Öljynsuodatin DONALDSON P550008

8,01 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / OMC / Perkins / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000012885 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin DONALDSON P550008 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 3130906, Volvo 430143, Volvo 4504651, Volvo 48046510, Volvo 73194. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,614 kg
Mitat 14 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

136.0 mm

Ulkohalkaisija

95.0 mm

Sisähalkaisija

72.4 mm

Sisähalkaisija 2

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

72.4 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UN

Lisäkuvaus

celulosis

Muoto

round

Cut-off pressure

6,9 Pa

With a bypass valve

Kyllä

Paino

0,61 kg

Ulkoläpimitta [mm]

95.0

Kierremitta

3/4-16 UN

Pituus (mm)

136.0

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Sisäläpimitta 1 [mm]

72.4

Sisäläpimitta 2 [mm]

62.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin DONALDSON P550008”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä DONALDSON P550008 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Yanmar3LM

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO3130906
VOLVO430143
VOLVO4504651
VOLVO48046510
VOLVO73194
VOLVO7950975
VOLVOC4P550008
VOLVOV1112637
YANMAR12185035150
YANMAR19446448310

Ristiviitteet

AC DELCOHC 2
AC DELCOPF1
AC DELCOPF 1 HC
AC DELCOPFL1A
AC DELCOX100
AC DELCOX11
AC DELCOX14
AC DELCOX29
ACIACI 0326995
ACIACI 0326995V
ACIACI 17004267
ACIACI 1897540
ACIACI 3224905
ACIACI 37002120
ACIACI 3700K312
AIR REFINERPL3313
ALCO FILTERSP801
ALCO FILTERSP837
ALCO FILTERSP853
ALCO FILTERSP-854
ALCO FILTERSP866
ALCO FILTERSP915
ALCO FILTERSP916
ALCO FILTERSP920
ALLIS-CHALMERS0230578
ALLIS-CHALMERS02305781
ALLIS-CHALMERS0232241
ALLIS-CHALMERS0232421
ALLIS-CHALMERS0232578
ALLIS-CHALMERS0234900
ALLIS-CHALMERS02349008
ALLIS-CHALMERS0237000
ALLIS-CHALMERS023700057
ALLIS-CHALMERS0251178
ALLIS-CHALMERS0251381
ALLIS-CHALMERS02513810
ALLIS-CHALMERS132578
ALLIS-CHALMERS1354828
ALLIS-CHALMERS230578
ALLIS-CHALMERS2305781
ALLIS-CHALMERS232241
ALLIS-CHALMERS232421
ALLIS-CHALMERS2324211
ALLIS-CHALMERS232578
ALLIS-CHALMERS2325784
ALLIS-CHALMERS234900
ALLIS-CHALMERS2349008
ALLIS-CHALMERS237000
ALLIS-CHALMERS23700005
ALLIS-CHALMERS2370005
ALLIS-CHALMERS23700057
ALLIS-CHALMERS251178
