Öljynsuodatin BOSCH 0 986 452 001

9,61 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000028356 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin BOSCH 0 986 452 001 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 430143, Volvo 7950975. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,562 kg
Mitat 14,8 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

139.0 mm

Ulkohalkaisija

94.0 mm

Ulkohalkaisija 2

72.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,56 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Korkeus [mm]

139.0

Kierremitta

3/4" 16 UNF-2B

Ulkoläpimitta [mm]

94.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

72.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin BOSCH 0 986 452 001”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 0 986 452 001 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO430143
VOLVO7950975

Ristiviitteet

AC DELCOX61
ALCO FILTERSP801
ALCO FILTERSP920
ALLIS-CHALMERS02305781
ALLIS-CHALMERS02324211
ALLIS-CHALMERS02325784
ALLIS-CHALMERS02349008
ALLIS-CHALMERS02370005
ALLIS-CHALMERS02513810
ALLIS-CHALMERS132578
ALLIS-CHALMERS230578
ALLIS-CHALMERS232241
ALLIS-CHALMERS232421
ALLIS-CHALMERS232578
ALLIS-CHALMERS234900
ALLIS-CHALMERS251178
ALLIS-CHALMERS4511629
ALLIS-CHALMERS4511629-0
ALLIS-CHALMERS64511629
ALLIS-CHALMERS70237000
ALLIS-CHALMERS72370000
AMAZONB00BHILA58
AMC3153230
AMC8890499
BOSCH0451203008
BOSCH0 986 452 001
BOSCH0986452002
CHAMPIONC105
CLEAN FILTERDO225
CLEAN FILTERDO339
CLEAN FILTERDO910
CLEAN FILTERDO911
COMLINECTY11110
COOPERSAZL030
COOPERSAZL109
COOPERSZ877
CROSLAND2110
CROSLAND439
CROSLAND532
CROSLAND637
CROSLAND9362
DELPHILK1021
DELPHILK1140
DELPHILK1161
DELPHILK3252A
FILTRONOP549
FRAMPH2857A
FRAMPH8A
GUD FILTERSZ47
HENGST FILTERH10W07
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312001
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312004
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312006
KOLBENSCHMIDT052OS
KOLBENSCHMIDT510OS
MANN-FILTERW71180
MANN-FILTERW940/1
MANN-FILTERW94081
MOTORCRAFTAFL001
MOTORCRAFTEFL001
MOTORCRAFTEFL316
MOTORCRAFTEFL905
MOTORCRAFTFL001
PUROLATORL10183
PUROLATORL30001
PUROLATORL 30119
PUROLATORL 39001
PUROLATORPER1A
RYCOZ131A
RYCOZ9
UFI2310200
UFI2321400
VICC101
VICC105
VICC111
WESFILWZ131A
WESFILWZ9
WIX FILTERSWL7096