Öljynsuodatin DONALDSON P550335

9,00 € Sis. alv 25,5 %

BMW Marine / Cummins / Honda / Kubota / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012912 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P550335 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 15410 MB3 003, Volvo 7897321, Volvo 834337, Volvo 8343378. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,31 kg
Mitat 9 × 7,5 × 7,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

86.0 mm

Ulkohalkaisija

76.0 mm

Sisähalkaisija

70.0 mm

Sisähalkaisija 2

60.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

70.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

60.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,31 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

86.0

Kierremitta

3/4-16 UN

Ulkoläpimitta [mm]

76.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

70.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

60.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P550335”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550335 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA15410 MB3 003
VOLVO7897321
VOLVO834337
VOLVO8343378

Ristiviitteet

AC DELCOAC024
AC DELCOAC095
AC DELCOACD000184
AC DELCOACF201
AC DELCOPC233
AC DELCOPF53
AC DELCOSA
AC DELCOSB
AC DELCOSE
AC DELCOSF
AC DELCOSH
AC DELCOSR
ACIACI 0639514
ACIACI 2525668
ACIACI 3734265
ACIACI 40002149
ACIACI 58002119
ALCO FILTERSP-809
ALCO FILTERSP845
ALCO FILTERSP930
ALCO FILTERSP994
ALLIS-CHALMERS2100723
ALLIS-CHALMERS2101498
ALLIS-CHALMERS4434794
ALLIS-CHALMERS4446355
ALLIS-CHALMERS72102503
AMERICAN PARTS2143
AMERICAN PARTS2150
AMERICAN PARTS645
AMERICAN PARTS844
AMERICAN PARTS862
AMERICAN PARTS92312
AMERICAN PARTS92329
AMERICAN PARTS92331
AMERICAN PARTS92389
APOLLOPH2835
ATLAS10320882
ATLAS3960201
ATLAS5112303505
ATLASM54
ATLASM68
BALDWINB1405
BALDWINB1407
BALDWINB159
BALDWINB298
BALDWINB7119
BALDWINB7275
BALDWINB 7287
BALDWINB7361
BALDWINB7491
BALDWINBT223
BALDWINBT8409
BENFORD800459
BIG A91181
BIG A92348
BIG A92348MP
BIG A92374
BIG A92785
BOSCH0 451 103 032
BOSCH0986452004
BOSCH0F150
BOSCH3330
BOSCH451103004
BOSCH451103005
BOSCH72161
BOSCH8152H
BOSCH9457281520
BOSCH986452044
BOSCHOF161
BOSCHP2044
BOSCHP3004
BOSCH REXROTH0451103032
BOSCH REXROTH0986452044
BOSCH REXROTH451103032
BOSCH REXROTH986452004
BRIGGS & STRATTON491 056
BRIGGS & STRATTON492 932S
BRIGGS & STRATTON695396
BRIGGS & STRATTON696 854
CARQUEST84181
CARQUEST85348
CARQUEST85348MP
CARQUEST85374
CARQUEST85389
CARQUEST85785
CHAMPIONOF10
CHAMPIONSD3
CLARK6513601
CLARK6654328
CLARK6665603