ALLIS-CHALMERS2513810
ALLIS-CHALMERS4119015
ALLIS-CHALMERS4121392
ALLIS-CHALMERS4170601
ALLIS-CHALMERS4511629-0
ALLIS-CHALMERS592602
ALLIS-CHALMERS592765
ALLIS-CHALMERS64511629
ALLIS-CHALMERS70237000
ALLIS-CHALMERS72370000
ALLIS-CHALMERS74511629
ALLIS-CHALMERS74910810
ALLIS-CHALMERS99100216
ALLIS-CHALMERSC9NN6714A
AMERICAN PARTS611
AMERICAN PARTS729
AMERICAN PARTS848
AMERICAN PARTS92191
AMERICAN PARTS92334
APOLLOPH8A
ATLAS1619622700
ATLASF10
ATLASF14
ATLASF17
BALDWINB1
BALDWINB2
BALDWINB246
BALDWINB249
BALDWINB253
BALDWINBT111
BALDWINBT266
BALDWINBT524
BALDWINBT8922
BALDWINDL2
BALDWINRS3884
BALDWINV1F
BALDWINV2F
BIG A3612
BIG A612
BIG A705
BIG A92015
BIG A92515
BIG A92515MP
BIG A92525
BOGE558000303
BOGE558000303 P
BOSCH0451103007
BOSCH0 451 103 023
BOSCH0451104001
BOSCH0451104003
BOSCH0451104063
BOSCH0451203005
BOSCH0986452001
BOSCH0986452002
BOSCH1986452001
BOSCH1986452002
BOSCH1986452005
BOSCH2008H
BOSCH3500
BOSCH451103007
BOSCH451103023
BOSCH451104001
BOSCH451104063
BOSCH451203008
BOSCH451203153
BOSCH72102
BOSCH8053H
BOSCH8060H
BOSCH8223H
BOSCH9450732008
BOSCH9 457 280 530
BOSCH9457280600
BOSCH9457282230
BOSCH98645200
BOSCH986452001
BOSCH986452002
BOSCHOF102
BOSCHP2001
BOSCHP2002
BOSCHP3153
BOSCHP4063
BOSCH REXROTH0451103023
BOSCH REXROTH451104003
BOSCH REXROTH9457280530
CARQUEST85015
CARQUEST85515
CARQUEST85515MP
CARQUEST85525
CARQUEST85775
CHAMPAR1A
CHAMPIONOF01
CHAMPIONPH256
CHAMPIONPH8
CLARK162709
CLARK2334729
CLARK3981923
CLARK899839
CLARK899899
CLARK946161
CLARK990937
COOPPL170
COOPPL366
COOPPL452
COOPPL58758
COOPVER1A
COOPERSAZL028
COOPERSAZL030
COOPERSHSM6003
COOPERSZ100
COOPERSZ1289
COOPERSZ135
COOPERSZ34
COOPERSZ47
COOPERSZ510
COOPERSZ510A
COOPERSZ79
COOPERSZ831
COOPERSZ844
COOPERSZ875
COOPERSZ877
COOPERSZ98
COOPERSFIAAMFT4403
COOPERSFIAAMFT4702
COOPERSFIAAMFT4790
CROSLAND4014
CROSLAND643
DELPHI LOCKHEED574184
DELPHI LOCKHEEDAP1161
DELPHI LOCKHEEDAP3194A
DELPHI LOCKHEEDAP3214A
DELPHI LOCKHEEDAP3252A
DELPHI LOCKHEEDAP3589
DELPHI LOCKHEEDAP3655
DELPHI LOCKHEEDAP76202A
DELPHI LOCKHEEDAP84303
DELPHI LOCKHEEDFC184
DELPHI LOCKHEEDLK1161
DELPHI LOCKHEEDLK3589
DELPHI LOCKHEEDLK3655
DELPHI LOCKHEEDLK3730
DELUXE1096
DELUXE1996
DELUXE296
DELUXE331970
DELUXE442
DELUXE96
DELUXE996
DELUXEWD1096
DELUXEWD1996
DELUXEWD296
DELUXEWD442
DELUXEWD96
DELUXEWD996
DONALDSONJ 86-11010
DONALDSON OFFP550008
EATON515141300
EATON51541300
