Vaihtovirtalaturi WAI GLOBAL 13998N

203,55 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000008369 Osasto: Tuotemerkki:

Laturi WAI GLOBAL 13998N vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 36050262, Volvo 3803645, Volvo 8602343, Volvo 86023430, Volvo 8602629. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 7,7 kg
Mitat 27 × 23 × 21 cm
Jännite

12.0 V

Vaihtovirtageneraattorin latausvirta

140.0 A

Talja

Ei

Paino

7,70 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Vaihtovirtalaturi WAI GLOBAL 13998N”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä WAI GLOBAL WAI13998N Vaihtovirtalaturi 13998N soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO36050262
VOLVO3803645
VOLVO8602343
VOLVO86023430
VOLVO8602629
VOLVO8602710
VOLVO86027100
VOLVO86027109
VOLVO8622186
VOLVO8622786
VOLVO8637848
VOLVO8676496
VOLVO8676498

Ristiviitteet

AC DELCO3341517
BORG & BECKBBA2387
BOSCH0124525014
BOSCH0124525029
BOSCH0986042840
BOSCH0 986 042 843
BOSCH0986042847
BOSCH0 986 604 284
BOSCH4284
BOSCHAL0820N
BOSCHAL0820X
DELCO REMYDRB2840
DELCO REMYRAA23951
DELCO REMYWA23951
DRI-EXCHANGE2381361402
HELLA8EL011711591
HELLA8EL738001001
QUINTON HAZELL9042840
QXQA4333
TYC211081
TYC213998
UNIVERSAL COMPONENTS UKUNA416
VALEO437610
WAI GLOBAL13998N