Öljynsuodatin DONALDSON P552518

9,22 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013042 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P552518 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1119324, Volvo 418719, Volvo 85114084, Volvo 897321. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,44 kg
Mitat 10 × 9,5 × 9,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

107.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

71.0 mm

Sisähalkaisija 2

61.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

61.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UN

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,44 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

107.0

Kierremitta

3/4-16 UN

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

71.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

61.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P552518”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P552518 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1119324
VOLVO418719
VOLVO85114084
VOLVO897321

Ristiviitteet

AC DELCOPF20
AC DELCOPF2132
AC DELCOPF2191
AC DELCOSJ
AC DELCOSK
AIR REFINERPL689
ALCO FILTERMD-107
ALCO FILTERSP816
ALCO FILTERSP836
ALCO FILTERSP846
ALCO FILTERSP888
ALLIS-CHALMERS1650954
ALLIS-CHALMERS41356000
AMERICAN PARTS3847
AMERICAN PARTS847
AMERICAN PARTS92410
APOLLOPH16
ATLAS10301068
ATLAS2900649000
ATLASM44
BALDWINB161S
BALDWINB232
BALDWINB233
BALDWINV233F
BIG A92068
BOSCH451001150
BOSCH451103011
BOSCH451103022
BOSCH451103029
BOSCH451103040
BOSCH451103044
BOSCH451103136
BOSCH451103166
BOSCH451103167
BOSCH451103903
BOSCH986452003
BOSCHO219
BOSCHO231
BOSCHOB1026
BOSCHP1150
BOSCHP2003
BOSCHP3029
BOSCHP3136
BOSCHP3166
BOSCHP3167
BOSCH REXROTH0986452003
CARQUEST85068
CARQUEST85068MP
CARQUEST85362
CHAMPIONC130
CHAMPIONOF04
CLARK3974896
CLARK3974896B
COOPP321
COOPPL513A
COOPERSAZL047
COOPERSLSF5022
COOPERSFIAAMFT4512
COOPERSFIAAMFT4674
COOPERSFIAAMFT4771
COOPERSFIAAMFT4826
CROSLAND353
CROSLAND548
DELPHI LOCKHEEDAP45800A
DELUXE396
DELUXE496
DELUXEWD396
DELUXEWD496
DONALDSON OFFP552518
DOOSANM6675517
EATON150011600
EIMCO69008946
FACET43
FIRESTONETF43
FLEETGUARDLF16210
FLEETGUARDLF3341
FLEETGUARDLF3501
FLEETGUARDLF689
FLEETRITELFR83341
FLEETRITELFR83501
FLEETRITELFR8689
FRAMBPH43
FRAMDG43
FRAMP961PL
FRAMPF43
FRAMPH16
FRAMPH2899
FRAMPH43
FRAMPH43FP
FRAMPH48
FRAMPH5443
FRAMXG43
GONHERGP16M
GONHERGP9
GONHERGP9M
GREYFRIARS901S
GREYFRIARS919S
GUD FILTERSZ85
HASTINGS196
HASTINGSLF196
HASTINGST196
HENGST FILTERH10W
HENGST FILTERH10W01
HENGST FILTERH10W11
HENGST FILTERH12W01
HENGST FILTERH13W
HENGST FILTERH24W03
HENGST FILTERWRONG
HIFI FILTERSO689
JURA HIFISO689
KRALINATORL16
KRALINATORL24S
KRALINATORL42
KRALINATORL67
LUBERFINERLFP 16
LUBERFINERLFP2820
LUBERFINERPH16
LUBERFINERPH232
LUBERFINERPH2820
LUBERFINERPH 2832
MAHLEAW39
MAHLEAW39C10
MAHLEAW46
MAHLEAW46C10
MAHLEAW6
MAHLEAW67
MAHLEFO354
MAHLEFO373
MAHLEOC123
MAHLEOC261
MAHLEOC57
MANN-FILTERW9161
MANN-FILTERW920110
MANN-FILTERW920150
MANN-FILTERW92099
MANN-FILTERW 9231
MANN-FILTERW924
MANN-FILTERW9308
MANN-FILTERW935/99
MANN-FILTERWF916
MANN-FILTERWF9161
MANN & HUMMELW9161
MANN & HUMMELW920110
MANN & HUMMELW920150
MANN & HUMMELW92099
MANN & HUMMELW9231
MANN & HUMMELW924
MANN & HUMMELW9308
MANN & HUMMELW93599
MANN & HUMMELWF916
MANN & HUMMELWF9161
MERITOR3280V8394
MOBILMA103US
MOBILMOF81
MOPAR PARTSF3549957
MOPAR PARTSL1008
MOPAR PARTSL-19
MOPAR PARTSL-19V
MOPAR PARTSL325
MOPAR PARTSL523
MOTORCRAFTEFL12
MOTORCRAFTEFL37
MOTORCRAFTEFL39
MOTORCRAFTEFL54
MOTORCRAFTFL173
MOTORCRAFTFL173A
MOTORCRAFTFL200
MOTORCRAFTFL228
MOTORCRAFTFL 269
MOTORCRAFTFL300
MOTORCRAFTFL5
NAPA1068
NAPA1362
NAPA202150
NAPA21068
NAVISTAR1665311C1
NAVISTAR3136459R91
NELSON85124B
ONAN1220810
ORENSTEIN & KOPPEL103943
PURFLUXLS130
PUROLATOR678078
PUROLATORL10017
PUROLATORL20081
PUROLATORPC23
PUROLATORPC234
PUROLATORPER 17
PUROLATORPER58
PUROLATORPER81
PUROLATORPER 8100
PUROLATORPER81M
PUROLATORPL20081
PUROLATORTB0816
REPCO1111501
REPCO1119809
RYCOZ100
SAKURAC11025
SAKURAC6603
SAKURAC6608
SANDVIK69008946
SAVARA92802417
SAVARA92818817
SAVARA92822117
SF FILTERSSP4340
SURE FILTERSFO0430
TCM2080101211
TCM2080101211A
TEREX103943
UFI2312702
UNIPARTGFE114
UNIPARTGFE146
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688728
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW92080
VALVOLINEDF4
VALVOLINEVO57
VALVOLINEVO6
VMCLF552518
VME418719
WALGAHN-MOTORENTECHN00811381
WALGAHN-MOTORENTECHN811381
WALGAHN-MOTORENTECHN811493
WIX42523
WIX51068
WIX51068MP
WIX512518
WIX51362
WIX FILTERS51068
WIX FILTERS51068MP
WIX FILTERS512518
WIX FILTERS51362
WOODGATEWGL3341
WOODGATEWGL689
YALE150011600
YALE519454800
YALE519458400
YALE904788100
YALE907172400