Jäähdytysnestesuodatin DONALDSON P768187

11,87 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 4.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000598 Osasto: Tuotemerkki:

Jäähdytysnestesuodatin DONALDSON P768187 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 12002929, Volvo 129680286, Volvo 200973329, Volvo 3130940, Volvo 3130941. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,46 kg
Mitat 9,5 × 9,5 × 11 cm
Sisähalkaisija

61.0 mm/ · 71.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Kiinnitysasento

107.0 mm

Kierteen koko

11/16 inch

No. of coils per inch

16UN

Lisäkuvaus

celulosis

Suodattimen tyyppi

centrifugal

Tiivisteen sisähalkaisija

61.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Paino

0,46 kg

Sisäläpimitta 1 [mm]

61.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

71.0

Pituus (mm)

107.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Kierremitta

11/16-16 UN

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Jäähdytysnestesuodatin DONALDSON P768187”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P768187 Jäähdytysnestesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaAQD70C
Volvo PentaAQD70CL
Volvo PentaAQD70D
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70C
Volvo PentaMD100A
Volvo PentaMD100B
Volvo PentaMD100B-CC
Volvo PentaMD120A
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1030G
Volvo PentaTAD1030GE
Volvo PentaTAD1030P
Volvo PentaTAD1030V
Volvo PentaTAD1030VE
Volvo PentaTAD1031G
Volvo PentaTAD1031GE
Volvo PentaTAD1032GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAMD60A
Volvo PentaTAMD60B
Volvo PentaTAMD60C
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTAMD70C
Volvo PentaTAMD70D
Volvo PentaTAMD70E
Volvo PentaTAMD102A
Volvo PentaTAMD102D
Volvo PentaTAMD103A
Volvo PentaTAMD120A
Volvo PentaTAMD120B
Volvo PentaTAMD121D
Volvo PentaTAMD122A
Volvo PentaTAMD122A/C
Volvo PentaTAMD122D
Volvo PentaTAMD122P-A
Volvo PentaTAMD122P-B
Volvo PentaTAMD122P-C
Volvo PentaTD60A
Volvo PentaTD60B
Volvo PentaTD60D
Volvo PentaTD60D-83
Volvo PentaTD61A
Volvo PentaTD61ACE
Volvo PentaTD61AG
Volvo PentaTD61AGP
Volvo PentaTD61AP
Volvo PentaTD61APB
Volvo PentaTD61AW
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD70G
Volvo PentaTD70G-83
Volvo PentaTD70GPP
Volvo PentaTD70GPP-83
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD71ACE
Volvo PentaTD71AG
Volvo PentaTD71AGP
Volvo PentaTD71AP
Volvo PentaTD71APB
Volvo PentaTD71AW
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD100G
Volvo PentaTD100G-85
Volvo PentaTD100HP
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120G
Volvo PentaTD120GG
Volvo PentaTD120GG PP
Volvo PentaTD120HP
Volvo PentaTD120HPP
Volvo PentaTD121G
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD121GG
Volvo PentaTD121GGP
Volvo PentaTD121GGP-87
Volvo PentaTD121GP
Volvo PentaTD121GPB
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD630VE
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1010G
Volvo PentaTD1030VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTHAMD70C
Volvo PentaTID60D
Volvo PentaTID61AG
Volvo PentaTID61AGP
Volvo PentaTID70G
Volvo PentaTID70GG
Volvo PentaTID70GPP
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTID71AG
Volvo PentaTID71AGP
Volvo PentaTID71AP
Volvo PentaTID71APB
Volvo PentaTID100K
Volvo PentaTID120FG
Volvo PentaTID120FPP
Volvo PentaTID120HPP
Volvo PentaTID121FG
Volvo PentaTID121K
Volvo PentaTID121K-87
Volvo PentaTID121KG
Volvo PentaTID121KGP
Volvo PentaTID121KP
Volvo PentaTID121KPB
Volvo PentaTID121L
Volvo PentaTID121LG
Volvo PentaTID121LGP
Volvo PentaTID121LP
Volvo PentaTID121LPB
Volvo PentaTID162AG
Volvo PentaTID162AGP
Volvo PentaTID162AP
Volvo PentaTID162APB
Volvo PentaTMD70B
Volvo PentaTMD70C
Volvo PentaTMD100A
Volvo PentaTMD100C
Volvo PentaTMD102A
Volvo PentaTMD120A
Volvo PentaTMD120B
Volvo PentaTMD121C
Volvo PentaTMD122A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1010G
Volvo PentaTWD1030ME
Volvo PentaTWD1031VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210P
Volvo PentaTWD1210PB
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211P
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230ME
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO12002929
VOLVO129680286
VOLVO200973329
VOLVO3130940
VOLVO3130941
VOLVO366822
VOLVO4099799
VOLVO45674
VOLVO4804406-9
VOLVO79250031
VOLVO8390135
VOLVOFSL3313
VOLVOP554071

