Öljynsuodatin HENGST H17WK07

15,03 € Sis. alv 25,5 %

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000040933 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin HENGST H17WK07 vastaa muun muassa OE-numeroita: Yanmar 11977355510. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,434 kg
Mitat 14,0 × 9,5 × 9,4 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

139.0 mm

Ulkohalkaisija

86.0 mm/ · 63.0 mm

Sisähalkaisija

57.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

63.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Ulkoläpimitta [mm]

86.0

Sisäläpimitta [mm]

57.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

63.0

Kierremitta

3/4-16 UNF

Korkeus [mm]

139.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin HENGST H17WK07”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

YANMAR11977355510

Ristiviitteet

AC DELCOTP1193
AC DELCOXD171
AC DELCOXD9033E
ALCO FILTERSP969
ASHIKA30-02-215
ASHIKA30-02-240
ASHIKA30-03-317
BALDWINBF7533
BLUE PRINTADM52333
BLUE PRINTADM52342
BLUE PRINTADT32313
BLUE PRINTADT32352
BOSCH0986450500
BOSCH1457434438
BOSCHF 026 402 163
BOSCHN0500
BOSCHN4438
CAV7176521
CAVHDF521
CHAMPFS112
CHAMPG2920
CHAMPIONL149
CLEAN FILTERDN287
CLEAN FILTERDN 287/A
COOPERSWZ252
COOPERSZ954
COOPERSFIAAMFP5091
CROSLAND5021
DELPHIFF0066
DELPHIHDF411
DELPHIHDF521
DENSO186100-5940
DENSO186100-6080
DENSO186100-6440
DENSODDFF16660
DONALDSONP505952
DONALDSONP550385
FILTRONPP855
FLEETGUARDFF5159
FLEETGUARDFF5412
FRAMP4922
FRAMPS4922
GUD FILTERSZ188
GUD FILTERSZ 430
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1332015
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1332060
HOFFER7690117
HOFFER7690318
HOFFER7690479
HOFFER7690494
HOFFER7690553
JAPANPARTSFC-215S
JAPANPARTSFC240S
JAPANPARTSJFC215
JAPANPARTSJFC215S
JAPANPARTSJFC240
JAPANPARTSJFC240S
JAPANPARTSJFC-317
JAPANPARTSJFC317S
JAPKO30215
JAPKO30240
KOLBENSCHMIDT50013826
KOLBENSCHMIDT50013826/3
KOLBENSCHMIDT826-FS
LUBERFINERG 2920
LUCAS ELECTRICALF116
LUCAS ELECTRICALHDF521
MAGNETI MARELLI152071758011
MAGNETI MARELLI71758011
MAGNETI MARELLIFD525
MAGNETI MARELLIFD 568
MAHLEKC135
MAHLEKC135D
MAHLEKC261D
MAHLEKC83
MAHLEKC 83D
MANN-FILTERWK 8018 x
MANN-FILTERWK 8052 z
MANN-FILTERWK 8053 z
MANN-FILTERWK828
MANN-FILTERWK 828 x
MAPCO63181
MEAT&DORIA4117
MEAT&DORIA4318
MEAT&DORIA4479
MEAT&DORIA4494
MEAT&DORIA4553
MEYLE30-14 323 0001
MEYLEMFF0123
MOTORCRAFTEFG332
NIPPARTSJ1332015
NIPPARTSJ1332060
NIPPARTSJ1332081
NIPPARTSJ133215
NIPPARTSJ1333042
PURFLUXCS437
PUROLATORF63180
PUROLATORPFC3180
QUINTON HAZELLQFF0321
SOFIMAS0410NR
SOFIMAS 4411 NR
TECNECO FILTERSGS140
TECNOCARRN140B
UFI2437400
UFI24.411.00
UNIPARTGFE5316
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK828
VALEO587709
VICFC158
WIX FILTERS33138
WIX FILTERSWF8061