Ilmansuodatin PURRO PUR-HA0137

14,14 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014663 Osasto: Tuotemerkki:

Ilmansuodatin PURRO PUR-HA0137 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11033781, Volvo 110337811, Volvo 110337813, Volvo 11110150, Volvo 11110150-7. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,54 kg
Mitat 13 × 13 × 45 cm
Kiinnitysasento

379.0 mm

Ulkohalkaisija

121.0 mm

Sisähalkaisija

100.0 mm

Sisähalkaisija 2

100.0 mm

Suodattimen tyyppi

Cartridge

Muoto

round

Paino

0,54 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

Korkeus (mm)

379.0

Ulkoläpimitta [mm]

121.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

100.0

Pituus (mm)

379.2

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ilmansuodatin PURRO PUR-HA0137”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä PURRO PUR-HA0137 Ilmansuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11033781
VOLVO110337811
VOLVO110337813
VOLVO11110150
VOLVO11110150-7
VOLVO11110151-5
VOLVO4785146
VOLVO4785746
VOLVO47857461
VOLVO6644988
VOLVO900809
VOLVOVOE 11110150

Ristiviitteet

AIR REFINERAR261
AIR REFINERARM 15-5676
ALCO FILTERMD7058
ATLAS1619 5545
ATLAS1619 5545-00
ATLAS2900 0501
ATLAS2900 0501-00
BALDWINPA2836
BIG A94669
BOSCH0 986 B03 905
BOSCH1457433611
BOSCH9455087048
BOSCHS3611
BOSS FILTERSBS01-157
CARQUEST88669
CLARK4155107
COOPERSAXA446
COOPERSAZA446
COOPERSFIAAMFLI6789
DELPHI LOCKHEEDAP3661
DELPHI LOCKHEEDLK3661
DONALDSONP775369
DONALDSONP776696
EXMANAE20060
FINN FILTER1AH9010
FLEETGUARDAF1841
FLEETRITEAFR81841
FRAMCA3276SY
FRAMCA4685SY
FRAMCA7211SY
GPCFC345
GREYFRIARS350A
GUD FILTERSADG538
HAMM385921
HASTINGSAF2322
HAVAMHD8496
HENGST FILTERE116LS
INGERSOLL-RAND92686930
JURA HIFISA11791
KRALINATORLA1104
LOESING024034
LOESING24034
LUBERFINERLAF 1717
MAHLELKS42
MAHLELXS 42
MAHLELXS 42/1
MAHLESE 150
MANN-FILTER988767
MANN-FILTERCF1200
MANN & HUMMELCF1200
NAPA6669
NAPA9097
NELSON84907S
ORENSTEIN & KOPPEL1416434
ORENSTEIN & KOPPEL8003750
PARKER/RACORAR618/2
PURFLUXA877
PUROLATORA1037
PUROLATORA63102
PUROLATORAF3102
PURROPUR-HA0137
RYCOHDA5528
SAKURAA-6210
SAVARA923677
SAVARA92367717
SF FILTERSSL8896
STILL149646
SULLAIR08530
SULLAIR8530
SURE FILTERSFA1200S
UFI2712900
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTCF1200
VALMET82649600
VMCAF776696
VME12705258
WALGAHN-MOTORENTECHN00811624
WALGAHN-MOTORENTECHN811624
WIX46669
WIX46669E
WIX49097
WIX546669
WIXW42898
WIX FILTERS46669
WIX FILTERS46669E
WIX FILTERS49097
WIX FILTERS546669
WIX FILTERSW42898
WOODGATEWGA111S
ZF0070131151
ZF70131151