Ilmansuodatin FILTRON AM 420

31,81 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000031687 Osasto: Tuotemerkki:

Ilmansuodatin FILTRON AM 420 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 362224, Volvo 3622248, Volvo 3 950 728, Volvo 4780961, Volvo 7362 224. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 1,972 kg
Mitat 20,5 × 20,5 × 39,0 cm
Pituus

365.8 mm

Kiinnitysasento

376.0 mm

Ulkohalkaisija

198.0 mm

Ulkohalkaisija 2

198.0 mm

Sisähalkaisija

104.0 mm

Sisähalkaisija 2

104.0 mm

Sisähalkaisija 3

9.0 mm

Suodattimen tyyppi

Cartridge

Paino

1,97 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Suositellun tarvikkeen tuotenumero

AM 420W

Korkeus [mm]

376.0

Ulkoläpimitta 1 [mm]

198.0

Ulkoläpimitta 2 [mm]

198.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

104.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

9.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ilmansuodatin FILTRON AM 420”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON AM 420 Ilmansuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD45A
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaTD30A
Volvo PentaTD31ACE
Volvo PentaTD40A
Volvo PentaTD45B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO362224
VOLVO3622248
VOLVO3 950 728
VOLVO4780961
VOLVO7362 224
VOLVO73622243

Ristiviitteet

AC DELCOPC183
AIR REFINERARM2052
ALCO FILTERMD-230
AMAZONB00GX0G46A
ATLAS3679765
BALDWINPA2405
BOGE569000726
BOGE569 000 726P
BOSCH0986626750
BOSCH0986B03535
BOSCH1457429950
BOSCH1987430001
BOSCH9451160001
BOSCHS6750
BOSCHS9950
CHAMPIONCAF101086R
CLEAN FILTERMA526
COOPERSAZA042
COOPERSFIAAMFL6416
COOPERSFIAAMFLI6416
COOPERSFIAAMFLI6416CPF
DONALDSONP140123
DONALDSONP152038
DONALDSONP771561
DONALDSONP777241
DT2.14734
DT3.18502
DT3.18503
DT5.45101
DT6.25014
FEBI06 772
FEBI6772
FILTRONAM 420
FILTRONAM420W
FLEETGUARDAF25044M
FLEETGUARDAF25064
FLEETGUARDAF4040
FLEETGUARDAF4832
FRAMCA3281
FRAMCA8304
FUCHS00073052
FUCHS73052
GROVE01064085
GUD FILTERSADG516
HAMM385875
HENGST FILTERE115L
HIFI FILTERSA13990
INGERSOLL-RAND410551022
INGERSOLL-RAND79653000
INGERSOLL-RAND93604080
INGERSOLL-RAND93604380
INGERSOLL-RAND93618767
INGERSOLL-RAND93621522
INGERSOLL-RANDF410551022
JC AUTOFILAM420
KNECHTAG 74
KNORR-BREMSEK117754N50
KOLBENSCHMIDT035-AR
KOLBENSCHMIDT50013035
LINDE0009831604
LUBERFINERLAF 2052
MAHLELX265
MAHLELX 265/1
MAHLELX 379
MANN-FILTERC20325/2
MEAT&DORIA16695
MEYLE012 094 0024
MONARK30 781 950
MOTORCRAFTEFA311
MTU8690940430
PARKER/RACORPFA6609
PERKINS26510175
PURFLUXA599
PUROLATORA67709
PUROLATORPM1709
RYCOHDA5198
SAKURA AUTOMOTIVEA6207
SANDVIK85168759
SĘDZISZÓWWA30-800
SOFIMAS2450A
SULLAIR01144
SULLAIR1144
SULLAIR68527232
SULLAIR88290005590
TECNECO FILTERSAR 542-i
TECNOCARA542
TECNOCARA542TCR
UFI27.724.00
UFI2780200
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTC203252
VALMET20216408
VALMET836316408
VALMET836318608
VMECH12385
WINKLER26500000204
WIX FILTERS46554
WIX FILTERS46554E
WOODGATEWGA113