Öljynsuodatin MANN-FILTER H 11 006 z

28,99 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000030120 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin MANN-FILTER H 11 006 z vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 21687472, Volvo 21913334, Volvo 23109177, Volvo 23273538, Volvo 23476561. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,38 kg
Mitat 12 × 12 × 21 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

196.0 mm

Ulkohalkaisija

105.0 mm

Ulkohalkaisija 2

105.0 mm

Sisähalkaisija

27.0 mm

Sisähalkaisija 2

27.0 mm

Paino

0,38 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Lisätarvike/lisätieto

Tiivisteillä

Korkeus [mm]

196.0

Sisäläpimitta [mm]

27.0

Ulkoläpimitta [mm]

105.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

105.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

27.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin MANN-FILTER H 11 006 z”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä MANN-FILTER H 11 006 z Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD8A1-A MP
Volvo PentaD8A2-A MP
Volvo PentaD8A3-A MP
Volvo PentaD8A4-A MP
Volvo PentaTAD540-42VE
Volvo PentaTAD550-51VE
Volvo PentaTAD552VE
Volvo PentaTAD570-71VE-B
Volvo PentaTAD570-72VE
Volvo PentaTAD580-83VE
Volvo PentaTAD840-43VE
Volvo PentaTAD840GE
Volvo PentaTAD840GE-B
Volvo PentaTAD841-43GE
Volvo PentaTAD850-52VE
Volvo PentaTAD851-53GE
Volvo PentaTAD853VE
Volvo PentaTAD870-73VE
Volvo PentaTAD880-82GE
Volvo PentaTAD880-84VE
Volvo PentaTADH880-84VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO21687472
VOLVO21913334
VOLVO23109177
VOLVO23273538
VOLVO23476561
VOLVO23476569
VOLVO23958454

Ristiviitteet

ALCO FILTERMD-3109
BOSCHF 026 407 292
DONALDSONP959936
DT17.00022
DT2.11134
FEBI174345
FLEETGUARDLF17820
HENGST FILTERE360HD307
HIFI FILTERSO 11134
MAGNETI MARELLI154072523326
MAHLEOX 1306D
PURFLUXL1295
UFI25.280.00