Öljynsuodatin DONALDSON P558250

13,00 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000536 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P558250 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 423 135, Volvo 4231353, Volvo 4231358, Volvo 4231853, Volvo 4231858. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,6 kg
Mitat 17,5 × 9 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

172.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

71.0 mm

Sisähalkaisija 2

61.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

61.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

12UN

Lisäkuvaus

celulosis

Cut-off pressure

13,8 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,60 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

172.0

Kierremitta

1-12 UN

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

71.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

61.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P558250”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P558250 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70CHC
Volvo PentaD70CRC
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD100BHC
Volvo PentaD100BRC
Volvo PentaD120A
Volvo PentaKAD42A
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAD42P-A
Volvo PentaKAD43P-A
Volvo PentaKAD43P-B
Volvo PentaKAD44P
Volvo PentaKAD44P-B
Volvo PentaKAD44P-C
Volvo PentaKAD300-A
Volvo PentaKAMD42A
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaKAMD42P-A
Volvo PentaKAMD43P
Volvo PentaKAMD43P-A
Volvo PentaKAMD43P-B
Volvo PentaKAMD44P-A
Volvo PentaKAMD44P-B
Volvo PentaKAMD44P-C
Volvo PentaKAMD300-A
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaTAD120AHC
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTAMD42WJ-A
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD60A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD70CHC
Volvo PentaTD70CRC
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100AHC
Volvo PentaTD100ARC
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AHC
Volvo PentaTD120ARC
Volvo PentaTD120GG
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID60DG
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD120A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO423 135
VOLVO4231353
VOLVO4231358
VOLVO4231853
VOLVO4231858
VOLVO432135
VOLVO469 954
VOLVO4699542
VOLVO4785971
VOLVO4785974
VOLVO47859749
VOLVO64785974
VOLVO7423135
VOLVO7423195
VOLVO79159323

