Öljynsuodatin DONALDSON P550777

24,91 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000481 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P550777 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11996228, Volvo 119962280, Volvo 120002001, Volvo 129694576, Volvo 12978467. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 1,356 kg
Mitat 25 × 11 × 11 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

260.0 mm

Ulkohalkaisija

118.0 mm

Sisähalkaisija

110.0 mm

Sisähalkaisija 2

98.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

110.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

98.0 mm

Kierteen koko

1 3/8 inch

No. of coils per inch

16UN

Lisäkuvaus

celulosis

Cut-off pressure

10,3 Pa

Paino

1,36 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

260.0

Kierremitta

1 3/8-16 UN

Ulkoläpimitta [mm]

118.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

110.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

98.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P550777”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550777 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD9A2A
Volvo PentaD9A2B
Volvo PentaD9A2C
Volvo PentaD9A2D
Volvo PentaD9A2E
Volvo PentaD9A2F
Volvo PentaD9A2G
Volvo PentaD9A2H
Volvo PentaD9A2J
Volvo PentaD9A2K
Volvo PentaD11A-A
Volvo PentaD11A-B
Volvo PentaD11A-C
Volvo PentaD11A-C (IPS)
Volvo PentaD11A-C MP
Volvo PentaD11A-D MP
Volvo PentaD11A-E
Volvo PentaD11A-E MP
Volvo PentaD12C-A MP
Volvo PentaD12D-A MG
Volvo PentaD12D-A MH
Volvo PentaD12D-A MP
Volvo PentaD12D-B MH
Volvo PentaD12D-B MP
Volvo PentaD12D-C MH
Volvo PentaD12D-C MP
Volvo PentaD12D-D MP
Volvo PentaD12D-E MG
Volvo PentaD12D-E MH
Volvo PentaD12D-E MP
Volvo PentaD12D-F MP
Volvo PentaD12D-G MH
Volvo PentaD12D-G MP
Volvo PentaD12D-H MP
Volvo PentaD13B-A MP
Volvo PentaD13B-B MP
Volvo PentaD13B-C MP
Volvo PentaD13B-D MP
Volvo PentaD13B-E MG
Volvo PentaD13B-E MG (FE)
Volvo PentaD13B-E MH
Volvo PentaD13B-E MH (FE)
Volvo PentaD13B-F MG
Volvo PentaD13B-F MG (FE)
Volvo PentaD13B-G MP
Volvo PentaD13B-H MP
Volvo PentaD13B-J MP
Volvo PentaD13B-K MP
Volvo PentaD13B-L MP
Volvo PentaD13B-M MP
Volvo PentaD13B-N MH
Volvo PentaD13B-N MH (FE)
Volvo PentaD13C1-A MG
Volvo PentaD13C1-A MH
Volvo PentaD13C2-A MG
Volvo PentaD13C2-A MH
Volvo PentaD16C-A MG
Volvo PentaD16C-A MH
Volvo PentaD16C-B MH
Volvo PentaD16C-C MH
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD950VE
Volvo PentaTAD951VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1240GE
Volvo PentaTAD1241-42VE
Volvo PentaTAD1241GE
Volvo PentaTAD1241VE
Volvo PentaTAD1242GE
Volvo PentaTAD1242VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1340VE
Volvo PentaTAD1341GE
Volvo PentaTAD1341VE
Volvo PentaTAD1342GE
Volvo PentaTAD1342VE
Volvo PentaTAD1343GE
Volvo PentaTAD1343VE
Volvo PentaTAD1344GE
Volvo PentaTAD1344VE
Volvo PentaTAD1345GE
Volvo PentaTAD1345VE
Volvo PentaTAD1350GE
Volvo PentaTAD1350VE
Volvo PentaTAD1351GE
Volvo PentaTAD1352GE
Volvo PentaTAD1353GE
Volvo PentaTAD1354GE
Volvo PentaTAD1355GE
Volvo PentaTAD1360-62VE
Volvo PentaTAD1363-65VE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1650GE
Volvo PentaTAD1650VE
Volvo PentaTAD1651GE
Volvo PentaTAMD162A
Volvo PentaTAMD162B
Volvo PentaTAMD162C
Volvo PentaTAMD162C-B
Volvo PentaTAMD162C-C
Volvo PentaTAMD163A-A
Volvo PentaTAMD163P-A
Volvo PentaTAMD165A
Volvo PentaTAMD165C
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD164KAE
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1240VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630V
Volvo PentaTWD1643GE
Volvo PentaTWD1652GE
Volvo PentaTWD1653GE
Volvo PentaTWD1663GE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11996228
VOLVO119962280
VOLVO120002001
VOLVO129694576
VOLVO12978467
VOLVO27872
VOLVO3130924
VOLVO3131750
VOLVO40412306
VOLVO4041330-6
VOLVO471392
VOLVO4713921
VOLVO60477556
VOLVO963023
VOLVO991213283
VOLVOM0963023
VOLVOP550777

