Ilmansuodatin DONALDSON P181046

71,15 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Perkins / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000031821 Osasto: Tuotemerkki:

Ilmansuodatin DONALDSON P181046 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1117739, Volvo 12000189, Volvo 3839340, Volvo 475081, Volvo 4785 748. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 2,95 kg
Mitat 43,0 × 29,0 × 29,0 cm
Urien lukumäärä

Right / · Left

Pituus

406.0 mm/ · 419.1 mm

Pituus 2

419.1 mm

Kiinnitysasento

415.5 mm

Ulkohalkaisija

282.0 mm

Sisähalkaisija

171.0 mm

Sisähalkaisija 3

16.76 mm

Suodattimen tyyppi

external

Muoto

round

Lisäkuvaus

celulosis

Paino

2,95 kg

Kokonaispituus [mm]

419.1

Pituus [mm]

406.0

Sisäläpimitta [mm]

171.0

Ulkoläpimitta [mm]

282.0

Suodatintyyppi

Ensiösuodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ilmansuodatin DONALDSON P181046”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P181046 Ilmansuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1640-42GE-B
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTWD1031VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1117739
VOLVO12000189
VOLVO3839340
VOLVO475081
VOLVO4785 748
VOLVO47857487
VOLVO4785 784
VOLVO6640 289
VOLVO79384772
VOLVOV1117739
YANMAR1265412630
YANMAR12665412630

