Öljynsuodatin UFI 23.127.00

4,91 € Sis. alv 25,5 %

OMC / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000015147 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin UFI 23.127.00 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 861475, Volvo 8614752. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,466 kg
Mitat 11 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

97.0 mm

Ulkohalkaisija

96.0 mm/ · 97.0 mm

Ulkohalkaisija 2

72.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16

Paino

0,47 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

1.2

Korkeus (mm)

97.0

Kierremitta

3/4 16 UNF-2B

Ulkoläpimitta [mm]

96.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Ulkoläpimitta 1 [mm]

97.0

Ulkoläpimitta 2 [mm]

72.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin UFI 23.127.00”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä UFI 23.127.00 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaMD21B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO861475
VOLVO8614752

Ristiviitteet

AC DELCOPF13
AC DELCOSF
AC DELCOSJ
AC DELCOX124
AC DELCOX 35
AC DELCOX52
AC DELCOX82
ALCO FILTERSP836
ALCO FILTERSP850
ALCO FILTERSP858
BALDWINB163
BALDWINB233
BALDWINB34
BOSCH0451103011
BOSCH0451103025
BOSCH0451103029
BOSCH0451103100
BOSCH0451103107
BOSCH0451103122
BOSCH0451103126
BOSCH0451103167
BOSCH0451103191
BOSCH0451103251
BOSCH0451103902
BOSCH0451203154
BOSCH0986452003
BOSCH0986452903
BOSCH1986452003
BOSCH9450732005
BOSCH9450732014
BOSCH9450732030
BOSCHF 026 408 903
BOSCHH03
BOSCHO313
BOSCHO314
BOSCHP2003
BOSCHP3154
BOSCHP3251
BOSCHP8903
CHAMPLFP2215
CHAMPPH228
CHAMPPH253
CHAMPPH2820A
CHAMPIONC102
CHAMPIONC134
CHAMPIONC166
CLEAN FILTERDO223
COOPERSAZL006
COOPERSLSF5003
COOPERSZ1571
COOPERSZ22
COOPERSZ504
COOPERSFIAAMFT4771
COOPERSFIAAMFT4828
COOPERSFIAAMFT5260
FILTRONOP520
FILTRONOP520T
FILTRONOP562
FILTRONOP567/3
FILTRONOP628
FLEETGUARDHF6096
FLEETGUARDLF3311
FLEETGUARDLF3400
FLEETGUARDLF4015
FLEETGUARDLF764
FRAMPH16
FRAMPH2809
FRAMPH2832
FRAMPH2855
FRAMPH2855A
FRAMPH2859
FRAMPH2861A
FRAMPH2863
FRAMPH2920
FRAMPH43
FRAMPH5439
FRAMPH9
GUD FILTERSZ123
HENGST FILTERH10W11
HENGST FILTERH10W15
HENGST FILTERH10W17
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1312001
JAPANPARTSFO-201S
KNECHTOC123
KNECHTOC131
KNECHTOC18
KNECHTOC23
KNECHTOC236
KNECHTOC23OF
KNECHTOC36
KNECHTOC383
KNECHTOC477
KNECHTOC83
KNECHTOC97
MANN-FILTERW92012
MANN-FILTERW92021
MANN-FILTERW9202110
MANN-FILTERW92031
MANN-FILTERW92048
MANN-FILTERW920/6
MANN-FILTERW920/80
MONARK030738207
MOPAR PARTS3549957
MOPAR PARTS4417559
MOPAR PARTS4417560
MOPAR PARTS5041315
MOPAR PARTS5057957
MOPAR PARTS75047204
MOPAR PARTS75221481
MOTORCRAFTEFL158
MOTORCRAFTEFL223
MOTORCRAFTEFL313
MOTORCRAFTEFL52
MOTORCRAFTEFL56
NIPPARTSJ1312001
OMC111836
ONAN1220185
ONAN1220283
ONAN122A185
ONAN122B185
ONAN122B338
PERKINS140516130
PURFLUXLS149
PURFLUXLS194
PURFLUXLS507
PUROLATORL10017
PUROLATORL10018
PUROLATORL14670
PUROLATORL20081
QUINTON HAZELLWL7113
QUINTON HAZELLWL7400
SOFIMAS1600R
SULLAIR47529
TECNOCARR341
TECNOCARR61
TECNOCARR62
UFI23.127.00
UNIPARTGFE114
UNIPARTGFE121
UNIPARTGFE422
VICC103
WIX FILTERS51085
WIX FILTERS51307
WIX FILTERS51319
WIX FILTERS51521
WOODGATEWGH6096
WOODGATEWGL3311
WOODGATEWGL764