Ilmansuodatin MAHLE LX 1245

15,86 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000032084 Osasto: Tuotemerkki:

Ilmansuodatin MAHLE LX 1245 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1082111, Volvo 10821114, Volvo 11172907, Volvo 1586882, Volvo 15868821. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,24 kg
Mitat 9,0 × 9,0 × 9,0 cm
Pituus

91.0 mm

Kiinnitysasento

70.0 mm

Ulkohalkaisija

85.0 mm

Ulkohalkaisija 2

88.0 mm

Sisähalkaisija

26.0 mm

Sisähalkaisija 2

25.0 mm

Sisähalkaisija 3

25.0 mm

Suodattimen tyyppi

Cartridge

Paino

0,24 kg

Suodatintyyppi

Suodatinpanos

Läpimitta [mm]

85.0

Korkeus [mm]

70.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

25.0

Korkeus 1 [mm]

70.0

Nettopaino [g]

218.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ilmansuodatin MAHLE LX 1245”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä MAHLE LX 1245 Ilmansuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD8A6-A MG
Volvo PentaD8A6-A MH
Volvo PentaD8A7-A MP
Volvo PentaD8A8-A MP
Volvo PentaD13C1-A MG
Volvo PentaD13C1-A MH
Volvo PentaD13C2-A MG
Volvo PentaD13C2-A MH
Volvo PentaD13C2-A MP
Volvo PentaD13C3-B MG
Volvo PentaD13C3-B MH
Volvo PentaD13C4-B MG
Volvo PentaD13C4-B MH
Volvo PentaD13C4-B MP
Volvo PentaD13C5-B MP
Volvo PentaD13C6-A MP
Volvo PentaD13C7-B MP
Volvo PentaD13C8-B MP
Volvo PentaD16C1-E MG
Volvo PentaD16C1-E MH
Volvo PentaD16C2-E MG
Volvo PentaD16C2-E MH
Volvo PentaD45BPP
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaTAD540-42VE
Volvo PentaTAD540-42VE-C
Volvo PentaTAD550-51VE
Volvo PentaTAD550-52VE-C
Volvo PentaTAD552VE
Volvo PentaTAD570-71VE-B
Volvo PentaTAD570-72VE
Volvo PentaTAD580-83VE
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD840-43VE
Volvo PentaTAD840-43VE-C
Volvo PentaTAD850-52VE
Volvo PentaTAD850-52VE-C
Volvo PentaTAD853VE
Volvo PentaTAD870-73VE
Volvo PentaTAD880-82GE
Volvo PentaTAD880-84VE
Volvo PentaTAD940GE
Volvo PentaTAD940VE
Volvo PentaTAD941GE
Volvo PentaTAD941VE
Volvo PentaTAD942VE
Volvo PentaTAD943VE
Volvo PentaTAD950VE
Volvo PentaTAD952VE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1140-42VE
Volvo PentaTAD1150-52VE
Volvo PentaTAD1170-72VE
Volvo PentaTAD1180-83VE
Volvo PentaTAD1240GE
Volvo PentaTAD1241-42VE
Volvo PentaTAD1241GE
Volvo PentaTAD1241VE
Volvo PentaTAD1242GE
Volvo PentaTAD1242VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1340VE
Volvo PentaTAD1341-43GE-B
Volvo PentaTAD1341GE
Volvo PentaTAD1341VE
Volvo PentaTAD1342GE
Volvo PentaTAD1342VE
Volvo PentaTAD1343GE
Volvo PentaTAD1343VE
Volvo PentaTAD1344-45GE-B
Volvo PentaTAD1344GE
Volvo PentaTAD1344VE
Volvo PentaTAD1345GE
Volvo PentaTAD1345VE
Volvo PentaTAD1346GE
Volvo PentaTAD1350GE
Volvo PentaTAD1350VE
Volvo PentaTAD1351-53VE
Volvo PentaTAD1351GE
Volvo PentaTAD1352GE
Volvo PentaTAD1353GE
Volvo PentaTAD1354GE
Volvo PentaTAD1355GE
Volvo PentaTAD1360-62VE
Volvo PentaTAD1363-65VE
Volvo PentaTAD1371-75VE
Volvo PentaTAD1380-82GE
Volvo PentaTAD1381-85VE
Volvo PentaTAD1384-85VE-IWP
Volvo PentaTAD1640-42GE-B
Volvo PentaTAD1640-42VE-C
Volvo PentaTAD1640GE
Volvo PentaTAD1640VE-B
Volvo PentaTAD1641GE
Volvo PentaTAD1641VE
Volvo PentaTAD1641VE-B
Volvo PentaTAD1642GE
Volvo PentaTAD1642VE
Volvo PentaTAD1642VE-B
Volvo PentaTAD1643VE
Volvo PentaTAD1643VE-B
Volvo PentaTAD1650GE
Volvo PentaTAD1650VE-B/51VE
Volvo PentaTAD1651GE
Volvo PentaTAD1660-62VE
Volvo PentaTAD1662VE EU5
Volvo PentaTAD1670-72VE
Volvo PentaTADH880-82GE
Volvo PentaTADH880-84VE
Volvo PentaTD45B
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD70G-83
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD100G-85
Volvo PentaTD120HP
Volvo PentaTD121G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GG
Volvo PentaTD121GGP
Volvo PentaTD121GGP-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID100K
Volvo PentaTID100K-87
Volvo PentaTID121K
Volvo PentaTID121K-87
Volvo PentaTID121KG
Volvo PentaTID121KGP
Volvo PentaTID121KP
Volvo PentaTID121KPB
Volvo PentaTID121L
Volvo PentaTID121LG
Volvo PentaTID121LGP
Volvo PentaTID121LP
Volvo PentaTID121LPB
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1240VE
Volvo PentaTWD1643GE
Volvo PentaTWD1644-45GE
Volvo PentaTWD1652GE
Volvo PentaTWD1653GE
Volvo PentaTWD1663GE
Volvo PentaTWD1672-1673GE
Volvo PentaTWD1682-83GE
Volvo PentaTWD1683GE-B
Volvo PentaTWD1683VE
Volvo PentaTWD1744GE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1082111
VOLVO10821114
VOLVO11172907
VOLVO1586882
VOLVO15868821
VOLVO3944785
VOLVO39447859
VOLVO4881 323
VOLVO6888780
VOLVO8152009
VOLVO81520090

Ristiviitteet

BALDWINPA2798
BOSCH9455087021
COOPERSAZA 187
COOPERSFIAAMAZA187
COOPERSFIAAMFL6918
CROSLAND9215
DONALDSONP528708
DONALDSONP532047
FEBI11584
FILTRONAK360
FLEETGUARDAF1989
FLEETGUARDAF25041
FLEETGUARDAF27819
FLEETGUARDAF4895
FRAMCA5146
FRAMLAF1751
HENGST FILTERE566L
KOLBENSCHMIDT4002-AR
KOLBENSCHMIDT50014002
MANN-FILTERC 9004
MANN-FILTERC913/1
PUROLATORAF4895
SOFIMAS 7091 A
TECNOCARA926
UFI27.091.00
WIX FILTERS93017E