Ristiviitteet

AC DELCOPF2048
AC DELCOPF 38
AC DELCOPF856TKNG
AC DELCOPF880
ACIACI 3328662
ACIACI 4348831
ACIACI 58004213
ALCO FILTERSP811
ALCO FILTERSP822
AMERICAN PARTS2035
AMERICAN PARTS831
AMERICAN PARTS92053
AMERICAN PARTS92158
AMERICAN PARTS92275
AMERICAN PARTS92298
AMERICAN PARTS92797
APOLLOLFP880
ATLAS9709000735
BALDWINB167
BALDWINB7215
BALDWINB975
BALDWINBT281
BALDWINBT342
BALDWINBT365
BALDWINRS5455
BIG A896
BOSCH0451203002
BOSCH0 451 203 102
BOSCH451203002
BOSCH451203102
BOSCH451203226
BOSCH9457282160
BOSCHFJSJ 16 U 23 Z
BOSCHP3002
BOSCHP3226
CARQUEST85053
CARQUEST85158
CARQUEST85298
CHAMPIONHO509
CHAMPIONPH690
COOPPL398
COOPPL492
COOPVER110
COOPERSAZL 056
COOPERSAZL107
COOPERSHEM6066
COOPERSHSM 6066
COOPERSLSF5104
COOPERSZ53
COOPERSFIAAMFT4777
CROSLAND2044
CROSLANDCR619
DELPHI LOCKHEEDAP3212
DELPHI LOCKHEEDAP3212A
DELPHI LOCKHEEDAP3439A
DELPHI LOCKHEEDLK1172
DELPHI LOCKHEEDLK3212
DELUXE289
DELUXE367
DELUXE387
DELUXEWD289
DELUXEWD387
DIAMONDFD8241
DONALDSONJ 86-13950
DONALDSONP553712
DONALDSONP554017
DONALDSON OFFP558250
FACETML40048
FACETML40127
FINN FILTER10M2630
FINN FILTER10R2630
FINN FILTER1OR2630
FLEETGUARDHF6055
FLEETGUARDHF6279
FLEETGUARDHF6280
FLEETGUARDLF3382
FLEETGUARDLF3861
FLEETGUARDLF4017
FLEETGUARDLF673
FLEETGUARDLF690
FLEETGUARDLF694
FLEETRITEHFR86055
FLEETRITEHFR86279
FLEETRITEHFR86280
FLEETRITELFR83382
FLEETRITELFR83861
FLEETRITELFR84017
FLEETRITELFR8673
FLEETRITELFR8690
FRAMPH2829
FRAMPH2836
FRAMPH2887
FRAMPH3306A
FRAMPH38
FRAMPH42
FRAMPH42A
FURUKAWA1133276R1
FURUKAWA1133279R1
FURUKAWA3055228R93
FURUKAWA397786R1
FURUKAWA397868R1
FURUKAWA445516C1
GONHERGP10
GONHERGP10M
GONHERGP3403
GONHERGP66M
GREYFRIARS909S
GREYFRIARSHS7623
GUARDIANG051158
GUARDIANG051797
HASTINGSHF930
HASTINGSLF261
HAVAMHD0336
HAVAMHD0355
HAVAMHD0400
HEAVY DUTY AIRA15001
HENGST FILTERH19W05
HENGST FILTERH19W07
HIFI FILTERSO4017
HIFI FILTERSO673
HIFI FILTERSO694
JURA HIFISO673
JURA HIFISO694
KRALINATORKL169
KRALINATORL169
KRALINATORL176
LEROI43644
LUBERFINERLFP2234
LUBERFINERLFP3712
LUBERFINERLFP 54
LUBERFINERLP2234
LUBERFINERPH 933
MAHLEAW20
MAHLEAW23
MAHLEAW61
MAHLEAW91
MAHLEFO384
MAHLEFO386
MAHLEOC30
MANN-FILTERW93015
MANN-FILTERW950/1
MANN-FILTERW950/13
MANN-FILTERW950/14
MANN-FILTERW950/17
MANN-FILTERWF9622
MANN & HUMMELW 93015
MANN & HUMMELW 9501
MANN & HUMMELW 95013
MANN & HUMMELW950/14
MANN & HUMMELWF9622
MOBILMT48US
MOPAR PARTSL315
MOTORCRAFTEFL215
MOTORCRAFTFL 265
MOTORCRAFTFT75
NAPA1053
NAPA1158
NAPA1298
NAVISTAR3055230R1
NAVISTAR3055230R91
NAVISTAR3132123R91
NAVISTAR3132737R91
NAVISTAR3132737R92
NAVISTAR31327R9
NAVISTAR387868R91
NAVISTAR397868R91
NAVISTAR398080R1
NAVISTAR427207C2
NAVISTAR427207C3
ORENSTEIN & KOPPEL103851
ORENSTEIN & KOPPEL103894
ORENSTEIN & KOPPEL1499418
PMCPE913
PURFLUXLS426
PURFLUXLS426A
PURFLUXLS583
PUROLATORL37211
PUROLATORL40048
PUROLATORL42168
PUROLATORMF60900
PUROLATORMF60900A
PUROLATORMF67600A
PUROLATOROC30
PUROLATORPC211
REPLACED BYJ8613950
REPLACED BYP552411
SAKURAC6210
SAKURAC8017
SAVARA92811100
SAVARA92818517
SAVARA92818717
SAVARA928216
SAVARA92821617
SAVARASO216
SF FILTERSSP4375
SURE FILTERSFO9501
TEREX103851
THERMO KING11-4565
THERMO KING973678
THERMO KING973708
UD TRUCKS1520810000
UD TRUCKS1520865200
UD TRUCKS1520876200
UD TRUCKS15208J2000
UD TRUCKS15209C2602
UD TRUCKS16209C8600
UFI2310600
UFI2315200
UFI23.203.20
UFI2320520
UFI27.872.00
UFI872
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP689012
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW117015
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW95017
VALVOLINEL3306
VAN WEZEL3328662
VAN WEZEL4348831
VAN WEZEL58004213
VAN WEZELACI 3328662
VAN WEZELACI 4348831
VAN WEZELACI 58004213
VMCHF558250
VMCLF558250
VME42313
VME423135
VME4231353
VME4785971
VME4785974
VME47859749
VME7418030
VME7423135
WALGAHN-MOTORENTECHN00811397
WALGAHN-MOTORENTECHN00811410
WALGAHN-MOTORENTECHN00811475
WALGAHN-MOTORENTECHN811397
WALGAHN-MOTORENTECHN811410
WALGAHN-MOTORENTECHN811475
WIX51053
WIX51158
WIX51298
WIX FILTERS51053
WIX FILTERS51298
WOODGATEWGH6055
WOODGATEWGH 6279
WOODGATEWGL4017
WOODGATEWGL673