Polttoainesuodatin MANN-FILTER WK 1040/1 X

41,11 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014249 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin MANN-FILTER WK 1040/1 x vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 20851191, Volvo 20853583, Volvo 21380403, Volvo 21380408, Volvo 21380515. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,878 kg
Mitat 11,5 × 11,5 × 14,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

128.0 mm

Kiinnitysasento

128.0 mm

Ulkohalkaisija

108.0 mm

Sisähalkaisija

104.5 mm

Varsien välys 2

1.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

14UNS1B

Paino

0,88 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Lisätarvike/lisätieto

Tiivisteillä

Korkeus (mm)

128.0

Kierremitta

3 3/4-10 UNS

Ulkoläpimitta [mm]

108.0

Kierre ulostulo

1-14 UNS – 1B

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin MANN-FILTER WK 1040/1 X”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO20851191
VOLVO20853583
VOLVO21380403
VOLVO21380408
VOLVO21380515
VOLVOVOE21380408

Ristiviitteet

ALCO FILTERSP-1404
A.L. FILTERALG-2219
AMAZONB005NFXJBY
BOSCHF026402135
CLEAN FILTERDNW2509
COOPERSFIAAMFP6060CPF
DELPHIHDF305
DENNISDEP102125
DONALDSONP551033
DT2.12269
DT6.33211
FEBI40297
FLEETGUARDFS19895
FRAMPS10798
GUD FILTERSZ 629
HENGST FILTERH7062WK30
HENGST FILTERH7063WK30
HIFI FILTER3909638
HIFI FILTERSN 906130
KNORR-BREMSEK117909N50
KOLBENSCHMIDT4322FS
KOLBENSCHMIDT50014322
MAHLEKC384
MAHLEKC384D
MANN & HUMMELWK 10401 X
PARKER/RACORR60PDMAX
PARKER/RACORR60T-D-MAX
PURFLUXCS797
SOFIMAS 4158 NR
TECNOCARRN92
UFI2415800