Kampiakselin öljytiiviste CORTECO 12013863B

26,04 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000032050 Osasto: Tuotemerkki:

Kampiakselin öljytiiviste CORTECO 12013863B vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 471 056, Volvo 4710562, Volvo 477 119, Volvo 4771192. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,15 kg
Mitat 17,0 × 16,5 × 1,5 cm
Kiinnitysasento

housing of a gearbox

Sisähalkaisija

127.0 mm

Ulkohalkaisija

150.0 mm

Ulkohalkaisija 2

150.0 mm

Paksuus

13.0 mm

Lisäkuvaus

FPM

Sealing type

AW/BS

With dust seal

Kyllä

Paino

0,15 kg

Asennuspuoli

Vaihteiston puoli

Korkeus [mm]

13.0

Sisäläpimitta [mm]

127.0

Ulkoläpimitta [mm]

150.0

Materiaali

FPM (fluori-kumi)

Rihlamalli

Vasen kierre

Suojavaippa

Suojakumilla

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Kampiakselin öljytiiviste CORTECO 12013863B”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä CORTECO 12013863B Kampiakselin öljytiiviste soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaAQD70CL
Volvo PentaAQD70D
Volvo PentaD70CHC
Volvo PentaD70CRC
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD61A
Volvo PentaTAMD62A
Volvo PentaTAMD63L-A
Volvo PentaTAMD63P-A
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD70D
Volvo PentaTAMD70E
Volvo PentaTAMD71A
Volvo PentaTAMD71B
Volvo PentaTAMD72A
Volvo PentaTAMD72P-A
Volvo PentaTAMD72WJ-A
Volvo PentaTAMD73P-A
Volvo PentaTAMD73WJ-A
Volvo PentaTAMD74A
Volvo PentaTAMD74C-A
Volvo PentaTAMD74C-B
Volvo PentaTAMD74L-A
Volvo PentaTAMD74L-B
Volvo PentaTAMD74P-A
Volvo PentaTAMD74P-B
Volvo PentaTAMD75P-A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD70CHC
Volvo PentaTD70CRC
Volvo PentaTD70G
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTHAMD70C
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO471 056
VOLVO4710562
VOLVO477 119
VOLVO4771192

Ristiviitteet

AMAZONB00DQHHIOU
AUGER69270
BOSCH1987949589
DT2.10068
ELRING518.361
FEBI11 774
GLASERP76439-01
GOETZE2224161020
GOETZE5031924300
GOETZE ENGINE2224161020
GOETZE ENGINE5031924300
SAMPA031.282
VICTOR REINZ812629410