Öljynsuodatin DONALDSON P550939

13,75 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Kubota / Perkins / Volvo Penta

Jälkitoimituksessa

Tuotetunnus (SKU): CX-000012967 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P550939 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 110200, Volvo 11711396, Volvo 12661862, Volvo 1266286, Volvo 12662862. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,46 kg
Mitat 9,5 × 9,5 × 9,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

86.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

72.0 mm

Sisähalkaisija 2

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

72.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UN

Lisäkuvaus

celulosis

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,46 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

86.0

Kierremitta

3/4-16 UN

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

72.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P550939”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550939 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo Penta230A
Volvo Penta230B
Volvo Penta251A
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta250A
Volvo Penta250B
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31
Volvo PentaAD31B
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31L-A
Volvo PentaAD31P-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQAD30A
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ125B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQ131A
Volvo PentaAQ131B
Volvo PentaAQ131C
Volvo PentaAQ131D
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQ145A
Volvo PentaAQ145B
Volvo PentaAQ151A
Volvo PentaAQ151B
Volvo PentaAQ151C
Volvo PentaAQ171A
Volvo PentaAQ171C
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaB230
Volvo PentaB230E
Volvo PentaB230F
Volvo PentaB230FB
Volvo PentaB230FX
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaBB145A
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD32P
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD30A
Volvo PentaMD31A
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD30A
Volvo PentaTAMD31A
Volvo PentaTAMD31B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31L-A
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD31M-A
Volvo PentaTAMD31P
Volvo PentaTAMD31P-A
Volvo PentaTAMD31S
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD30A
Volvo PentaTMD31A
Volvo PentaTMD31B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD31L-A
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO110200
VOLVO11711396
VOLVO12661862
VOLVO1266286
VOLVO12662862
VOLVO1266388
VOLVO266286
VOLVO3517857
VOLVO35178573
VOLVO378573
VOLVO418432
VOLVO4184321
VOLVO4184342
VOLVO418719
VOLVO419719
VOLVO4301438
VOLVO807180
VOLVO8349409
VOLVO872683
VOLVO897321

