Öljynsuodatin DONALDSON P554407

12,56 € Sis. alv 25,5 %

Perkins / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000526 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P554407 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11998008, Volvo 119980084, Volvo 3976603, Volvo 3976603-6, Volvo 48046510. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,728 kg
Mitat 18,1 × 10,2 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

174.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

72.0 mm

Sisähalkaisija 2

63.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

72.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

63.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UN

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,72 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Pituus (mm)

174.0

Kierremitta

3/4-16 UN

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

72.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

63.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P554407”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P554407 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaD42A

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11998008
VOLVO119980084
VOLVO3976603
VOLVO3976603-6
VOLVO48046510
VOLVO6612598
VOLVO66125980
VOLVO661259820

Ristiviitteet

AC DELCOBF881
AC DELCOPC247
AC DELCOPF 42
AC DELCOPF881
AC DELCOSX
AC DELCOX17
ACIACI 82005062
AIR REFINERPL-697
AIR REFINERPL-699
ALCO FILTERSP826
ALCO FILTERSP827
ALLIS-CHALMERS7209396-3
AMERICAN PARTS92459
AMERICAN PARTS92773
ARGOE3541580M1
BALDWIN31649
BALDWINB7467
BALDWINBT217
BALDWINBT237
BALDWINBT251
BOSCH2003H
BOSCH450203010
BOSCH451203010
BOSCH451203010850
BOSCHP3010
BOSCH REXROTH0451203001
BOSCH REXROTH0451203010
BOSCH REXROTH451203001
BOSCH REXROTHOB1028
CARQUEST85459
CARQUEST96346
CHAMPF1
CHAMPPH229
CLARK960698
COOPPL299
COOPERSAZL 008
COOPERSFIAAMFT4805
CROSLAND616
CROSLAND640
DELPHI LOCKHEEDAP1171
DELPHI LOCKHEEDAP3209A
DELPHI LOCKHEEDAP84202A
DELPHI LOCKHEEDLK1171
DELUXE601
DELUXEWD601
DONALDSONJ8610407
DONALDSON OFFP554407
FACET977
FACETL977
FINN FILTERFFUP402
FLEETGUARDLF699
FLEETGUARDLF787
FLEETRITELFR8699
FRAMPH977
FRAMPH977A
GONHERGP22M
GREYFRIARS930S
GREYFRIARS969S
GUD FILTERSZ 45
GUD FILTERSZ54A
HASTINGSLF426
HASTINGSLF434
HASTINGSLF496
HENGST FILTERH19W04
HIFI FILTERSO242
HIFI FILTERSZO242
INGERSOLL-RAND58753831
INGERSOLL-RAND88111240
INGERSOLL-RAND92092196
JURA HIFISO242
JURA HIFISZO242
KOEHRING3654407
KRALINATORKL45
KRALINATORL141
KRALINATORL245
LINDE219900036
LINDE3542229044
LOESING025168
LOESING25168
LUBERFINERLFP 2292
LUBERFINERLFP299
LUBERFINERPH 299
MAHLEAW144
MAHLEAW51
MAHLEOC105
MAHLEOC29
MAHLEOC42
MANN-FILTERW938
MANN-FILTERW950/5
MANN-FILTERW950/7
MANN-FILTERW96280
MANN-FILTERW9628O
MANN & HUMMELW938
MANN & HUMMELW950/5
MANN & HUMMELW 9507
MANN & HUMMELW96280
MANN & HUMMELW9628O
MOBILMT17US
MOPAR PARTSL312
MOPAR PARTSL54
MOTORCRAFTEFL 136
MOTORCRAFTEFL 137
MOTORCRAFTEFL152
MOTORCRAFTFL 299
MOTORCRAFTFL299FP
MOTORCRAFTFL405
NAPA1459
NAPA1701
ORENSTEIN & KOPPEL103855
ORENSTEIN & KOPPEL1448078
PARKER/RACORR17
PERKINS102632
PERKINS2564401
PERKINS26540118
PERKINS26 540 347
PERKINS2654347
PERKINS2654400
PERKINS2654401
PERKINS2654407
PERKINS3000323
PERKINS638243
PERKINS901103
PERKINST64102001
PURFLUXLS154
PURFLUXLS154A
PURFLUXLS774
PUROLATORL37247
PUROLATORL40107
REPLACED BYJ8610407
REPLACED BYP550237
RYCOZ54A
SAKURAC5102
SANDVIK15300172
SAVARA92824217
SF FILTERSSP4384
SURE FILTERSFO4407
TEREX2654407
THERMO KING300032300
THERMO KING3504286
THERMO KINGP300032300
UD TRUCKSBC1043
UFI2315600
UFI2315601
UNIPARTGFE184
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW938
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW9507
VALMET800007251
VALMET807201350
VAN WEZEL82005062
VAN WEZELACI 82005062
VMCLF554407
VME661258
VME6612598
WIX346P
WIX51459
WIX51701
WIX FILTERS51459
WIX FILTERS51459 MP
WIX FILTERS51701
WOODGATEWGL977
YALE524136754