42VE-C
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1640VE-B
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE
Volvo PentaTAD1641VE-B
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE
Volvo PentaTAD1642VE-B
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTAD1650GE
Volvo PentaTAD1650VE
Volvo PentaTAD1651GE
Volvo PentaTAD1660-62VE
Volvo PentaTAD1662VE EU5
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1240VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V
Volvo PentaTWD1643GE
Volvo PentaTWD1652GE
Volvo PentaTWD1653GE
Volvo PentaTWD1663GE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11996228
VOLVO119962280
VOLVO2117 0573
VOLVO21707132
VOLVO217071320
VOLVO3131750
VOLVO40412306
VOLVO471392
VOLVO4713921
VOLVO471393
VOLVO4713982
VOLVO477556
VOLVO4775565
VOLVO8121109

Ristiviitteet

AC DELCOP940
ACIACI 1620735
ALCO FILTERSP1011
ALCO FILTERSP1026
ALLIS-CHALMERS4322701
AMAZONB0068MYKDW
BALDWINB333
BALDWINB7409
BALDWINB7575
BALDWINB7577
BALDWINB7577B
BALDWINB7685
BOSCH0451300003
BOSCH0986B01020
BOSCHP0003
CHAMPLFP777A
CHAMPLFP777B
CLARK2365955
CLARK963023
CLEAN FILTERDO5505
CLEAN FILTERDO933
COOPERSAZL419
COOPERSLSB5145
COOPERSLSB5164
COOPERSFIAAMFT5460
COOPERSFIAAMFT5596
COOPERSFIAAMFT5940
COOPERSFIAAMLSB5145
CROSLAND2020
CROSLAND2023
DELPHIEFL993
DONALDSONLFP550777
DONALDSONP550425
DONALDSONP550777
DONALDSONP779206
DT2.11036
ERF1356344
ERFC3304232
FEBI27799
FIAT-HITACHI4470167
FILTRONOP631
FLEETGUARDLF17502
FLEETGUARDLF3410
FLEETGUARDLF3589
FLEETGUARDLF3635
FLEETGUARDLF3654
FLEETGUARDLF777
FRAMLFP8642
FRAMP3555
FRAMP3555A
FRAMP3555PL
FRAMP5465
FRAMP5786
FRAMP9407
GUD FILTERSZ374
HENGST FILTERH200WN
HENGST FILTERH200WN01
HENGST FILTERH240W01
HINO156071790
INGERSOLL-RAND35357250
INGERSOLL-RAND56985963
INGERSOLL-RAND85401917
INGERSOLL-RAND92048933
KOLBENSCHMIDT261-OS
KOLBENSCHMIDT50013261
LINDE3562227702
MACK20843764
MACK20845764
MACK21707135
MAGNETI MARELLI154798178830
MANN-FILTERWP11102
MANN-FILTERWP 11 102/3
MANN-FILTERWP1270
MANN-FILTERWP1290
MEAT&DORIA15020
MEYLE16343220001
MOTORCRAFTFL797A
ONAN1220526
ONAN1220703
ONAN1220777
ONAN122077700
PURFLUXLS842
PUROLATORL50250
PUROLATORPER250
SĘDZISZÓWPB-281
SOFIMAS 3410 R
SOFIMAS 4120 R
TECNOCARR214
TEREX15267514
UD TRUCKS5221170573
UD TRUCKS5221706532
UFI2341000
UFI2344600
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWP111023
VAN WEZEL1620735
VAN WEZELACI 1620735
WIX FILTERS51414
WIX FILTERS51749
WIX FILTERSWL 10106
WOODGATEWGL3654
WOODGATEWGL777