Öljynsuodatin DONALDSON P553411

14,06 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000516 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P553411 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 430143, Volvo 731094, Volvo 73194, Volvo 795097, Volvo 795660. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,908 kg
Mitat 15,5 × 11,5 × 11 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

148.0 mm

Ulkohalkaisija

108.0 mm

Sisähalkaisija

71.0 mm

Sisähalkaisija 2

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,91 kg

Kierremitta

3/4-16 UN

Pituus (mm)

148.0

Ulkoläpimitta [mm]

108.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Sisäläpimitta 1 [mm]

71.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P553411”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P553411 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO430143
VOLVO731094
VOLVO73194
VOLVO795097
VOLVO795660
VOLVO7956600
VOLVO897321

Ristiviitteet

AC DELCOPF1032
AC DELCOPF 14
AC DELCOPF 32
AC DELCOX38
AC DELCOX50
ALCO FILTERSP855
ALLIS-CHALMERS0451341
ALLIS-CHALMERS04513411
ALLIS-CHALMERS04625547
ALLIS-CHALMERS190102
ALLIS-CHALMERS1909102
ALLIS-CHALMERS2089505
ALLIS-CHALMERS2089590
ALLIS-CHALMERS4027979
ALLIS-CHALMERS4027979-6
ALLIS-CHALMERS451341
ALLIS-CHALMERS4513411
ALLIS-CHALMERS45134111
ALLIS-CHALMERS4600875
ALLIS-CHALMERS4625547
ALLIS-CHALMERS4630787
ALLIS-CHALMERS620000
ALLIS-CHALMERS74027979
ALLIS-CHALMERS74513411
BALDWINB114
BALDWINBT238
BALDWINBT267
BALDWINBT348
BALDWINBT7316
BIG A623
BIG A92411
BIG A92601
BOSCH0451104065
BOSCH0451203007
BOSCH0451203059
BOSCH0451203061
BOSCH0451203090
BOSCH451104003
BOSCH451203007
BOSCH451203090
BOSCH451203152
BOSCH9450732018
BOSCHP3152
BOSCH REXROTH451104065
BOSCH REXROTH451203059
BOSCH REXROTH451203061
CARQUEST85411
CARQUEST85601
CARQUEST85714
CHAMPIONLFP3411F
CHAMPIONPH3411
CLARK9100151
CLARK9311037
CLARKBT267
COOPPLAC12B
COOPERSAZL126
COOPERSLSF5001
COOPERSLSF5004
COOPERSLSF5126
COOPERSLSF5129
COOPERSFIAAMFT4669
COOPERSFIAAMFT4813
COOPERSFIAAMFT4945
CROSLANDCR655
DELPHI LOCKHEEDAP3148
DELPHI LOCKHEEDAP3148A
DELPHI LOCKHEEDLK3148
DELUXE181
DELUXEWD181
DONALDSONJ8610682
DONALDSON OFFP553411
EIMCO2NP553411
EIMCO69016713
EXMANOC20040
EXMANOC33030
EXMANSFO0186
EXMANSFO0940
EXMANSFO100A
FINN FILTERFFUP409
FLEETGUARDLF3449
FLEETGUARDLF3474
FLEETGUARDLF3489
FLEETGUARDLF682
FLEETRITELFR83449
FLEETRITELFR83474
FLEETRITELFR83489
FLEETRITELFR8682
FRAMP4529
FRAMPF4560
FRAMPH2826
FRAMPH3534
FRAMPH3973
FRAMPH41
FRAMPH4467
FRAMPH4560
FURUKAWA925229C91
GREYFRIARS9036S
GREYFRIARS971S
GUD FILTERSZ100
GUD FILTERSZ64
HASTINGSHF910
HASTINGSHF933
HASTINGSLF127
HASTINGSP127
HAVAMHD0335
HENGST FILTERH17W01
HENGST FILTERH17W03
HENGST FILTERH208W01
HIFI FILTERSO012
HIFI FILTERSO286
HIFI FILTERSO8013
INGERSOLL-RAND38480372
JURA HIFISO012
JURA HIFISO286
KRALINATORL112
KRALINATORL20
KRALINATORL40
KRALINATORL40A
LAUBERLAF8636
LAUBERLFP2238
LAUBERLFP3411
LOESING025126
LOESING25126
LUBERFINERLAF 8636
LUBERFINERLFP2238
LUBERFINERLFP3328
LUBERFINERLFP 3411
LUCASG358
MAHLEAW28
MAHLEFO37112
MAHLEFO 371/5
MAHLEOC134
MAHLEOC15
MAHLEOC67
MANN-FILTERW1140
MANN-FILTERW940/15N
MANN & HUMMELW1140
MANN & HUMMELW 94015 N
MOPAR PARTSL48
MOTORCRAFTEFL154
MOTORCRAFTEFL93
MOTORCRAFTFL-237
NAPA1411
NAPA1601
NAPA1714
NAVISTAR925229
NAVISTAR925229C91
ORENSTEIN & KOPPEL1448985
PERKINS26540214
PERKINS26540215
PERKINS2654350
PURFLUXL412
PURFLUXLS186
PUROLATOR6673074
PUROLATORL30022
PUROLATORL34733
PUROLATORL37198
PUROLATORL37231
PUROLATORLI3621
PUROLATORPMP 31/2
PUROLATORR22
REPLACED BYJ8610682
RYCOR2316P
RYCOZ34
RYCOZ64
SAKURAC-6601
SAKURAC7001
SAKURAC-7004
SAKURAC8015
SANDVIK69016713
SAVARA92801217
SAVARA92807217
SAVARA92818617
SAVARA92825017
SAVARASO012
SF FILTERSSP4366
SURE FILTERSFO0682
TEREXD2750550
TEREXD2750580
UFI2310800
UFI2310801
UFI2324100
UFI25.415.00
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688780
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW1140
VMCLF553411
VOLVO PENTA430143
VOLVO PENTA731094
VOLVO PENTA73194
VOLVO PENTA795097
VOLVO PENTA897321
WALGAHN-MOTORENTECHN00811394
WALGAHN-MOTORENTECHN811394
WIX49128
WIX51411
WIX51601
WIX51714
WIXCW411MP
WIX FILTERS51411
WIX FILTERS51601
WIX FILTERS51714
WIX FILTERSCW411MP
WOODGATEWGL682
WOODGATEWGL682A