Öljynsuodatin PURFLUX PX LS169B

6,14 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014607 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin PURFLUX LS169B vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 22057107, Volvo 2904941, Volvo 834337, Volvo 897321. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,26 kg
Mitat 8,5 × 8,3 × 6,4 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

58.0 mm

Ulkohalkaisija

76.0 mm

Sisähalkaisija 2

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

Paino

0,26 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Korkeus (mm)

58.0

Ulkoläpimitta [mm]

76.0

Läpimitta 3 [mm]

62.0

Läpimitta 4 [mm]

72.0

Kierre 1

3/4"-16

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin PURFLUX PX LS169B”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä PURFLUX LS169B Öljynsuodatin PX soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO22057107
VOLVO2904941
VOLVO834337
VOLVO897321

Ristiviitteet

AC DELCOFX0013
AC DELCOFX0016
AC DELCOPF952
AC DELCOSR
AC DELCOX13
AC DELCOX 18
AC DELCOX 4113 E
AC DELCOX 7
AGIP143
AGIP144
AGIP148
AGIP193
AGIP195
ALCO FILTERSP806
ALCO FILTERSP813
ALCO FILTERSP898
ALLIS-CHALMERS71671234
BALDWINB132
BALDWINB7145
BALDWINB7165
BALDWINB7221
BALDWINB7222
BALDWINB7294
BOSCH0451001001
BOSCH0451001002
BOSCH0451001053
BOSCH0451001149
BOSCH0451001150
BOSCH0451103007
BOSCH0451103018
BOSCH0 451 103 023
BOSCH0 451 103 036
BOSCH0 451 103 040
BOSCH0451103041
BOSCH0451103060
BOSCH0 451 103 128
BOSCH0451103133
BOSCH0451103136
BOSCH0451103141
BOSCH0 451 103 157
BOSCH0 451 103 166
BOSCH0451203003
BOSCH1451103133
BOSCH451103141
BOSCH72129
BOSCH9181474051
BOSCH9450732006
BOSCH9457281270
BOSCH9457283710
BOSCH9457732006
BOSCHBOF1051
BOSCHF026407055
BOSCHOF129
BOSCHOF162
BOSCHP3141
BRIGGS & STRATTON492392
BRIGGS & STRATTON492 932
BRIGGS & STRATTON492 932S
BRIGGS & STRATTON696 854
BRIGGS & STRATTON842921
CHAMPLFP2814
CHAMPLS114
CHAMPPH2812
CHAMPPH2812A
CHAMPPH2814
CHAMPIONC107/606
CHAMPIONC108/606
CHAMPIONC116/606
CHAMPIONC302
CHAMPIONOF29
CLEAN FILTERDO227
CLEAN FILTERDO248
CLEAN FILTERDO277
CLEAN FILTERDO303
CLEAN FILTERDO885
COMLINEEOF104
COOPERSAZL005
COOPERSZ107
COOPERSZ11
COOPERSZ501
COOPERSZ508
COOPERSZ803
COOPERSZ87
COOPERSFIAAMFT4674
COOPERSFIAAMFT4739
COOPERSFIAAMFT4763
COOPERSFIAAMFT4857
COOPERSFIAAMFT5087
COOPERSFIAAMFT5103
COOPERSFIAAMFT5935
CROSLAND355
CROSLAND547
CROSLAND591
CROSLAND659
DELPHIF5596
DELPHIF6201
DELPHIF6464
DELPHIFX0013
DELPHIFX0016
DONALDSONP550095
EUROREPARE 149039
EUROREPARE 149044
EUROREPARE149214
FILTRONOM 518
FILTRONOP518
FLEETGUARDHF6096
FLEETGUARDLF3309
FLEETGUARDLF3460
FLEETGUARDLF3509
FLEETGUARDLF3778
FLEETGUARDLF3826
FRAMCA2874
FRAMPH2830
FRAMPH2834
FRAMPH2854
FRAMPH2854RN
FRAMPH2874
FRAMPH2919
FRAMPH35
FRAMPH3512
FRAMPH5112
FRAMPH5172
FRAMPH5660
FRAMPH927
FRAMPH927PL
GILERA321205
GILERA826033
GILERA82658R
HENGST FILTERH11W01
HENGST FILTERH11W03
HENGST FILTERH12W
HENGST FILTERH12W01
HENGST FILTERH12W03
HIFI FILTERSO 060
HIFI FILTERSO131
HIFI FILTERSO3460
HIFI FILTERSO401
KAGER10-0070
KAWASAKI49065-7007
KAWASAKI5102278X1
LOMBARDINI41152005A
MAHLEAW1
MAHLEAW10
MAHLEAW32
MAHLEAW59
MAHLECV312
MAHLECV354
MAHLECV358
MAHLECV386
MAHLECV436
MAHLEH0564
MAHLEH0614
MAHLEH0646
MAHLEH0688
MAHLEOC11
MAHLEOC24
MAHLEOC4
MANN-FILTERMW77
MANN-FILTERW77
MANN-FILTERW77/2
MANN-FILTERW910/1
MANN-FILTERW91411
MANN-FILTERWK42/4
MOTORCRAFTEFL114
MOTORCRAFTEFL 115
MOTORCRAFTEFL231
MOTORCRAFTEFL253
MOTORCRAFTEFL38
MOTORCRAFTEFL49
MOTORCRAFTEFL50
MOTORCRAFTEFL9041
MOTORCRAFTEFL98
MOTORCRAFTFL313
PURFLUXLS144
PURFLUXLS144A
PURFLUXLS144B
PURFLUXLS169
PURFLUXLS169B
PURFLUXLS401
PURFLUXLS504
PURFLUXLS505
PURFLUXLS506
PUROLATOR678021
PUROLATOR678078
PUROLATOR678081
PUROLATORFC101
PUROLATORFC 141
PUROLATORFC603
PUROLATORFC 81
PUROLATORFCO101
PUROLATORFH 21
PUROLATORL17603
PUROLATORMF76200A
PUROLATORPC 27
PUROLATORPC 27/10
PUROLATORPER101
QUINTON HAZELLQOF5300
RYCOHDZ314
SAKURAC-2501
SAKURAC2506
SAKURAC6208
SAKURAC8016
SOFIMAS0100R
SOFIMAS3216R
SOFIMAS5100R
SOFIMAS6100R
SPIDANMOF22X
SPIDANMOF26X
SPIDANOF46
SULLAIR68430000
TECNECO FILTERSOL277
TECNOCARR10
TECNOCARR15
TECNOCARR158
TECNOCARR16
TECNOCARR20
UFI23.114.00
UFI2311401
UFI2311800
UFI2313200
UFI2316000
UFI2319300
UFI2321600
UNIPARTGFE204
UNIPARTGFE210
UNIPARTGFE211
UNIPARTGFE224
UNIPARTGFE 239
UNIPARTGFE 254
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW77
VOLVO PENTA22057107
WIX FILTERS57035
WIX FILTERSAP544
WIX FILTERSAP552
WIX FILTERSAP553
WIX FILTERSAP554
WIX FILTERSWL7064
WIX FILTERSWL7079
WIX FILTERSWL7168
WIX FILTERSWL7400