Ristiviitteet

AC DELCOPF13
AC DELCOSK
AC DELCOSR
AC DELCOST
AC DELCOX 19
AC DELCOX 1-K
AC DELCOX 7
ACIACI 4029804
ALCO FILTERSP820
ALCO FILTERSP-829
ALLIS-CHALMERS4126435
ALLIS-CHALMERS4316238
ALLIS-CHALMERS4335580
ALLIS-CHALMERS4343591
ALLIS-CHALMERS501547
ALLIS-CHALMERS74126435
ALLIS-CHALMERS7825516
APOLLOPH228
BALDWINB1434
BALDWINB163
BALDWINB7152
BALDWINB 7240
BALDWINB74
BALDWINB7431
BALDWINB7511
BALDWINBT40028
BOGE558 000 309
BOSCH0451103001
BOSCH0451103002
BOSCH0451103004
BOSCH0451103006
BOSCH0451103011
BOSCH0451103057
BOSCH0451103100
BOSCH0451103107
BOSCH0451103191
BOSCH0451103219
BOSCH0451103221
BOSCH0451103222
BOSCH1986452003
BOSCH3321
BOSCH451102002
BOSCH451103003
BOSCH451103004
BOSCH451103006
BOSCH451103011
BOSCH451103011310
BOSCH451103012
BOSCH451103025
BOSCH451103057
BOSCH451103142
BOSCH451103171
BOSCH451103902
BOSCH451203154
BOSCH72103
BOSCH72104
BOSCH72138
BOSCH9450732002
BOSCH9457282170
BOSCH9 457 282 410
BOSCH986452903
BOSCHO314
BOSCHOF103
BOSCHOF104
BOSCHP3142
BOSCHP3154
BOSCHP3171
BOSCHP3219
CARQUEST85084
CARQUEST85307
CARQUEST85311
CARQUEST85312
CHAMPLS390
CHAMPPH2820A
CHAMPPH2904
CHAMPIONC102
CHAMPIONC164
CHAMPIONFP16
CHAMPIONOF18
CLARK1084059
CLARK1800977
CLARK910207
CLEAN FILTERDO223
CLEAN FILTERDO 886
COMLINEEOF028
COOPERSZ1097
COOPERSZ 27
COOPERSZ69
COOPERSZ80
COOPERSZ 91
COOPERSFIAAMFT4828
COOPERSFIAAMFT4828A
DELPHIFX0013
DELPHIFX0147
DONALDSONJ86-10014
DONALDSONJ8610430
DONALDSONJ86-10573
DONALDSON OFFP550939
DOOSANA 333220
EATON12097262
EATONET97262
EIMCOD2NP550882
EUCLID12662862
EUCLID418719
FACET16
FACETOF16
FEBI34100
FILTRONOP568
FLEETGUARDHF6096
FLEETGUARDLF3311
FLEETGUARDLF3341
FLEETGUARDLF3400
FLEETGUARDLF3682
FLEETGUARDLF3706
FLEETGUARDLF3736
FLEETGUARDLF3758
FLEETGUARDLF3795
FLEETGUARDLF3855
FLEETGUARDLF4015
FLEETGUARDLF4016
FLEETGUARDLF764
FRAMDG16
FRAMPH2800
FRAMPH28001
FRAMPH2832
FRAMPH2855
FRAMPH2855A
FRAMPH2857A
FRAMPH2861A
FRAMPH2861B
FRAMPH2863
FRAMPH3963
FRAMPH4824
FRAMPH7328
FRAMPH922A1
FRAMPH965
FRAMXG16
GUD FILTERSZ217
GUD FILTERSZ27
GUD FILTERSZ 28
GUD FILTERSZ89A
GUD FILTERSZ97
HASTINGS142A
HASTINGSLF142
HASTINGSLF490
HASTINGSLF520
HENGST FILTERH10W01
HENGST FILTERH10W06
HENGST FILTERH10W17
HENGST FILTERH10W22
HENGST FILTERH13/1W
HENGST FILTERH13W
HENGST FILTERH20W
HIFI FILTERSO11041
HIFI FILTERSO311
HIFI FILTERSO6125
INGERSOLL-RAND22496905
JURA HIFISO311
JURA HIFISO6125
KRALINATORD2
LUBERFINERLFP 2215
LUBERFINERLFP2253
LUBERFINERLFP228
LUBERFINERPH 228
LUBERFINERPH 2820A
LUBERFINERPH 2859
LUBERFINERPH 2904
LUCASF3758
LUCASF436
LUCASF5534
LUCASF5534/1
LUCASF5600
LUCASF6466
LUCASF652
LUCASF6577
LUCASF658
MACK6432PER17
MAHLEAW67
MAHLEAW96
MAHLEFO 373/2
MAHLEOC141
MAHLEOC145
MAHLEOC204
MAHLEOC31
MAHLEOC53
MAHLEOC56
MAHLEOC97
MANN-FILTERW 913/1
MANN-FILTERW917
MANN-FILTERW92012
MANN-FILTERW92021
MANN-FILTERW92022
MANN-FILTERW920/23