COOPERSLSF5093
COOPERSLSF5154
COOPERSZ11
COOPERSZ518
COOPERSZ803
COOPERSZ876
COOPERSZ 93 K
CROSLAND2001
CROSLAND2021
CROSLAND2110
CROSLAND2144
CROSLAND5291
CROSLAND595
CROSLAND632
DAIMLER1021840101
DAIMLER1021840201
DAIMLER1021840301
DELPHI LOCKHEEDAP1024
DELPHI LOCKHEEDAP1194
DELPHI LOCKHEEDAP586
DELPHI LOCKHEEDAP586A
DELPHI LOCKHEEDAP63004A
DELPHI LOCKHEEDLK1024
DELPHI LOCKHEEDLK586
DELUXE265
DENSO1150105350
DENSO1150105400
DENSO1150105671
DENSO1153100260
DENSO1153100261
DENSO140517020
DENSO3267012620
DENSOBT1150105351
DONALDSONP505990
DONALDSON OFFP550335
FACET335
FACETM10168
FIRESTONETF335
FLEETGUARDHF287783
FLEETGUARDHF28783
FLEETGUARDHF6158
FLEETGUARDLF16011
FLEETGUARDLF3335
FLEETGUARDLF3338
FLEETGUARDLF3460
FLEETGUARDLF3499
FLEETGUARDLF3509
FLEETGUARDLF3690
FLEETGUARDLF3766
FLEETRITEHFR828783
FLEETRITELFR816011
FLEETRITELFR83335
FLEETRITELFR83460
FLEETRITELFR83855
FRAMCH2833
FRAMCH2844
FRAMCH2991
FRAMDG3614
FRAMPH2809
FRAMPH2834
FRAMPH2854
FRAMPH2861
FRAMPH2861A
FRAMPH2875
FRAMPH2951
FRAMPH3614
FRAMPH3614FP
FRAMPH43
FRAMPH4750
FRAMPH5660
FRAMPH6016
FRAMPH7575
FRAMPH922
FRAMPH922A
FRAMPH927
FRAMPH9566
FRAMPH966
FRAMPH966B
FRAMPH9A
FRAMPS826
FRAMTG3614
FRAMXG3614
GONHERGP2951
GONHERGP58
GONHERGP58M
GREYFRIARS9003S
GREYFRIARS9052S
GREYFRIARS908S
GREYFRIARS922S
GREYFRIARS968S
GREYFRIARS989S
GREYFRIARS998S
GREYFRIARSHS7670
GUD FILTERSZ159
GUD FILTERSZ 173
GUD FILTERSZ21
GUD FILTERSZ 87
GUD FILTERSZ87A
HAMM2279499
HASTINGSLF157
HASTINGSLF194
HASTINGSLF550
HASTINGSLF563
HAVAMHD0252
HENGST FILTERH90W06
HENGST FILTERH90W19
HENGST FILTERH90W20
HIFI FILTERSH60028
HIFI FILTERSO3335
HIFI FILTERSO 6172
HIFI FILTERT1637
INGERSOLL-RAND13287305
INGERSOLL-RAND32305674
INGERSOLL-RANDC33445
JURA HIFISH60028
JURA HIFISO10070
JURA HIFISO3335
JURA HIFISO6172
KOHLER5205002S
KOHLERED0021752840S
KRALINATORD67
KRALINATORK12
KRALINATORL127
KRALINATORL24
KRALINATORL47
KRALINATORL63
KRALINATORL71
LAUBERLFP227
LUBERFINERLFP 227
LUBERFINERP 823
LUBERFINERPH2816
LUBERFINERPH 2835
LUBERFINERPH 2858
LUBERFINERPH 7014
LUCASF6515
LUCASF6587
LUCASF6618
MAHLEAW168
MAHLEAW299
MAHLEAW47
MAHLEOC74
MANN-FILTERW7077
MANN-FILTERW71180
MANN-FILTERW7122
MANN-FILTERW71221
MANN-FILTERW712/43
MANN-FILTERW71283
MANN-FILTERW 713/36
MANN-FILTERW719/13
MANN-FILTERW813O
MANN-FILTERW92019
MANN-FILTERW9202
MANN-FILTERW9202O
MANN-FILTERW9302O
MANN-FILTERWF9161O
MANN-FILTERWF9202O
MANN & HUMMELW71180
MANN & HUMMELW7122
MANN & HUMMELW71221
MANN & HUMMELW71243
MANN & HUMMELW71283
MANN & HUMMELW71336
MANN & HUMMELW71913
MANN & HUMMELW813O
MANN & HUMMELW92019
MANN & HUMMELW9202
