Kampiakselin öljytiiviste FELPRO MARINE 17740

164,89 € Sis. alv 25,5 %

Chris-Craft / Crusader / MerCruiser / Mercury / OMC / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000850 Osasto: Tuotemerkki:

Kampiakselin öljytiiviste FELPRO MARINE 17740 vastaa muun muassa OE-numeroita: Mercury Marine 26-75980, Mercury Marine 27-52550, Mercury Marine 52550, Mercury Marine 75980T, Mercury Marine F3893298. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,047 kg
Mitat 16 × 12,5 × 1 cm
Paino

0,05 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Kampiakselin öljytiiviste FELPRO MARINE 17740”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FELPRO MARINE FEL17740 Kampiakselin öljytiiviste 17740 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
MerCruiser / Mercury525 SC (GEN VI)
Volvo Penta7.4Gi
Volvo Penta7.4GIIHUBCE
Volvo Penta7.4GiINCCCE
Volvo Penta7.4GiPBYCCE
Volvo Penta7.4GiPEFS
Volvo Penta7.4GiPLKDCE
Volvo Penta7.4GiPLKECE
Volvo Penta7.4GiPNCACE
Volvo Penta7.4GiPNCBCE
Volvo Penta7.4GiPNCMCE
Volvo Penta7.4GiPNCSCE
Volvo Penta7.4GiPWTR
Volvo Penta7.4GL
Volvo Penta7.4GLIHUB
Volvo Penta7.4GLPLKD
Volvo Penta7.4GLPLKE
Volvo Penta7.4GLPMDM
Volvo Penta7.4GLPNCA
Volvo Penta7.4GLPNCS
Volvo Penta740A
Volvo Penta740B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

MERCURY MARINE26-75980
MERCURY MARINE27-52550
MERCURY MARINE52550
MERCURY MARINE75980T
MERCURY MARINEF3893298
MERCURY MARINEF4029840
MERCURY MARINEF6269506
MERCURY MARINEFI1100927
MERCURY MARINEFI1101072
MERCURY MARINEFI5110047
MERCURY MARINEFI5110049

Ristiviitteet

FELPRO MARINE17740
SIERRA18-0348