Öljynsuodatin WIX FILTERS 51040

10,68 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000015247 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin WIX FILTERS 51040 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 21549542, Volvo 3827069. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,268 kg
Mitat 9 × 7,8 × 7,8 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

88.0 mm

Ulkohalkaisija

74.0 mm

Sisähalkaisija

69.0 mm

Sisähalkaisija 2

62.0 mm

Kierteen koko

M18 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,27 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

88.0

Kierremitta

M18x1.5

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin WIX FILTERS 51040”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä WIX FILTERS 51040 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO21549542
VOLVO3827069

Ristiviitteet

AC DELCOPF65
AC DELCOX 4034 E
AC DELCOX 4306 E
AC DELCOX93
ALCO FILTERSP-1275
ALCO FILTERSP-935
AMAZONB077G7KY62
ASHIKA10-03-398
BLUE PRINTADG02102
BLUE PRINTADG02103
BLUE PRINTADG02118
BOSCH0 451 103 079
BOSCH0451103097
BOSCH0 451 103 204
BOSCH0451103242
BOSCH0 451 103 242-30N
BOSCH0451103370
BOSCH09864B7008
BOSCH0986627579
BOSCH0 986 AF0 057
BOSCH0986AF0505
BOSCH0986AF1010
BOSCH0986AF1083
BOSCH9 451 103 800
BOSCHF 002 H20 226
BOSCHF00E160066
BOSCHP3079
BOSCHP3204
BOSCHP3370
CHAMPLS55
CHAMPIONCG102-01/O01
CHAMPIONCG197-01/O01
CHAMPIONCOF101102S
CHAMPIONCR 12
CHAMPIONG102
CHAMPIONG102/610
CLEAN FILTERDO1833
CLEAN FILTERDO229
COMLINECDW11001
COMLINEEOF002
COMLINEEOF217
COOPERSZ1641
COOPERSZ520
COOPERSFIAAMFT4970
COOPERSFIAAMFT4970CS
COOPERSFIAAMFT5753
DELPHIFX0034
DENSODL-T0203
EUROREPAR1643609980
EUROREPAR1643611780
EUROREPAR1682270880
EUROREPAR1682276080
EUROREPAR1690952080
EUROREPAR1691037480
EUROREPARE149199
EUROREPARE149202
EUROREPARE149203
FEBI32122
FILTRONOP570
FILTRONOP570/1
FILTRONOP 570T
FILTRONOP699
FLEETGUARDLF3958
FRAMPH10008
FRAMPH3387
FRAMPH3387A
FRAMPH4722
GUD FILTERSZ 156
GUD FILTERSZ 684
HENGST FILTERH90W03
HENGST FILTERH90W26
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1310900
HIFI FILTERSO 10002
HOFFER7605139
HOFFER7605139/14
HOFFER7605139/2
JAPANPARTSFO-398
JAPANPARTSFO-398S
JAPANPARTSJFO-398
KNECHTAW 121
KOLBENSCHMIDT100-OS
KOLBENSCHMIDT50013100
KOLBENSCHMIDT50 013 100/10
KOLBENSCHMIDT50013917
KOLBENSCHMIDT917-OS
LUBERFINERPH 47
MAGNETI MARELLI152071758775
MAGNETI MARELLI152071760816
MAGNETI MARELLI71758775
MAGNETI MARELLI71760816
MAHLEOC 1426
MAHLEOC 405/3
MAHLEOC 405/3 A
MAHLEOC 595
MAHLEOC 595/1
MAHLEOC 715
MAHLEOC 715OF
MAHLEOC 742
MAHLEOC 746
MAHLEOC 747
MAHLEOC90
MAHLEOC 90 OF
MANN-FILTERW712/22
MANN-FILTERW 712/75
MAPCO61317
MAPCO61701
MEAT&DORIA15139
MEAT&DORIA15139/14
MEAT&DORIA15139/2
MEAT&DORIA15560
MEYLE614 065 0004
MEYLE614 322 0009
MONARK30 738 079
MOTORCRAFTEFL257
NIPPARTSJ1310900
NIPPARTSN1310913
PURFLUXLS206
PURFLUXLS370
PURFLUXLS530
PUROLATORL17244
PUROLATORL17922
PUROLATORL19209
PUROLATORPER244
QUINTON HAZELLQFL0068
QUINTON HAZELLQFL0137
QUINTON HAZELLQFL0167
QUINTON HAZELLQOF 5314
RYCOZ154
SĘDZISZÓWPP-471
SOFIMAS 0501 R
SOFIMAS3299R
SOFIMAS 3599 R1
SOFIMAS 7130 R
TECNECO FILTERSOL220/1
TECNECO FILTERSOL317
TECNOCARR294
TECNOCARR317
UFI23.129.02
UFI23.299.00
UNIPARTGFE167
VAICO40-0079
VAICOV40-0079
VAICOV40-0096
VAICOV51-0195
VALEO586010
VALEO586058
WIX FILTERS51040
WIX FILTERS57032
WIX FILTERSWL10096
WIX FILTERSWL7129
WIX FILTERSWL7428