MANN-FILTERW92026
MANN-FILTERW92031
MANN-FILTERW92048
MANN-FILTERW920/70
MANN-FILTERW920700
MANN-FILTERW9207O
MANN-FILTERW920/80
MANN-FILTERW9309
MANN-FILTERWF9140
MANN-FILTERWF9160
MANN-FILTERWF91610
MAPCO61083
MERITOR1413830040
MERITORA3380W1687
MOBILMO17
MOBILMO18
MOBILMO81
MOPAR PARTS3549957
MOPAR PARTS3685741
MOPAR PARTS4417559
MOPAR PARTS4417560
MOPAR PARTSF00PH228
MOPAR PARTSL319
MOPAR PARTSL530
MOPAR PARTST1365661
MOPAR PARTST4897991
MOPAR PARTST4897999
MOTORCRAFTEFL 037
MOTORCRAFTEFL056
MOTORCRAFTEFL090
MOTORCRAFTEFL52
MOTORCRAFTEFL90
MOTORCRAFTFD259
MOTORCRAFTFL260
MOTORCRAFTFL264
MOTORCRAFTFL293
MOTORCRAFTFL300DP
MOTORCRAFTFL332
MOTORCRAFTFL332DP
MOTORCRAFTFL787
MOTULAW11
MOTULAW139
MOTULAW45
MOTULFO3551
MOTULFO3735
MOTULFO3736
MOTULFO382
MOTULFO385
MOTULOC131
MOTULOC18
MOTULOC23
NAPA1084
NAPA1307
NAPA1311
NAPA1312
NAPA1316
NAPA1521
NAPA21307
NATIONALLS410
NATIONALLS410A
NATIONALLS410C
NATIONALLS493
NATIONALLS507
NATIONALLS900
ONAN1220185
ONAN1220283
ONAN1220893
ONAN122A185
ONAN122B185
PERKINS1504140
PUROLATORFC140
PUROLATORFCO17
PUROLATORFCO17VOLVO
PUROLATORHOT81
PUROLATORL17019
PUROLATORL20020
PUROLATORL25195
PUROLATORLI3550
PUROLATORLI4117
PUROLATORMF36300A
PUROLATORMF36304B
PUROLATORMF45800A
PUROLATORMF45804A
PUROLATORPC200
PUROLATORPC218
PUROLATORPC22
PUROLATORPC 26
PUROLATORPC 265
PUROLATORPC 27
PUROLATORPC32
PUROLATORPER17M
PUROLATORPER17VOLVO
PUROLATORPER18
PUROLATORPER277
PUROLATORPL10017
PUROLATORPMP 32/2
PUROLATORTBO17
PUROLATORTBO18
PUROLATORTBO81
REPLACED BYJ8610014
REPLACED BYJ8610430
REPLACED BYJ8610573
RYCOR4P
RYCOZ10
RYCOZ135
RYCOZ71
RYCOZ88
RYCOZ89A
SAGEMAW67
SAGEMAW96
SAGEMFO3732
SAGEMOC204
SAGEMOC56
SAKURAC1105
SAKURAC1122
SAKURAC18041
SAKURAC1903
SAKURAC1907
SAKURAC7102
SAKURAC-7912
SAKURAC-7926
SAKURAC-8800
SCHUPP AGSP4348
SCHUPP AGSP4388
SĘDZISZÓWPP-523
SF FILTERSSP4008
SF FILTERSSP4374
SF FILTERSSP5187
SOFIMAS3257R
SULLAIR47529
SURE FILTERSFO0764
SURE FILTERSFO2430
TECNOCARR18
TECNOCARR60
TEREX103873
TEREX530352
UD TRUCKS15208BN300
UD TRUCKS15208BN30A
UFI2312700
UFI23.134.01
UFI2316800
UFI23.171
UFI2317101
UFI23.257.00
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW7172
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW917
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW92021
VALEO586031
VALVOLINEVO28
VALVOLINEVO36
VALVOLINEVO53
VALVOLINEVO9
VAN WEZEL4029804
VAN WEZELACI 4029804
VME12662862
WALGAHN-MOTORENTECHN00811342
WIX551311
WIXWL7124
WIX FILTERS348P
WIX FILTERS51084
WIX FILTERS51307
WIX FILTERS51311
WIX FILTERS51312
WIX FILTERS51316
WIX FILTERS51521
WIX FILTERS551311
WIX FILTERS551362
WIX FILTERSCW84MP
WIX FILTERSPC307P
WIX FILTERSPC311P
WIX FILTERSPC312P
WIX FILTERSPC316
WIX FILTERSWL7124
WIX FILTERSWL7400
WOODGATEWGH6096
WOODGATEWGH6164
WOODGATEWGH9111
WOODGATEWGL3311
WOODGATEWGL3435
WOODGATEWGL764
WOODGATEWGL9022
YALE0012097262