Öljynsuodatin BOSCH 0 451 103 004

10,12 € Sis. alv 25,5 %

Cummins / Kubota / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012649 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin BOSCH 0 451 103 004 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 15714574, Volvo 3316074, Volvo 3338201, Volvo 7007007010000, Volvo 70224788. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,484 kg
Mitat 10 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

95.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Ulkohalkaisija 2

93.0 mm

Sisähalkaisija

62.5 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,48 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Korkeus (mm)

96.0

Kierremitta

3/4" 16 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

72.0

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin BOSCH 0 451 103 004”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä BOSCH 0 451 103 004 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQ120B
Volvo PentaAQ125A
Volvo PentaAQ140A
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaBB140A
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO15714574
VOLVO3316074
VOLVO3338201
VOLVO7007007010000
VOLVO70224788
VOLVO7897321
VOLVO807180
VOLVO861475
VOLVO8614752
VOLVO897321

Ristiviitteet

AC DELCOSF
AC DELCOX 19
AC DELCOX 35
AC DELCOX52
AEBI53999N
AEBI54030N
ALCO FILTERSP-829
ALCO FILTERSP858
ALCO FILTERSP904
AMAZONB00BHIIE0C
BALDWINB163
BALDWINB233
BOSCH0 451 103 004
BOSCH0451103142
BOSCH0451103169
CHAMPLFP2221
CHAMPIONC102
CLEAN FILTERDO223
COOPERSAZL006
COOPERSAZL107
COOPERSLSF5150
CROSLAND2035
CROSLAND614
CROSLAND683
DELPHILK1140
DELPHILK-3211 A
DONALDSONP550318
FILTRONOP576
FINN FILTER1OM2332
FINN FILTERFFUP420
FLEETGUARDLF3339
FLEETGUARDLF3376
FLEETGUARDLF4015
FRAMPH2561
FRAMPH2811
FRAMPH2811N
FRAMPH2854
FRAMPH2964
FRAMPH7498
FRAMPH9
FRAMPH9B
GMC5577618
GMC7961367
GUD FILTERSZ51
GUD FILTERSZ52
HENGST FILTERH10/1W
HENGST FILTERH10W02
HENGST FILTERH250W
KAGER100159
KAGER100162
KNECHTFO373
KNECHTOC83
KOLBENSCHMIDT147-OS
KOLBENSCHMIDT215OS
LUBERFINERPH 2814
LUBERFINERPH 400
MANN-FILTERW920
MANN-FILTERW920/23
MANN-FILTERW9207
MONARK30738207
MOTORCRAFTEFL 052
MOTORCRAFTEFL053
MOTORCRAFTEFL117
MOTORCRAFTEFL223
PERKINS140516130
PURFLUXLS149
PURFLUXLS812
PUROLATORL10018
PUROLATORL10241
PUROLATORPC218
PUROLATORPC23
PUROLATORPER18
SOFIMAS2329R
TECNOCARR161
TECNOCARR61
UFI2312700
UFI2329000
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW9144
WIX FILTERS51307
WIX FILTERSWL7135