Polttoainesuodatin HENGST E75K D42

5,22 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / MerCruiser / Mercury / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000001076 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin HENGST E75K D42 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 3581078, Volvo 35810787, Volvo 6211585. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,18 kg
Mitat 9 × 9 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Pituus

71.5 mm

Kiinnitysasento

72.0 mm

Ulkohalkaisija

88.0 mm

Sisähalkaisija

19.0 mm

Paino

0,18 kg

Ulkoläpimitta [mm]

88.0

Sisäläpimitta [mm]

19.0

Korkeus (mm)

72.0

Lisätarvike/lisätieto

Tiivisteillä

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin HENGST E75K D42”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä HENGST E75K D42 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO3581078
VOLVO35810787
VOLVO6211585
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO858201

Ristiviitteet

AC DELCOACD 159
AC DELCOACD 173
AC DELCOACD51
AC DELCOACD8017E
ACIACI 1736906
ACIACI 25002031
ACIACI 25002067
ACIACI 4395930
ACIACI 8249957
ALCO FILTERMD-093
ALLIS-CHALMERS0251397-6
ALLIS-CHALMERS251397
ALLIS-CHALMERS70251397
ASHIKA30-08-891
ATLAS9709 0005-50
BALDWINBF825
BALDWINBF838-F2
BOSCH1457429215
BOSCH1457429219
BOSCH1457434011
BOSCH1 457 434 016
BOSCH1 457 434 017
BOSCH1457434087
BOSCH1457434201
BOSCH1 457 434 201-48N
BOSCH1 457 434 201-704
BOSCH1457434221
BOSCH1 457 434 330
BOSCH1457434900
BOSCH1 457 434 900-850
BOSCH1 457 434 900-867
BOSCH1457434901
BOSCH1457434902
BOSCH1457434903
BOSCH1457434904
BOSCH1457434905
BOSCH1 457 434 905-850
BOSCH1 457 434 906
BOSCH1457434909
BOSCH1457434910
BOSCH74014
BOSCH9451080009
BOSCH9451733000
BOSCH9455080000
BOSCH9455160246
BOSCH9879993036
BOSCHG01
BOSCHN4201
CAV296
CAV7111296
CAV7111500
CAV7176901
CHAMPFC25
CHAMPL 296 F
CHAMPIONCFF100131
CHAMPIONL131
CHAMPIONL131/606
CHAMPIONL137
CLARK3551347
CLARK3885315
CLEAN FILTERDN220
COOPERSAZF015
COOPERSAZF100
COOPERSAZF101
CROSLAND358
CROSLAND416
CROSLAND522
CROSLAND533
CROSLAND544
CROSLAND566
CROSLAND901
DELPHIFF0001
DELPHIHDF096
DELPHIHDF296
DIAMONDDC 1442
DONALDSONFFP556245
DONALDSONP556245
DONALDSONP557111
DONALDSONP 77 9284
DONALDSONP779328
DONALDSONP779329
EATON440031106
EATON440043410
ERFP26561117
ERFROD11917
FEBI198585
FIAT-HITACHI83937061
FILTRONPM819
FILTRONPM 819/1
FILTRONPM 819/1 T
FLEETGUARDFF138
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FRAMC1190PL
FRAMC1191
FRAMC1191A
FRAMC1191PL
FRAMC4155
FUCHSFFK0003
GUD FILTERSG 629
HENGSTE75K D42
IHC1133280R1
IHC1502155C91
IHC2656621
IHC3043645R91
IHC304405R91
IHC3044506
IHC3044506R91
IHC3044506R93
IHC3062788
IHC3069205
IHC3069205R91
IHC306975
IHC306975R91
IHC3144117
IHC3144477R91
IHC3144477R92
IHC3602788
IHC3602788R91
IHC757836R91
IHC765951
IHC765951R91
IHC795872R91
IHC796051
IHC796051R91
IHC796460R91
IHC796951R91
INGERSOLL-RAND91634402
INGERSOLL-RAND92120385
JAPANPARTSJFC-891
JAPANPARTSJFC-891S
JAPANPARTSJFC-892
JAPANPARTSJFC-892S
JAPANPARTSJFC-893
JAPANPARTSJFC-893S
KAGER110047
KNORR-BREMSEK165042N50
KOLBENSCHMIDT030-FC
KOLBENSCHMIDT50013030
LINDE000 983 0520
LOMBARDINI276217542
LUBERFINERL 2603F
LUBERFINERL 269 F
LUBERFINERL 296F
LUCAS ELECTRICAL296
LUCAS ELECTRICAL7111296
LUCAS ELECTRICAL7111500
LUCAS ELECTRICAL7176901
LUCAS ELECTRICALHDF296
LUCAS ELECTRICALHDF901
MAHLEEK518
MAHLEKX 23
MAHLEKX23D
MANN-FILTERBF917x
MANN-FILTERP916/1
MANN-FILTERP9161x
MANN-FILTERP9165x
MANN-FILTERP 917/2 x
MANN-FILTERP 917 x
MAPCO63195
MEAT&DORIA4115
MERCURY MARINE988 000 30
MEYLE100 323 0007
MICHIGAN1531 637
MICHIGAN6371 716
MONARK30 789 900
MOTORCRAFTAFD157
MOTORCRAFTBFL19
MOTORCRAFTEFG 003
MOTORCRAFTEFG 005
MOTORCRAFTEFG 088
MOTORCRAFTEFG296
MOTORCRAFTEFG3
MOTORCRAFTEFG315
MOTORCRAFTFD157
NIPPARTSJ1338025
PERKINS1879513
PERKINS2236295
PERKINS2650090
PERKINS26560017
PERKINS26561117
PERKINS2 656 612
PERKINS2656621
PURFLUXCS157
PURFLUXCS157A
PURFLUXCS159
PUROLATORF50149
PUROLATORF57629
PUROLATORMFF 516 A
PUROLATORMFF 629
PUROLATORMFF629A
PUROLATORPZ 4209
PUROLATORT149
QUINTON HAZELLQFF0109
RYCOR2132P
RYCOZ86
SĘDZISZÓWWP41-3x
SOFIMAS 2217 Z
SOFIMAS7111NC
SOFIMAS 7112 NC
SPIDANMFF1000P
SULLAIR40993
TECNECO FILTERSGS014
TECNOCARN1116
TECNOCARN1117
TECNOCARN1117V
THERMO KINGA 98 066
UFI22.017.00
UFI2436000
UFI2436001
UFI24.360.02
UNIPARTGFE5296
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
VAICO25-0108
VAICOV25-0108
VALEO587701
VALMET2031 5106
VALMET836015106
VAN WEZEL1736906
VAN WEZEL25002031
VAN WEZEL25002067
VAN WEZEL4395930
VAN WEZEL8249957
VAN WEZELACI 1736906
VAN WEZELACI 25002031
VAN WEZELACI 25002067
VAN WEZELACI 4395930
VAN WEZELACI 8249957
VME3308968
WEBERCB210
WIX FILTERS33165
WIX FILTERS33166
WIX FILTERS33166RE
WIX FILTERSWF8018
WIX FILTERSWF8019
WOODGATEWGF138
WOODGATEWGF296
WOODGATEWGF5049