Ristiviitteet

AC DELCOA428C
AC DELCOA428CL
AC DELCOPC135
ACIACI 06005370
ACIACI 0900K242
ACIACI 1624434
ACIACI 3028660
ACIACI 3245934
ACIACI 3777530
ACIACI 4028514
ACIACI 58004263
AIR REFINERAR007
AIR REFINERAR052
AIR REFINERARM106769
AIR REFINERARM107672
AIR REFINERARM1126
AIR REFINERARM120842
AIR REFINERARM181046
AIR REFINERARM803915
ALCO FILTERMD222
ALLIS-CHALMERS00659533
ALLIS-CHALMERS00684734
ALLIS-CHALMERS064734
ALLIS-CHALMERS0658451
ALLIS-CHALMERS0659533
ALLIS-CHALMERS0662618
ALLIS-CHALMERS0684734
ALLIS-CHALMERS4063224
ALLIS-CHALMERS58451
ALLIS-CHALMERS626181
ALLIS-CHALMERS64734
ALLIS-CHALMERS648734
ALLIS-CHALMERS653533
ALLIS-CHALMERS658 451
ALLIS-CHALMERS6584511
ALLIS-CHALMERS659 5334
ALLIS-CHALMERS659 5337
ALLIS-CHALMERS6626188
ALLIS-CHALMERS684 374
ALLIS-CHALMERS684 734
ALLIS-CHALMERS70648734
ALLIS-CHALMERS70659533
ALLIS-CHALMERS70684734
ALLIS-CHALMERS7659533
ALLIS-CHALMERS79043780
ALLIS-CHALMERS9623788
AMERICAN PARTS1096
ATLAS275651
ATLAS29005346
ATLAS3216328600
ATLAS5534639800
ATLAS5541862000
BALDWINPA1862
BALDWINPA1885
BIG A1093
BIG A404
BIG A93208
BOSCH1457429977
BOSCH1987430005
BOSCH9451160005
BOSCH REXROTH5A
CARQUEST87208
CHAMPAF6769
CLARK1513890
CLARK1530003
CLARK1530004
CLARK1530009
CLARK1804229
CLARK4094003
CLARK4525704
CLARK944404
CLARK946847
COOPAP106769
COOPPMA106769
COOPERSAEM2486
COOPERSAZA314T
COOPERSAZC300
COOPERSAZC301
COOPERSCD3019
COOPERSCD3020
COOPERSCD3501
COOPERSCD3502
COOPERSCD3503
COOPERSCD3504
COOPERSCD3519
COOPERSCD3520
COOPERSCT3502
COOPERSCT3504
COOPERSCT3505
COOPERSCT3506
COOPERSCT3507
COOPERSCT3508
COOPERSCT3509
COOPERSCT3510
COOPERSCT3511
COOPERSCT3512
COOPERSCT3515
COOPERSCT3516
COOPERSCT3517
COOPERSCT3518
COOPERSCT3521
COOPERSDU1518
COOPERSDU1518S
COOPERSDU1518STS
COOPERSDU1518T
COOPERSDU1518TS
COOPERSL95419
COOPERSFIAAMFL16496
COOPERSFIAAMFLI6496
CROSLAND965
DELPHI LOCKHEEDAP795
DELPHI LOCKHEEDAP795A
DELPHI LOCKHEEDLK795
DELUXE835
DELUXE835AIR
DELUXEAF835
DONALDSONP181046
EATON2081099
EATON2992216
EATON4610575
EATON6953107
EIMCO69008906
EIMCOD2NP181046
EUCLID9394161
EUCLID9398482
FINN FILTERFFA10799
FINN FILTERFFA799
FLEETGUARDAA2902
FLEETGUARDAF424
FLEETRITEAAR82902
FLEETRITEAFR825531
FLEETRITEAFR8424
FRAMCA507
FRAMCA559
FURUKAWA344021-11130
FURUKAWA355607C1
GONHERGA106
GONHERGA106E
GONHERGA106M
GONHERGA326
GONHERGA326M
GPCFC242
GREYFRIARS1365A
GREYFRIARS251A
GROVE73041000
GROVE7304100019
GROVE9304100001
GUARDIANG106769
GUARDIANG803915
GUD FILTERSADG524
GUD FILTERSADG694
GUD FILTERSAG524
GUD FILTERSL95-419
HASTINGSAF218
HASTINGSAF762
HAVAMHD6795
HEAVY DUTY AIRA150061
HEAVY DUTY AIRE6769
HEAVY DUTY AIRHDA150061
HEAVY DUTY AIRHDA5700
HEAVY DUTY AIRHDA6769
HEAVY DUTY AIRTME6769
HINO178011110
HINO178011110A
HINO178012500C
HINO2705583
INGERSOLL-RAND118H1144
INGERSOLL-RAND35109156
INGERSOLL-RAND36700359
INGERSOLL-RAND39144712
INGERSOLL-RAND51322667
JURA HIFIP784617720
JURA HIFISA10374
KAWASAKIYYP117437
KOEHRING05730119
KOEHRING5730119
KOEHRINGD77801X2
KOEHRINGD90362
KOEHRINGP55605
KRALINATORLA286
KRALINATORLA325
LAUBERLAF7672
LEROI438841
LEROI439441
LINDEE068019001
LOESING020892
LOESING20892
LUBERFINERLAF1757
MACK2MD3116
MANN-FILTERC29920
MANN-FILTERC29939
MANN & HUMMELC29920
MICHIGAN946 897
MOTORCRAFTEFA327
MOTORCRAFTFA90
MOTORCRAFTSFA284
NAPA2208
NAVISTAR355607C1
NAVISTAR679436C91
NAVISTAR702319C91
NAVISTAR702322C1
NAVISTAR702322C91
NAVISTAR766422C91
NAVISTAR766442C91
NAVISTAR769432C91
NAVISTAR769436C91
NAVISTAR769436C92
NAVISTAR926783C1
NELSON106769
NELSON70063N
NELSON70237N
ORENSTEIN & KOPPEL101041
ORENSTEIN & KOPPEL101042A
ORENSTEIN & KOPPEL178637
PERKINS26510238
PERKINS26510289
PERKINSCV4170
PUROLATOR6678201
PUROLATOR6947627
PUROLATORA62221
PUROLATORAF2140
PUROLATORAF2221
PUROLATORAF2268
PUROLATORAF2269
REPLACED BYP811413
REPLACED BYP812411
RYCOHDA5210
RYCOHDA5321
SAVARA922906
SAVARA92290611
SAVARA92290617
SAVARASA9061
SF FILTERSSL8900
SULLAIR023433
SULLAIR23433
SULLAIR42668
SURE FILTERSFA1046P
TAMROCK69008906
TEREX09059568
TEREX09391461
TEREX218029
TEREX6487036
TEREX81089774
TEREX9059518
TEREX9059568
TEREX9391461
TEREXA542
UD TRUCKS1654686017
UD TRUCKS1654696025
UD TRUCKS1654696119
UD TRUCKS1654696125
UD TRUCKS1654699211
UFI2789300
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP687504
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTC29939
VALMET807201448P
VAN WEZEL06005370
VAN WEZEL0900K242
VAN WEZEL1624434
VAN WEZEL3028660
VAN WEZEL3245934
VAN WEZEL3777530
VAN WEZEL4028514
VAN WEZEL58004263
VAN WEZELACI 06005370
VAN WEZELACI 0900K242
VAN WEZELACI 1624434
VAN WEZELACI 3028660
VAN WEZELACI 3245934
VAN WEZELACI 3777530
VAN WEZELACI 4028514
VAN WEZELACI 58004263
VICA366
VMCAF181046
WABCOVJ1881
WABCOVP7011
WABCOVP7130
WABCOVY9209
WALGAHN-MOTORENTECHN811063
WHITE MOTOR027074252
WHITE MOTOR10A31417
WHITE MOTOR127074252
WHITE MOTOR27074252
WHITE MOTOR312772597
WHITE MOTOR3938H2
WHITE MOTOR4238H2
WIX42208
WIX42208E
WIXA85
WIX FILTERS42208
WIX FILTERS42208E
WIX FILTERSA85
WOODGATEWGA30
WOODGATEWGA30E
YALE2081099
YALE2992216