Öljynsuodatin FLEETGUARD LF3826

11,50 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000971 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FLEETGUARD LF3826 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 22057107, Volvo 834337, Volvo VOE3517857. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,267 kg
Mitat 7,7 × 7,7 × 6 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

61.0 mm

Ulkohalkaisija

78.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Sisähalkaisija 2

71.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

72.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF2B

Paino

0,27 kg

Suodatintyyppi

Hienosuodatin

Kierremitta

3/4-16 UNF 2B

Korkeus (mm)

61.0

Ulkoläpimitta [mm]

78.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

61.4

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FLEETGUARD LF3826”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FLEETGUARD LF3826 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO22057107
VOLVO834337
VOLVOVOE3517857

Ristiviitteet

ACPF952
ACX7
AC DELCOX13
AC DELCOX 4113 E
AC DELCOX 7
ACIACI 18002318
ALCO FILTERSP813
ALCO FILTERSP898
A.L. FILTERAL-32
ARGO220753
AUTOPARFE250
BALDWINB132
BALDWINB7165
BALDWINB7222
BALDWINB7410
BIG A92185
BOSCH0451001001
BOSCH0451001002
BOSCH0 451 001 002-850
BOSCH0451001053
BOSCH0 451 001 053-850
BOSCH0451001150
BOSCH0451103018
BOSCH0 451 103 018-850
BOSCH0451103041
BOSCH0 451 103 041-850
BOSCH0451103133
BOSCH0 451 103 133-48N
BOSCH0451103141
BOSCH0451203003
BOSCH1451103133
BOSCH2006H
BOSCH451001001
BOSCH451001002
BOSCH451001002850
BOSCH451001053
BOSCH451001053850
BOSCH451001150
BOSCH451103018
BOSCH451103018850
BOSCH451103041
BOSCH451103041850
BOSCH451103133
BOSCH451103141
BOSCH451203003
BOSCH8127H
BOSCH9450732006
BOSCH9457281270
BOSCHP3141
BRIGGS & STRATTON492 932
BRIGGS & STRATTON492 932S
BRIGGS & STRATTON696 854
CARQUEST85185
CARQUEST85335
CARQUEST96427
CHAMPLS114
CHAMPPH2812
CHAMPPH2812A
CHAMPPH2814
CHAMPIONC108
CHAMPIONC116/606
CHAMPIONC158
CHAMPIONCOF102116S
CLARK995390
CLEAN FILTERDO248
CLEAN FILTERDO277
CLEAN FILTERDO878
COMLINEEOF104
COOPERSZ107
COOPERSZ1371
COOPERSZ87
COOPERSFIAAMFT4739
COOPERSFIAAMFT4763
COOPERSFIAAMFT4837
CROSLAND311
CROSLAND659
DELPHIFX0013
DELPHIFX0016
DELPHIFX0133
DELUXE222
DIAMONDFD8247
DONALDSONP550208
FACET3512
FILTRONOM 518
FILTRONOP518
FLEETGUARDLF3826
FRAMCH2874
FRAMPH2814
FRAMPH2830
FRAMPH2874
FRAMPH35
FRAMPH3512
FRAMPH4806
FRAMPH927
GMC25011292
GMC25011293
GONHERGP21M
GREYFRIARS913S
GREYFRIARS944S
GUARDIANG051335
HASTINGS149A
HASTINGSP149
HENGST FILTERH11W01
HENGST FILTERH12W03
HENGST FILTERH16W01
HIFI FILTERSO131
JURA HIFISO131
KNECHTAW 10
KNECHTAW 32
KRALINATORL164
LUBERFINERB132
LUBERFINERLFP2814
LUBERFINERPH2812
LUBERFINERPH 2812A
LUBERFINERPH 2814
LUBERFINERPH 3656
LUBERFINERPH3656-1
MAGNETI MARELLI71760116
MAGNETI MARELLI71760119
MAHLEOC11
MANN-FILTER7700542285
MANN-FILTERW77
MANN-FILTERW910/1
MANN & HUMMEL7700542285
MANN & HUMMELW77
MANN & HUMMELW9101
MAPCO61045
MICRONAIRPHM15
MONARK30 738 018
MOTORCRAFTEFL049
MOTORCRAFTEFL098
MOTORCRAFTEFL114
MOTORCRAFTEFL 115
MOTORCRAFTEFL49
MOTORCRAFTEFL98
MOTORCRAFTFL313
NAPA1185
NAPA1335
PURFLUXLS169
PURFLUXLS169B
PURFLUXLS401
PURFLUXLS505
PUROLATORFC101
PUROLATORFC603
PUROLATORFC 81
PUROLATORL10101
PUROLATORL17603
PUROLATORL19215
PUROLATORMF67100A
PUROLATORPC 27
PUROLATORPER101
PUROLATORPIL30
QUINTON HAZELLQOF5300
SAKURAC2506XPL
SAVARA92812717
SAVARA92813117
SĘDZISZÓWPP-21
SOFIMAS0100R
SOFIMAS5100R
SOFIMAS9431R
SULLAIR68430000
TECNECO FILTERSOL 20
TECNECO FILTERSOL277
TECNECO FILTERSOL 420
TECNECO FILTERSOL 590
TECNOCARR10
TECNOCARR15
TECNOCARR20
UFI2311800
UFI2313200
UFI2326700
UFI292311820
UNIPARTGFE210
VALEO586065
VAN WEZEL18002318
VAN WEZELACI 18002318
WIX351P
WIX352P
WIX51185
WIX51335
WIX551335
WIX FILTERS351P
WIX FILTERS352P
WIX FILTERS51185
WIX FILTERS51335
WIX FILTERS551335
WOODGATEWGL9060