Sytytystulppa BOSCH 0 242 240 592

3,06 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Suzuki / Volvo Penta / Yamaha

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta huomenna klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000077 Osasto: Tuotemerkki:

Sytytystulppa BOSCH 0 242 240 592 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1276513, Volvo 1276514, Volvo 1306604, Volvo 1367015, Volvo 13670153. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,06 kg
Mitat 8,4 × 2,5 × 2 cm
Pituus 2

19.0 mm

Varsien välys 2

1.25 mm

Kierteen koko

20.8 mm

Kiristyskulma

28.0 Nm

Lisätiedot 4

90.0 °

Ulkokierre

1.0 pcs

Kiristysmomentti

0.8 mm

Elektrodin etäisyys

3.0 mm

Virranvoimakkuus

SAE

Lisäkuvaus

1.0 pcs

Set

1 pcs

Paino

0,06 kg

Suositeltu määrä

4

Kärkiväli (mm)

0.8

Kiristysmomentti [Nm]

28.0

Kierremitta

M 14 x 1,25

Kierteen pituus (mm)

19.0

Avainväli

20,8

Kipinäetäisyys [mm]

3.0

Pistokoskettimien lukumäärä

1.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Sytytystulppa BOSCH 0 242 240 592”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 0 242 240 592 Sytytystulppa soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta230A
Volvo Penta230B
Volvo Penta250A
Volvo Penta250B
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ125B
Volvo PentaAQ131A
Volvo PentaAQ131B
Volvo PentaAQ131C
Volvo PentaAQ131D
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ145A
Volvo PentaAQ145B
Volvo PentaAQ151A
Volvo PentaAQ151B
Volvo PentaAQ151C
Volvo PentaB230
Volvo PentaB230E
Volvo PentaB230F
Volvo PentaB230FB
Volvo PentaB230FX
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaBB145A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1276513
VOLVO1276514
VOLVO1306604
VOLVO1367015
VOLVO13670153
VOLVO1367529
VOLVO22278865
VOLVO2707479
VOLVO273546
VOLVO273591
VOLVO273596
VOLVO2735967
VOLVO463512
YAMAHA94703-00117
YAMAHA94703-00320

Ristiviitteet

AC DELCO41 XLS
AC DELCO44NS
AC DELCOC41CXLS
AC DELCOC42CXLS
AC DELCOC44NS
AC DELCOCR41CXLS
AC DELCOCR44NS
AC DELCOR 41-4 XLS
ACIACI 0639542
ACIACI 0639808
ACIACI 0639978
ACIACI 0639998
ACIACI 0646436
ACIACI 3000K097
AMAZONB0049PI7LQ
AMAZON (ASIN)B0049PI7LQ
BERU0 001 340 401
BERU0 001 340 403
BERU0001340702
BERU0 001 340 704
BERU0 001 343 402
BERU0 002 340 400
BERU0 002 340 700
BERU0002340701
BERU14-6 D
BERU14-6 D1
BERU14-6 DTU
BERU14-6 DU
BERU14-6 DU0
BERU14-6DUO
BERU14R-6D
BERU14R-6DU
BERU200/14/3A
BERU215/14/3A
BERUD200/14/3A
BERUZ22
BERUZ27
BERUZ50
BERUZ51
BOSCH0 241 240 001
BOSCH0 241 240 002
BOSCH0 241 240 008
BOSCH0 241 240 028
BOSCH0 241 240 029
BOSCH0 241 240 045
BOSCH0 241 240 046
BOSCH0 241 240 047
BOSCH0 241 240 050
BOSCH0 241 240 052
BOSCH0 241 240 057
BOSCH0 241 240 058
BOSCH0 241 240 503
BOSCH0 241 240 506
BOSCH0 241 240 507
BOSCH0 241 240 530
BOSCH0 241 240 533
BOSCH0 241 240 539
BOSCH0 241 240 549
BOSCH0 241 240 558
BOSCH0 241 240 574
BOSCH0 241 240 594
BOSCH0 242 240 007
BOSCH0 242 240 505
BOSCH0 242 240 509
BOSCH0 242 240 510
BOSCH0 242 240 511
BOSCH0 242 240 544
BOSCH0 242 240 546
BOSCH0 242 240 579
BOSCH0242240580
BOSCH0 242 240 592
BOSCH7995_24
BOSCH7995_28
BOSCH7995_35
BOSCHF 000 KE0 P42
BOSCHW6DC
BOSCHW6DC0
BOSCHW6DCX
BOSCHW 6 DTC
BOSCHWR6DC
BOSCHWR6DC2
BOSCHWR6DTC
BRISKL 14 Y
BRISKL 14 YC
BRISKLR14YC
CHAMPION332
CHAMPION7 FYSSR
CHAMPIONN279YC
CHAMPIONN7BYC
CHAMPIONN7Y
CHAMPIONN7YC
CHAMPIONN7YCC
CHAMPIONN7YCX
CHAMPIONN8Y
CHAMPIONOE008
CHAMPIONOE010
CHAMPIONOE012
CHAMPIONOE018
CHAMPIONRN7Y
CHAMPIONRN7YC
CHAMPIONRN7YCC
CHAMPIONRN7YCC4
CHAMPIONUN 8Y
DENSOW 20 ET
DENSOW20ETL
DENSOW20ETRL
DENSOW 20 EX
DUCELLIER478LS
DUCELLIER599248
DUCELLIER599249
DUCELLIER599302
DUCELLIER599303
DUCELLIER599330
FEMSAKC6D1- 1
GMC3490176
MAGNETI MARELLICW75LP
MAGNETI MARELLICW 78 LP
MAGNETI MARELLICW78LPR
MAGNETI MARELLIF 8 LCR
MOTORCRAFTAGR12
MOTORCRAFTAGR12C
MOTORCRAFTAGR 22-3 C
MOTORCRAFTAGS12C
MOTRIO8671004045
MOTRIO8671004048
MOTRIO8671004056
NGK1034
NGK7265
NGKBP6EK
NGKBP6ET
NGKBP7ES
NGKBP7ES11
NGKBP7ET
NGKBP7EY
NGKBP7EY11
NGKBPR5EKA
NGKBPR7E
NGKBPR7ES
NGKBPR7EY
NGKBU5EB11
NGKBU6EA11
NGKBUR5EB11
NGKBUR6EA11
NGKBUR7ETB-10
NGKV-LINE19
PRESTOLITE ELECTRIC14G22
UNIPARTGSP171
UNIPARTGSP181
UNIPARTGSP281
UNIPARTGSP4352
UNIPARTGSP4452
UNIPARTGSP6452
VALEO70H
VALEO70H3E
VALEOR70H
VAN WEZEL0639542
VAN WEZEL0639808
VAN WEZEL0639978
VAN WEZEL0639998
VAN WEZEL0646436
VAN WEZEL3000K097
VOLVO PENTA875806
VOLVO PENTA875820