Ristiviitteet

AC DELCO06-940
AC DELCO6-940
AC DELCOP940
AC DELCOPF2161
ACIACI 1620735
AIR REFINERPL-3326
AIR REFINERPL777
ALCO FILTERSP1011
ALLIS-CHALMERS4322701
ALLIS-CHALMERS4327701
ALLIS-CHALMERS73124135
ALLIS-CHALMERS74322701
AMERICAN PARTS92749
BALDWINB7575
BALDWINB7577
BALDWINB7577B
BALDWINPF940
BIG A2188
BIG A92377
BIG A92414
BIG A92681
BOSCH451300003
BOSCHP0003
CARQUEST85377
CARQUEST85414
CARQUEST85681
CARQUEST85749
CARQUEST85749MP
CHAMPIONHO513
CLARK0963023
CLARK2365955
CLARK4076282
CLARK963023
CLARKM0963023
COOPERSAZL419
COOPERSLSB5145
COOPERSLSB5164
DELPHI LOCKHEEDLK3737
DONALDSONJ8610163
DONALDSONJ8610440
DONALDSONJ86-10800
DONALDSONJ8612777
EIMCO69008933
EIMCOD2NP550777
ERF1356344
ERFC3304232
EUCLID119962280
EUCLID129694576
FLEETGUARDLF3326
FLEETGUARDLF3410
FLEETGUARDLF3542
FLEETGUARDLF3545
FLEETGUARDLF3589
FLEETGUARDLF3635
FLEETGUARDLF777
FLEETGUARDLF777A
FLEETGUARDLF777X
FLEETRITELFR83326
FLEETRITELFR83410
FLEETRITELFR83542
FLEETRITELFR83545
FLEETRITELFR83589
FLEETRITELFR83635
FLEETRITELFR8777
FLEETRITENL310
FRAMP3555
FRAMP35555A6
FRAMP3555A
FRAMP3555PL
FRAMP5465
FRAMP5786
FURUKAWA1212621H1
GONHERGP556
GONHERGP57
GREYFRIARS9001S
GREYFRIARS9086S
GREYFRIARS965S
GUARDIANG051749
GUD FILTERSZ 238
HASTINGSFP439
HASTINGSLF251
HASTINGSLF439
HASTINGSP439
HAVAMHD0295
HEAVY DUTY AIRA15006
HEAVY DUTY AIRHDA15006
HENGST FILTERH200WN
HENGST FILTERH240W01
HIFI FILTERSO777
HIFI FILTERT 6739 B
HINO156071420
HINO156071421
HINO156071440
HINO156071760
HINO156071790
HINO156072040
HINOS156071421
INGERSOLL-RAND35357250
INGERSOLL-RAND56985963
INGERSOLL-RAND92048933
JURA HIFISO777
JURA HIFIT6739B
KOEHRING31780104
KOEHRING7305346
KOHLERGM13950
KRALINATOR51749
KRALINATORL275
KRALINATORL276
LAUBERLFP2288
LAUBERLFP777
LAUBERLFP777XL
LINDEE780113238
LOESING025018
LOESING25018
LUBERFINERLFP2288
LUBERFINERLFP777
LUBERFINERLFP777A
LUBERFINERLFP777B
LUBERFINERLFP777XL
LUBERFINERLFP8643
MACK2191P550777
MAHLEOC282
MANN-FILTERWP1270
MANN-FILTERWP1290
MANN-FILTERWP1295
MANN & HUMMELWP1270
MANN & HUMMELWP1290
MANN & HUMMELWP1295
MICHIGAN963023
MOTORCRAFTFL-797
MOTORCRAFTFL797A
MOTORCRAFTFL797AFP
NAPA1377
NAPA1414
NAPA1681
NAPA1749
NAPA1749MP
NAPA2157
NAVISTAR1666053C1
ONAN1220703
ONAN1220777
ONAN122077700
ORENSTEIN & KOPPEL103876
ORENSTEIN & KOPPEL1408923
ORENSTEIN & KOPPEL1448076
PARKER/RACORPER250
PETERBILTPB777
PURFLUXLS842
PUROLATOR6718312
PUROLATOR6718469
PUROLATORL50250
PUROLATORPER250
REPLACED BYELF7777
REPLACED BYJ8610440
REPLACED BYJ8610800
REPLACED BYJ8612777
RYCOHDZ 233
RYCOZ233
SAKURAC13061
SAKURAC1327
SAKURAC57022
SAKURAC57023
SAKURAC57025
SAKURAC-5717
SAKURAC-5718
SAKURAC5720
SAMSUNG991213283
SANDVIK69008933
SF FILTERSSP40061
SF FILTERSSP4477
SURE FILTERSFO0777
SURE FILTERSFO3777
SURE FILTERSFO4777
TEREX103876
TEREX1408923
TEREX15267514
TEREXB1350561
THERMO KING3010184
UFI2341000
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688560
VAN WEZEL1620735
VAN WEZELACI 1620735
VICC511
VICC-511A
VMCLF550777
VME119962280
VME129694576
VME4713921
WABCOVS7035
WALGAHN-MOTORENTECHN00811333
WALGAHN-MOTORENTECHN811333
WIX51377
WIX51414
WIX51681
WIX51749MP
WIX551749
WIX FILTERS51377
WIX FILTERS51414
WIX FILTERS51681
WIX FILTERS51749
WIX FILTERS51749MP
WIX FILTERS551749
WOODGATEWGL 3326
WOODGATEWGL777
WOODGATEWGL777R