EIMCO69008938
EIMCOF2N4TRC7244
EUCLID48046510
EUCLID795097
EUCLID897321
FACET8
FACETOF8A
FINN FILTER10M2530
FINN FILTER1OM2530
FINN FILTERFFUP401
FIRESTONETF8A
FLEETGUARDHF6315
FLEETGUARDLF16208
FLEETGUARDLF3306
FLEETGUARDLF3313
FLEETGUARDLF3313J
FLEETGUARDLF3401
FLEETGUARDLF3418
FLEETGUARDLF350
FLEETGUARDLF551
FLEETGUARDLF551A
FLEETRITELFR83306
FLEETRITELFR83313
FLEETRITELFR83353
FLEETRITELFR83401
FLEETRITELFR83530
FLEETRITELFR8551
FLEETRITELFR8551A
FRAMBPH8A
FRAMDG8A
FRAMGH230
FRAMP4104
FRAMP8A
FRAMPH1
FRAMPH12
FRAMPH19
FRAMPH19A
FRAMPH2803
FRAMPH2812
FRAMPH2827
FRAMPH2828
FRAMPH2879
FRAMPH2892
FRAMPH2996
FRAMPH2996A
FRAMPH3
FRAMPH32
FRAMPH33
FRAMPH3381
FRAMPH3509
FRAMPH4825
FRAMPH4854
FRAMPH8A
FRAMPH8AFP
FRAMXG8A
FURUKAWA388227R1
GONHERGP1
GONHERGP1M
GONHERGP32M
GREYFRIARS9035S
GREYFRIARS903S
GREYFRIARS940S
GREYFRIARS945S
GREYFRIARS978S
GROVE17237
GROVE9414100288
GUARDIANG051452
GUARDIANG051515
GUD FILTERSZ 153
GUD FILTERSZ 215
GUD FILTERSZ7
GUD FILTERSZ9
GUD FILTERSZ95
HASTINGS115A
HASTINGSLF115
HASTINGSLF15
HASTINGSLF344
HASTINGSLF470
HASTINGSP115A
HASTINGST115A
HAVAMHD0008
HENGST FILTERH12W
HENGST FILTERH17W
HENGST FILTERH17W02
HENGST FILTERH17WD01
HENGST FILTERH19W02
HENGST FILTERH24W04
HIFI FILTERSH 62171
HIFI FILTERSO053
HINO1560A41010
INGERSOLL-RAND35303692
INGERSOLL-RAND35366681
INGERSOLL-RAND40210
INGERSOLL-RAND59438820
INGERSOLL-RAND6458BI
INGERSOLL-RAND91677369
INGERSOLL-RAND92128842
INGERSOLL-RAND92128859
JURA HIFISH62171
JURA HIFISN053
JURA HIFISO053
JURA HIFISO580
JURA HIFISO 6115
KNECHTFO 371/10
KOEHRING8023398
KOHLER279449
KRALINATORD22
KRALINATORD33
KRALINATORKL22
KRALINATORL113
KRALINATORL22
KRALINATORL45
KRALINATORL61
KRALINATORL76
LAUBERLFP1
LAUBERLFP1A
LEROI43465
LINDE6626840001
LINDE9830624
LOESING025030
LOESING25030
LUBERFINERL 334
LUBERFINERLFP 1
LUBERFINERLFP1-1
LUBERFINERLFP1A
LUBERFINERLFP 8509
LUBERFINERPH1A
LUBERFINERPH453
LUBERFINERPH8A
LUCASC171
LUCASF414
LUCASF4644
LUCASF5537
LUCASF6203
LUCASF678
LUCASG416
MACK3076240022
MACK485GBS1138
MAHLEAW1
MAHLEAW144
MAHLEFO371
MAHLEFO 371/10
MAHLEFO4101
MAHLEHC 8
MAHLEOC 125
MAHLEOC134
MAHLEOC33
MAHLEOC4
MAHLEOC67
MAHLEOC92
MANN-FILTER515027
MANN-FILTERK94023
MANN-FILTERW8006
MANN-FILTERW80061
MANN-FILTERW8130
MANN-FILTERW930/20
MANN-FILTERW 930/21
MANN-FILTERW93280
MANN-FILTERW936
MANN-FILTERW940/1
MANN-FILTERW940/13
MANN-FILTERW940/22
