Öljynsuodatin FILTRON OP 568

5,06 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000892 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FILTRON OP 568 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1266286, Volvo 12662862, Volvo 1266388, Volvo 3517857, Volvo 35178573. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,398 kg
Mitat 9,5 × 9,5 × 9,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

90.0 mm

Ulkohalkaisija

94.0 mm

Sisähalkaisija

73.0 mm

Sisähalkaisija 2

63.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.5 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,40 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

90.0

Kierremitta

3/4-16 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

94.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

73.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

63.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FILTRON OP 568”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON OP 568 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo Penta230A
Volvo Penta230B
Volvo Penta251A
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta250A
Volvo Penta250B
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ125B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQ131A
Volvo PentaAQ131B
Volvo PentaAQ131C
Volvo PentaAQ131D
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ145A
Volvo PentaAQ145B
Volvo PentaAQ151A
Volvo PentaAQ151B
Volvo PentaAQ151C
Volvo PentaAQ171A
Volvo PentaAQ171C
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaB230
Volvo PentaB230E
Volvo PentaB230F
Volvo PentaB230FB
Volvo PentaB230FX
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaBB145A
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31L-A
Volvo PentaTAMD31M-A
Volvo PentaTAMD31P
Volvo PentaTAMD31P-A
Volvo PentaTAMD31S
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD31L-A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1266286
VOLVO12662862
VOLVO1266388
VOLVO3517857
VOLVO35178573
VOLVO418432
VOLVO4184321
VOLVO9122854

Ristiviitteet

AC DELCOSK
AC DELCOSR
AC DELCOST
AC DELCOX 19
AC DELCOX 7
ALCO FILTERSP-829
A.L. FILTERAL-16
AMAZONB00GX0IQ3O
BALDWINB1434
BOSCH0451103001
BOSCH0451103002
BOSCH0451103006
BOSCH0451103057
BOSCH0451103100
BOSCH0451103107
BOSCH0451103191
BOSCH0451103219
BOSCH0451103221
BOSCH0451103222
BOSCH9 457 282 410
BOSCHP3219
CHAMPLS390
CHAMPPH2820A
CHAMPPH2904
CHAMPIONC102
CHAMPIONC164
CHAMPIONC164/606
CHAMPIONCOF100164S
CLEAN FILTERDO223
CLEAN FILTERDO 886
COMLINEEOF028
COOPERSZ1097
COOPERSZ 27
COOPERSZ69
COOPERSZ80
COOPERSZ 91
COOPERSFIAAMFT4828
COOPERSFIAAMFT4828A
COOPERSFIAAMFT4828ACPF
DELPHIFX0013
DELPHIFX0147
DONALDSONP550095
DONALDSONP550572
DONALDSONP550882
DT2.32170
EUROREPARE149149
FEBI34100
FILTRONOP 568
FLEETGUARDLF3736
FLEETGUARDLF3758
FLEETGUARDLF4015
FLEETGUARDLF764
FRAMPH2800
FRAMPH28001
FRAMPH2857A
FRAMPH2861A
FRAMPH2861B
FRAMPH7328
GUD FILTERSZ 28
HENGST FILTERH10W06
HENGST FILTERH10W22
HENGST FILTERH13/1W
HENGST FILTERH13W
HIFI FILTERSO603
JC AUTOFILOP568
KAGER100159
KNECHTFO 373/2
KNORR-BREMSEK118042N50
KOLBENSCHMIDT395-OS
KOLBENSCHMIDT50013395
LUBERFINERLFP 2215
LUBERFINERPH 2820A
LUBERFINERPH 2904
LUCAS ELECTRICALEDL 206
MAGNETI MARELLI153071762816
MAGNETI MARELLI71762816
MAHLEOC204
MAHLEOC 204 OF
MANN-FILTERW917
MAPCO61083
MOTORCRAFTEFL056
PUROLATORL17019
PUROLATORPC 26
PUROLATORPC 265
QUINTON HAZELLQFL0260
RYCOR4P
RYCOZ89A
SĘDZISZÓWPP-523
SOFIMAS3257R
TECNECO FILTERSOL18
TECNECO FILTERSOL 41
TECNOCARR18
TECNOCARR60
UFI2312700
UFI23.134.01
UFI23.257.00
UNIPARTGFE121
UNIPARTGFE207
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW917
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW92021
VAICOV95-0088
VALEO586031
WIX FILTERS51311
WIX FILTERSWL7124
WOODGATEWGL764