Polttoainesuodatin KNECHT KC20

5,31 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000001191 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin KNECHT KC 20 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 2905303, Volvo 829913, Volvo 8299133. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,3 kg
Mitat 8 × 8 × 8,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

80.5 mm

Ulkohalkaisija

76.2 mm

Ulkohalkaisija 3

72.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

63.0 mm

Tynkäputken halkaisija

72.0 mm

Tynkäputken halkaisija 2

62.0 mm

Kierteen koko

M16 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,30 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Läpimitta [mm]

76.2

Korkeus (mm)

80.5

Kierremitta

M16x1,5

Läpimitta 2 [mm]

72.0

Tiivisteen läpimitta [mm]

63.0

Kiristysmomentti [Nm]

14.0

Suositellun erikoistyökalun tuotenumero

OCS 1

Nettopaino [g]

294.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin KNECHT KC20”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä KNECHT KC 20 Polttoainesuodatin KC20 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD67C
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO2905303
VOLVO829913
VOLVO8299133

Ristiviitteet

AC DELCOXD32
AC DELCOXD9011E
AC DELCOXD9012E
ALCO FILTERSP905
AMAZONB0068MYF64
ATLAS2610831
ATLAS441887
ATLAS441898
ATLAS444898
ATLAS448898
BALDWINBF790
BALDWINBF7915
BOSCH1457434051
BOSCH1457434425
BOSCH1457434433
BOSCHN4051
BOSCHN4433
CHAMPFS 118
CHAMPLFF3518
CLARK4121609
CLEAN FILTERDN260
CLEAN FILTERDN820
COOPERSAZF 074
COOPERSAZF091
COOPERSFSM 4084
COOPERSFSM4085
COOPERSZ65
COOPERSFIAAMAZF091
COOPERSFIAAMFP4712
COOPERSFIAAMFP4885
COOPERSFIAAMFT4799
CROSLAND5003
DONALDSONP550345
DONALDSONP550678
FLEETGUARDFF42002
FLEETGUARDFF5040
FLEETGUARDFF5113
FLEETGUARDFF5422
FRAMLFF3518
FRAMP4186
FRAMP4506
FRAMP4506PL
FRAMP4508
FRAMP4516
FRAMP6503
GROVE9414100946
GUD FILTERSZ 65
HAMM00234567
HAMM234567
HAMM398373
HENGST FILTERH20WK01
HENGST FILTERH30WK
HENGST FILTERH30WK01
HENGST FILTERH30WK02
HIFI FILTERSN 556
HOFFER7690126
IHC3218793R91
INGERSOLL-RAND35002512
INGERSOLL-RAND35302512
INGERSOLL-RANDF410151052
KOLBENSCHMIDT127-FS
KOLBENSCHMIDT50013127
LOMBARDINI0021751970
LOMBARDINI107.3730.073
LOMBARDINI1742175256
LOMBARDINI1742175256000
LOMBARDINI175.020
LOMBARDINI2175045
LOMBARDINI2175138
LOMBARDINI2175256
LOMBARDINI2175.286.S
LOMBARDINI28302175045
LOMBARDINIED0021750450-S
LOMBARDINIED0021752560S
MAGNETI MARELLI154077310520
MANN-FILTERWK711/2
MANN-FILTERWK712/2
MANN-FILTERWK712/3
MANN-FILTERWK719
MANN-FILTERWK721
MEAT&DORIA4126
MONARK30 789 051
MOTORCRAFTEFG 008
MOTORCRAFTEFG8
MOTORCRAFTFD3372
NAPA3361
PURFLUXCS410
PURFLUXCS418
PURFLUXCS778
PUROLATORF50284
PUROLATORPC49
PUROLATORPER284F
QUINTON HAZELLQFF8261
SĘDZISZÓWPD-41
SOFIMAS0300NR
SOFIMAS3570NR
SOFIMAS4304NR
SOFIMAS7920NR
STILL0145800
STILL145800
SULLAIR4721
SULLAIR4810
SULLAIR68527263
TECNOCARRN297
TECNOCARRN30
TEREX5411656567
UFI24.304.00
UFI24.304.01
UFI24.305.00
UFI2435200
UFI24.357.00
UFI2435701
WEBASTO9011807B
WIX FILTERS33192
WIX FILTERS33361
WOODGATEWGF5040
WOODGATEWGF5113