Öljynsuodatin DONALDSON P550299

13,30 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000453 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P550299 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 13281621, Volvo 661258, Volvo 6612598. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,6 kg
Mitat 17,5 × 9,5 × 9,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

174.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

71.0 mm

Sisähalkaisija 2

61.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

61.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UN

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,60 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

174.0

Kierremitta

3/4-16 UN

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

71.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

61.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P550299”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550299 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD42A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO13281621
VOLVO661258
VOLVO6612598

Ristiviitteet

AMERICAN PARTS728
ARGO1446675M91
ARGO1447031M1
ARGO836064M91
BALDWIN35632
BALDWINB7311-MPG
BALDWINBT217
BALDWINBT251
BOSCH451203001
BOSCH451203001850
BOSCH451203087
BOSCH451302182
BOSCH72191
BOSCHP2182
BOSCHP3001
BOSCHP3087
BOSCH REXROTH0451203001
BOSCH REXROTH0451203010
BOSCH REXROTH451203010
CARQUEST85773
CARQUEST85773MP
CHAMPPH 299
CHAMPIONPH2901
COOPPL299
COOPPL618A
DELUXE295
DELUXE431
DELUXEWD295
DELUXEWD431
DONALDSONP550237
DONALDSON OFFP550299
EIMCO2NP550299
EIMCO69016710
EUCLID48046510
FINN FILTER1OM2630
FLEETGUARDLF3580
FLEETGUARDLF3947
FLEETGUARDLF697
FLEETGUARDLF699
FLEETRITELFR8697
FLEETRITELFR8787
FRAMPH977A
GONHERGP31
GONHERGP31M
GREYFRIARS930S
HASTINGSP426
HAVAMHD0245
HAVAMHD0249
HENGST FILTERH17W02
HENGST FILTERH19W03
HENGST FILTERH19W06
JURA HIFISO242
KRALINATORD45
LOESING025037
LOESING25037
LUBERFINERPH229
LUBERFINERPH 299
MAHLEAW19
MAHLEOC105
MAHLEOC42
MANN-FILTERW938
MANN-FILTERW940/1
MANN-FILTERW950/4
MANN-FILTERW950/7
MANN & HUMMELW938
MANN & HUMMELW9401
MANN & HUMMELW9504
MANN & HUMMELW 9507
MOTORCRAFTFL788
NAPA1773
NAPA1773MP
NELSON85060A
ORENSTEIN & KOPPEL8004841
PERKINS2254347
PERKINS2654407
PUROLATOR6665984
PUROLATOR6694042
PUROLATOR6934938
PUROLATORL40017
PUROLATORLI 3626
PUROLATORPC210
PUROLATORPC247
PUROLATORR17
RYCOZ54
RYCOZ581
SAKURAC3100
SAKURAC5102
SAKURAC7103
SF FILTERSSP4384
SF FILTERSSP4415
SURE FILTERSFO5561
TEREX8004841
THERMO KING300045000
THERMO KING3504605
THERMO KINGP300045000
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688412
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW9505
VALVOLINEL977
VMCLF550299
VME48046510
WALGAHN-MOTORENTECHN00811293
WALGAHN-MOTORENTECHN811293
WIX51459E
WIX51773
WIX51773MP
WIXCW12701M
WIX FILTERS51459E
WIX FILTERS51773
WIX FILTERS51773MP
WIX FILTERSCW12701M
WOODGATEWGL697
WOODGATEWGL 787