Sytytystulppa DENSO T20EPR-U

2,69 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000217 Osasto: Tuotemerkki:

Sytytystulppa DENSO T20EPR-U vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1269915, Volvo 273599-1. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,045 kg
Mitat 8,5 × 2,3 × 2,3 cm
Pituus 2

17.5 mm

Kierteen koko

16.0 mm

Kiristyskulma

22.0 Nm

Ulkokierre

1.0 pcs

Kiristysmomentti

0.8 mm

Lisäkuvaus

1.0 pcs

Set

1 pcs

Paino

0,04 kg

Suositeltu määrä

4

Sytytystulppa

1-maaelektroodi Nikkeli-keskielektrodi

Kärkiväli (mm)

0.8

Kierremitta

M14x1.25

Kierteen pituus (mm)

17.5

Läpimitta [mm]

14.0

Liittimet

Removable SAE

Avainväli

16 mm

Kiristysmomentti [Nm]

22.0

Paino [g]

40.0

vaihtoehtoinen tuote

T20TT

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Sytytystulppa DENSO T20EPR-U”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DENSO T20EPR-U Sytytystulppa soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta3.0GLP-C
Volvo Penta3.0GLP-D
Volvo Penta3.0GLP-E
Volvo Penta3.0GLP-J
Volvo Penta3.0GXi-J
Volvo Penta3.0GXiC-J
Volvo Penta4.3GL-J
Volvo Penta4.3GL-JF
Volvo Penta4.3GXi-G
Volvo Penta4.3GXi-GF
Volvo Penta4.3GXi-J
Volvo Penta4.3GXi-JF
Volvo Penta4.3OSi-G
Volvo Penta4.3OSi-GF
Volvo Penta4.3OSi-J
Volvo Penta4.3OSi-JF
Volvo Penta5.0GL-J
Volvo Penta5.0GL-JF
Volvo Penta5.0GXi-G
Volvo Penta5.0GXi-GF
Volvo Penta5.0GXi-J
Volvo Penta5.0GXi-JF
Volvo Penta5.0OSi-G
Volvo Penta5.0OSi-GF
Volvo Penta5.0OSi-J
Volvo Penta5.0OSi-JF
Volvo Penta5.7Gi-300-J
Volvo Penta5.7Gi-300-JF
Volvo Penta5.7Gi-F
Volvo Penta5.7Gi-FF
Volvo Penta5.7GXi-G
Volvo Penta5.7GXi-GF
Volvo Penta5.7GXi-J
Volvo Penta5.7GXi-JF
Volvo Penta5.7OSi-E
Volvo Penta5.7OSi-EF
Volvo Penta5.7OSi-J
Volvo Penta5.7OSi-JF
Volvo Penta5.7OSXi-J
Volvo Penta5.7OSXi-JF
Volvo Penta8.1Gi-H
Volvo Penta8.1Gi-HF
Volvo Penta8.1Gi-J
Volvo Penta8.1Gi-JF
Volvo Penta8.1GXi-G
Volvo Penta8.1GXi-GF
Volvo Penta8.1GXi-J
Volvo Penta8.1GXi-JF
Volvo Penta8.1OSi-D
Volvo Penta8.1OSi-DF
Volvo Penta8.1OSi-J
Volvo Penta8.1OSi-JF