MANN & HUMMELW9202O
MANN & HUMMELW9302O
MANN & HUMMELWF9161O
MANN & HUMMELWF9202O
MOBILMA2825US
MOBILMA73US
MOBILMO252
MOPAR PARTS4105409
MOPAR PARTS4105409AA
MOPAR PARTS4105409AB
MOPAR PARTS4105409AC
MOPAR PARTS4273810
MOPAR PARTS4417561
MOPAR PARTS4417562
MOPAR PARTS72674028
MOPAR PARTSL335
MOPAR PARTSMD0108063
MOTORCRAFTEFL11
MOTORCRAFTEFL29
MOTORCRAFTEFL910
MOTORCRAFTFL259
MOTORCRAFTFL776
MOTORCRAFTFL782
MOTORCRAFTFL793
MOTORCRAFTFL910
MOTORCRAFTFL910S
MP FILTRICSG30BP10A
NAPA1348
NAPA1348MP
NAPA1785
NAPA21348
NAPA21348MP
NAPA31348
NAPA400068
NAPA7000
NAPA7181
NAVISTAR3055228
NAVISTAR394100R91
ONAN1220338
ONAN1220406
ONAN122-0645
ONAN1220679
ONAN122B338
ORENSTEIN & KOPPEL103952
ORENSTEIN & KOPPEL1448988
PERKINS140 517 000
PERKINS915155
PMC197
PURFLUXLS425
PUROLATOR6665980
PUROLATORFCO241
PUROLATORL10241
PUROLATORL27253
PUROLATORMF523A1
PUROLATORMF586
PUROLATORMF586A
PUROLATORMF6103
PUROLATORMF6103A
PUROLATORMF6105A
PUROLATORMF63004A
PUROLATORPER241
REPLACED BYP550589
REPLACED BYP551254
RYCOZ1188
RYCOZ 172
RYCOZ25
RYCOZ418
RYCOZ632
RYCOZ78A
RYCOZ87
RYCOZ87A
RYCOZA2
SAKURAC11105
SAKURAC11108
SAKURAC1114
SAKURAC11141
SAKURAC11144
SAKURAC11193
SAKURAC1123
SAKURAC6402
SAKURAC6603-1
SAKURAHC1119
SAVARA92050217
SAVARA92158217
SAVARA92804217
SAVARA92804817
SAVARA92812817
SAVARA92818917
SAVARA92821817
SAVARA92821917
SF FILTERSSP4017/1
SF FILTERSSP5141
SURE FILTERSFF0015
SURE FILTERSFO2090
SURE FILTERSFO241C
TCM2080381071
TEREX103952
THERMO KING117345
THERMO KING12-7345
THERMO KING1989052
THERMO KING1989082
UD TRUCKS15208Y1700
UD TRUCKS31Z25L1000
UFI2311401
UFI2313002
UFI23.157.00
UNIPARTGFE122
UNIPARTGFE139
UNIPARTGFE149
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688428
UNITED ENGINE LIFEU8L
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW71221
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW81881
VALVOLINEVO25
VAN WEZEL0639514
VAN WEZEL2525668
VAN WEZEL3734265
VAN WEZEL40002149
VAN WEZEL58 00 2119
VAN WEZELACI 0639514
VAN WEZELACI 2525668
VAN WEZELACI 3734265
VAN WEZELACI 40002149
VAN WEZELACI 58002119
VERMEER154908001
VERMEER89110001
VMCHF550335
VMCHF550589
VMCLF550335
VMCLF550589
WALGAHN-MOTORENTECHN00811297
WALGAHN-MOTORENTECHN811297
WIX337P
WIX51348
WIX51348MP
WIX51785
WIX551374
WIX57181
WIX917P
WIX919P
WIXWL10068
WIXWL7503
WIX FILTERS51348
WIX FILTERS51348MP
WIX FILTERS51785
WIX FILTERS551374
WIX FILTERS57000
WIX FILTERS917P
WIX FILTERS919P
WIX FILTERSWL10068
WIX FILTERSWL7503
WOODGATEWGH1919
WOODGATEWGL3335
WOODGATEWGL3460
WOODGATEWGL9107
WOODGATEWGL9141
YALE1153100340
YALE580091102
YALE927788400