Ristiviitteet

AC DELCOWF 100
AC DELCOWF 112
AC DELCOWF 113
AC DELCOWF4
ACIACI 4336941
ALLIS-CHALMERS04734562
ALLIS-CHALMERS40200892
ALLIS-CHALMERS40290892
ALLIS-CHALMERS4029099
ALLIS-CHALMERS4029120
ALLIS-CHALMERS4059979
ALLIS-CHALMERS4393505
ALLIS-CHALMERS681546
ALLIS-CHALMERS70681546
ALLIS-CHALMERS74059380
AMERICAN PARTS131
AMERICAN PARTS132
AMERICAN PARTS134
AMERICAN PARTS136
ASTRA1901776
ASTRA49268
ATLAS5540463900
ATLAS9710 1788
BALDWINBE5135
BALDWINBW1534
BALDWINBW5071
BALDWINBW5134
BALDWINBW5135
BALDWINBW5136
BALDWINBW5137
BALDWINBW5234
BIG A96020
BIG A96022
BIG A96023
BIG A96026
BIG A96030
BIG A96071
BIG A96071MP
CARQUEST89020
CARQUEST89022
CARQUEST89023
CARQUEST89026
CARQUEST89071
CARQUEST89071MP
CHAMPPW2901
CHAMPIONWF202
CLARK949 097
CLARK960044
CLARK960978
CLARK963798
COOPERSAZW002
COOPERSCSM6500
COOPERSCSM6503
COOPERSFIAAMFT4858
COOPERSFIAAMFT4859
DELPHI LOCKHEEDLK3539
DELUXE7010
DELUXE7023
DELUXE7473
DELUXEWD7010
DELUXEWD7023
DELUXEWD7320
DELUXEWD7453
DELUXEWD7473
DONALDSONJ8640071
DONALDSONP768187
EIMCO64117505
ERFC3305367
ERFC33055367
ERFC3305567
ERFC3315789
EUCLID4054555
FLEETGUARDWF2004
FLEETGUARDWF2010
FLEETGUARDWF2051
FLEETGUARDWF2059
FLEETGUARDWF2069
FLEETGUARDWF2152
FLEETGUARDWF2175
FLEETRITEWFR82010
FLEETRITEWFR82023
FLEETRITEWFR82050
FLEETRITEWFR82051
FLEETRITEWFR82059
FLEETRITEWFR82067
FLEETRITEWFR82088
FRAMPR3304
FRAMPR3908
FURUKAWA1207605H1
FURUKAWA1649136C1
GREYFRIARS54MW
GUARDIANG024071
GUD FILTERSZ240
HASTINGSFWC2
HASTINGSWC2
HASTINGSWC6
HEAVY DUTY AIRA17001
HEAVY DUTY AIRHDA17001
HEAVY DUTY AIRHDA17003
HENGST FILTERH30WF
HIFI FILTERWE2059
INGERSOLL-RAND35312396
INGERSOLL-RAND35362268
INGERSOLL-RAND35607605
INGERSOLL-RAND51914356
INGERSOLL-RAND58194747
INGERSOLL-RAND91780510
JURA HIFIWE2059
JURA HIFIWE2071
KOEHRING31701010
KOEHRING31701051
KRALINATORC12
KRALINATORC8
KRALINATORW273
KRALINATORW320
KRALINATORW453
KRALINATORW473
LAUBERLFW4740
LUBERFINERLFW4071
LUBERFINERLFW4740
LUBERFINERLFW 4744
MACK2191P554071
MACK25MF214
MACK25MF214P2
MAHLEKFW02T4043
MAHLEWF 1
MAHLEWFC 1
MAHLEWFC 13
MANN-FILTERWA 923/1
MANN-FILTERWA 923/3
MANN-FILTERWA9401
MANN-FILTERWA9406
MANN & HUMMELWA9140
MANN & HUMMELWA9231
MANN & HUMMELWA 9233
MANN & HUMMELWA 9401
MANN & HUMMELWA 9406
MOTORCRAFTFW-18
MOTORCRAFTFW-2
MOTORCRAFTFW-2A
MOTORCRAFTFW2AFP
MOTORCRAFTFW-2B
MOTORCRAFTFW8
MOTORCRAFTFW8AFP
NAPA4020
NAPA4022
NAPA4023
NAPA4026
NAPA4071
NAPA4071MP
NAVISTAR441365C1
NAVISTAR993445C1
ONAN130-3536
ORENSTEIN & KOPPEL0765638
ORENSTEIN & KOPPEL104403
ORENSTEIN & KOPPEL1413607
ORENSTEIN & KOPPEL4799709
ORENSTEIN & KOPPEL765638
PERKINSOE46264
PETERBILT0512185
PETERBILT512185
PETERBILTPB2051
PETERBILTPM2051
PUROLATOR6693833
PUROLATORPER283C
PUROLATORPER286C
PUROLATORPW2010
PUROLATORPW283
PUROLATORPW4452
PUROLATORW54450
PUROLATORW54453
REPLACED BYJ8640071
REPLACED BYP554744
SAKURAWC-5705
SANDVIK4521006
SAVARA92900117
SF FILTERSSW1617
SURE FILTERSFC2071
UD TRUCKS2191595000
UD TRUCKS2191599032
UFI2900200
UFI29.005.00
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688824
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688876
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWA9233
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWA9401
VAN WEZEL4336941
VAN WEZELACI 4336941
VMCWF554071
WABCOPB0447
WABCOVJ7034
WALGAHN-MOTORENTECHN00811412
WALGAHN-MOTORENTECHN00811425
WALGAHN-MOTORENTECHN811412
WALGAHN-MOTORENTECHN811425
WIX24020
WIX24022
WIX24023
WIX24026
WIX24071
WIX24071MP
WIX51970XD
WIX FILTERS24020
WIX FILTERS24022
WIX FILTERS24023
WIX FILTERS24026
WIX FILTERS24071
WIX FILTERS24071MP
WOODGATEWGW2051