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1269915
VOLVO273599-1

Ristiviitteet

AC DELCO41810
AC DELCO42LTS
AC DELCOC42CLTS
AC DELCOCR42CLTS
AC DELCOMR42LTS
AC DELCOMR43LTS
AC DELCOR42CLTS
AC DELCOR 42LTS
AC DELCOR42LTSM
AC DELCOR43LTS
AC DELCOR43LTSE
ACIACI 3734948M
BERU0001635700
BERU0001635709
BERU0001640700
BERU0001640705
BERU0002635100
BERU0002635700
BERU0002635701
BERU0002640100
BERU0002640700
BERU14K6D
BERU14K-6DU
BERU14 K-6 DU0
BERU14K7D
BERU14K-7DU
BERU14 K-7 DU0
BERU14KGR6KQU
BERU14 KGR-7 KQU
BERU14KR-6DU
BERU14KR-7DU
BERU14 KR-7 DUX
BERUS1K
BERUZ127
BERUZ144
BERUZ17
BERUZ18
BERUZ25
BERUZ26
BERUZ56
BERUZ67
BERUZ95
BOSCH0 241 235 753
BOSCH0 241 235 776
BOSCH0 241 240 552
BOSCH0 241 240 610
BOSCH0 242 229 655
BOSCH0 242 229 879
BOSCH0 242 235 607
BOSCH0 242 235 661
BOSCH0 242 235 979
BOSCH0 242 236 560
BOSCH0242240519
BOSCH0 242 240 522
BOSCH0242240569
BOSCH0 242 240 591
BOSCH0 242 240 848
BOSCH14
BOSCH18
BOSCH46
BOSCH5
BOSCHH6DC
BOSCHH6DP
BOSCHH7DC
BOSCHHGR6KQC
BOSCHHGR7KQC
BOSCHHR6D
BOSCHHR6DP
BOSCHHR6DS
BOSCHHR7D
BOSCHHR7DCX
BOSCHHR8D
CHAMPIONBN89Y
CHAMPIONBN9Y
CHAMPIONCCH403
CHAMPIONEON3/286
CHAMPIONEON3/287
CHAMPIONOE009
CHAMPIONOE009/T10
CHAMPIONOE011
CHAMPIONOE011/R04
CHAMPIONOE011/T10
CHAMPIONOE020
CHAMPIONOE020/T10
CHAMPIONOE036
CHAMPIONOE036/T10
CHAMPIONOE072
CHAMPIONOE072/T10
CHAMPIONRBN9Y
CHAMPIONRS10LC
CHAMPIONRS281YC
CHAMPIONRS9Y
CHAMPIONRS9YC
CHAMPIONRS9YCC
CHAMPIONRS9YCX
CHAMPIONS10YCC
CHAMPIONS279YC
CHAMPIONS281YC
CHAMPIONS9YC
CHAMPIONS9YCC
CHAMPIONS9YCX
DENSO067700-3140
DENSO5032
DENSO50324
DENSO67700314
DENSOD7
DENSOMW067700314
DENSOT20EPR-U
LETRIKAFET65P
LETRIKAFET65PRS
LETRIKAFET65PS
MAGNETI MARELLIT7LC
MAGNETI MARELLIT7LCR
MAGNETI MARELLITW78LP
MAGNETI MARELLITW78LPR
MAGNETI MARELLITW7LP
MAGNETI MARELLITW7LPR
MOTORCRAFTAGF22
MOTORCRAFTAGF22C
MOTORCRAFTAGFS22C
MOTORCRAFTAGFS22C1
MOTORCRAFTAGFS22CM1
MOTORCRAFTAGFS22FE13J
MOTORCRAFTAGFS32C1
MOTORCRAFTAGRF12C
MOTORCRAFTAGRF2
MOTORCRAFTAGRF22
MOTORCRAFTAGRF22C
MOTORCRAFTAGRF22C1
MOTORCRAFTAGRF 22 CD
MOTORCRAFTAGRF22PP
MOTORCRAFTAGRF32
MOTORCRAFTAGRF32C1
MOTORCRAFTAGRP44
MOTORCRAFTAGSF22C
MOTORCRAFTAGSF24C
MOTORCRAFTAGSF32C
MOTORCRAFTAGSF33C
MOTORCRAFTAGSF 34 C
MOTORCRAFTAGSF34FM
MOTORCRAFTAWRF32
MOTORCRAFTAWSF22C
MOTORCRAFTAWSF22E
MOTORCRAFTAWSF32
MOTORCRAFTAWSF32C
MOTORCRAFTAWSFA32C
NGK1183
NGK2238
NGK2547
NGK3177
NGK3623
NGK4177
NGK4665
NGK6078
NGK6488
NGK6837
NGK7060
NGK7837
NGK92406
NGK95626
NGKBPR6EF
NGKBPR6EFS
NGKBR6EF
NGKBR6EFS
NGKBUR6EFSZ
NGKTR5
NGKTR51
NGKTR6
NGKVL7
NGKV-Line 7
UNIPARTGSP2006
UNIPARTGSP2012
UNIPARTGSP2027
UNIPARTGSP2101
UNIPARTGSP2102
UNIPARTGSP361
UNIPARTGSP4563
UNIPARTGSP4563X
UNIPARTGSP4663
UNIPARTGSP4663X
UNIPARTGSP6563
UNIPARTGSP6663
UNIPARTGSP6663X
VALEOC68H
VALEOC72H
VALEOC8H
VALEOM101
VALEORC68H
VALEORC72H
VALEORC72H11
VALEOSCGT35H
VAN WEZEL3734948M