Öljynsuodatin HENGST H14W32

6,50 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000001084 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin HENGST H14W32 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 3840525. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,342 kg
Mitat 8 × 8 × 9,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

94.0 mm

Ulkohalkaisija

77.0 mm/ · 71.0 mm

Sisähalkaisija

60.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

Paino

0,34 kg

Ulkoläpimitta [mm]

77.0

Sisäläpimitta [mm]

60.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

71.0

Kierremitta

3/4-16 UNF

Korkeus (mm)

94.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin HENGST H14W32”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST H14W32 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO3840525

Ristiviitteet

AC DELCOPF53
AC DELCOX170
AC DELCOX4105E
ALCO FILTERSP994
ASHIKA10-02-215
ASHIKA10-02-279
BALDWINB1405
BALDWINB298
BALDWINBT223
BLUE PRINTADT32108
BOSCH0986452044
BOSCH0 986 AF0 055
BOSCH9451103600
BOSCHP2044
BRIGGS & STRATTON491 056
BRIGGS & STRATTON807 894
CLEAN FILTERDO910
CLEAN FILTERDO911
COOPERSZ1015
COOPERSZ1319
COOPERSFIAAMFT5274
CROSLAND2110
DELPHIFX0081
DENSO115010-5011
DENSO115010-5021
DENSOBT1150108580
DONALDSONP502016
FEBI27147
FILTRONOP618
FLEETGUARDLF3335
FRAMPH3614
FRAMPH4985
FRAMPH5299
GUD FILTERSZ117
GUD FILTERSZ118
GUD FILTERSZ217
HENGSTH14W32
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312011
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312015
HOFFER7605074
HOFFER7605074/4
JAPANPARTSFO-215S
JAPANPARTSFO-279S
JAPANPARTSJFO211
JAPANPARTSJFO211S
JAPANPARTSJFO215
JAPANPARTSJFO215S
JAPANPARTSJFO218S
JAPANPARTSJFO279
JAPANPARTSJFO279S
JAPANPARTSJFO299
JAPANPARTSJFO299S
JAPKO10215
KAGER10-0143
KOLBENSCHMIDT50013820
KOLBENSCHMIDT50 013 820/3
KOLBENSCHMIDT820-OS
LUBERFINERPH 2835
MAHLEOC235
MAHLEOC478
MANN-FILTERW71180
MANN-FILTERW71283
MANN-FILTERW71298
MANN-FILTERW93280
MEAT&DORIA15074
MEAT&DORIA15074/4
MICRONAIROF069
MICRONAIROF111
NIPPARTSJ1312011
NIPPARTSJ1312015
NIPPARTSJ1312021
ONAN0122-0645
ONAN122-0645
PERKINS140517050
PURFLUXLS359
RYCOZ131A
RYCOZ418
RYCOZ87A
SOFIMAS3253R
SOFIMAS 3477 R
UFI2325300
UFI2347700
UNIPARTGFE334
VAICOV70-0016
VAICOV70-0116
VICC111
VICC114
VICC705
WIX FILTERSWL7172