Öljynsuodatin BOSCH 0 451 103 349

8,42 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000028514 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin BOSCH 0 451 103 349 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 110200, Volvo 418719, Volvo 419719, Volvo 679658-5, Volvo 807180. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,3 kg
Mitat 8 × 8 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

79.0 mm

Ulkohalkaisija

76.0 mm

Ulkohalkaisija 2

76.0 mm

Sisähalkaisija

62.4 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,30 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Korkeus [mm]

87.0

Kierremitta

3/4" 16 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

77.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

71.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

1.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

2 peruutuksenestoventtiilillä

Määrä

1

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin BOSCH 0 451 103 349”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 0 451 103 349 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO110200
VOLVO418719
VOLVO419719
VOLVO679658-5
VOLVO807180

Ristiviitteet

AC DELCOX 18
AC DELCOX 19
AC DELCOX4047E
AC DELCOX 501
AC DELCOX75
ALCO FILTERSP910
ALCO FILTERSP927
AMAZONB00BHIHI72
BOSCH0451103094
BOSCH0451103095
BOSCH0451103146
BOSCH0451103171
BOSCH0451103172
BOSCH0451103186
BOSCH0 451 103 349
BOSCHF 026 408 726
CHAMPLS113
CHAMPLS180
CHAMPPH2848
CHAMPIONC101
CHAMPIONC117
CHAMPIONC135
CHAMPIONC235
CLEAN FILTERDO1809
CLEAN FILTERDO 1826
CLEAN FILTERDO232
CLEAN FILTERDO240
CLEAN FILTERDO262B
CLEAN FILTERDO271
CLEAN FILTERDO292
COMLINEEOF103
COOPERSZ1123
COOPERSZ1457
COOPERSZ22
COOPERSZ 26
COOPERSZ 27
COOPERSZ523
COOPERSZ859
CROSLAND2032
CROSLAND2034
CROSLAND2154
DELPHIFX0085
DELPHIFX0145
DELPHIFX0146
DELPHILK1140
FILTRONOP566
FILTRONOP5661
FILTRONOP566/2
FILTRONOP578
FRAMPH2857A
FRAMPH28631
FRAMPH4478
FRAMPH5356
FRAMPH5365
FRAMPH9104
GMC25012648
GMC93891771
HENGST FILTERH10W01
HENGST FILTERH10W08
HENGST FILTERH14W12
KAGER100031
KAGER100112
KNECHTAW 134
KNECHTAW 137
KNECHTOC130
KNECHTOC136
KNECHTOC315
KOLBENSCHMIDT152OS
KOLBENSCHMIDT256-OS
LUCAS ELECTRICALEDL 180
MANN-FILTERW7142
MANN-FILTERW9203
MAPCO61006
MONARK30738095
MOTORCRAFTEFL090
MOTORCRAFTEFL122
MOTORCRAFTEFL162
MOTORCRAFTEFL349
PURFLUXLS194
PURFLUXLS515
PURFLUXLS720
PUROLATORL14670
PUROLATORL27275
PUROLATORL27820
PUROLATORLI4128
PUROLATORPER275
PUROLATORPER4820
RYCOZ421
SOFIMAS2210R
SOFIMAS2640R
SOFIMAS3430R
SOFIMAS3431R
SOFIMAS 7000 R
SPIDANMOF66X
SPIDANMOF89X
TECNOCARR122
TECNOCARR165
TECNOCARR17
TECNOCARR343
TECNOCARR344
TECNOCARR462
TECNOCARR7
UFI2312703
UFI2316900
UFI2317600
UFI2326800
UFI2344700
UNIPARTGFE121
UNIPARTGFE302
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW7142
WIX FILTERSWL7067
WIX FILTERSWL7121
WIX FILTERSWL7122
WIX FILTERSWL7138
WIX FILTERSWL7319