MANN-FILTERW9404
MANN-FILTERW 940/49
MANN-FILTERW94081
MANN-FILTERWD940
MANN-FILTERWP940
MANN & HUMMELK94023
MANN & HUMMELW8006
MANN & HUMMELW80061
MANN & HUMMELW8130
MANN & HUMMELW93020
MANN & HUMMELW93021
MANN & HUMMELW93280
MANN & HUMMELW936
MANN & HUMMELW9401
MANN & HUMMELW94013
MANN & HUMMELW94022
MANN & HUMMELW 94049
MANN & HUMMELW94081
MANN & HUMMELWP940
MOBILMA1US
MOBILMA81US
MOBILMO1A
MOBILMOF1
MOPAR PARTS1719635
MOPAR PARTS1739617
MOPAR PARTS1739618
MOPAR PARTS1851658
MOPAR PARTS1944188
MOPAR PARTS2063991
MOPAR PARTS2205517
MOPAR PARTS2532744
MOPAR PARTS2555929
MOPAR PARTS2647019
MOPAR PARTS2806201
MOPAR PARTS2951957
MOPAR PARTSE5778M
MOPAR PARTSE5779M
MOPAR PARTSJ0927787
MOPAR PARTSJ0936406
MOPAR PARTSJ0938143
MOPAR PARTSJ3153230
MOPAR PARTSJ8051330
MOPAR PARTSJ8990499
MOPAR PARTSL1007
MOPAR PARTSL127
MOPAR PARTSL130
MOPAR PARTSL138
MOPAR PARTSL324
MOPAR PARTSL526
MOPAR PARTSL72
MOTORCRAFTAFL1
MOTORCRAFTEFL1
MOTORCRAFTEFL230
MOTORCRAFTEFL282
MOTORCRAFTEFL316
MOTORCRAFTEFL60
MOTORCRAFTEFL77
MOTORCRAFTEFL92
MOTORCRAFTFL1
MOTORCRAFTFL1A
MOTORCRAFTFL1DP
MOTORCRAFTFL281
MOTORCRAFTSFL200
NAPA1015
NAPA1016
NAPA1515
NAPA1515MP
NAPA1525
NAPA1775
NAPA21515
NAPA21515MP
NAPA370508
NAPA7266
NAVISTAR3059134R91
NAVISTAR388227
NAVISTAR388227R1
NAVISTAR4611120
NAVISTAR895293R91
NAVISTAR918267R91
NAVISTAR919782R91
NAVISTAR920203
NAVISTAR998439R91
NELSON85118E
NELSON85120G
NELSON88042A
NIPPARTS131206
OMC173231
ONAN122P193
ORENSTEIN & KOPPEL103816
ORENSTEIN & KOPPEL1450115
ORENSTEIN & KOPPEL1499402
ORENSTEIN & KOPPEL8003764
PARKER/RACORPER1
PARKER/RACORPFL5516
PERKINS2654342
PERKINS2654343
PMCPE297
PMCPE318
PMCPE813
PURFLUXLS144
PURFLUXLS165
PURFLUXLS171
PURFLUXLS415
PURFLUXLS494
PURFLUXLS582
PURFLUXLS717
PUROLATOR574184
PUROLATOR6665972
PUROLATORFC01
PUROLATORFCO1
PUROLATORHOT1
PUROLATORL30001
PUROLATORL30341
PUROLATORLI 2687
PUROLATORLI 3855
PUROLATORMF45700
PUROLATORMF 45700 A
PUROLATORMF45700B
PUROLATORMF76202A
PUROLATORPC25
PUROLATORPC34
PUROLATORPC341
PUROLATORPER1
PUROLATORPER100
PUROLATORPER100A
PUROLATORPER19
PUROLATORPER1A
PUROLATORPER1F
PUROLATORPER1M
PUROLATORPER205H
PUROLATORPER316
PUROLATORPER83
PUROLATORPIL24
PUROLATORPL30001
PUROLATORTBO1
REPCO1110003
REPCO1119806
REPLACED BYJ8611010
RYCOZ131
RYCOZ131A
RYCOZ38
RYCOZ73
RYCOZ9
SAKURAC1104
SAKURAC11041
SAKURAC11061
SAKURAC1121
SAKURAC1834
SAKURAC6602
SAKURAC80015
SAKURAC8037
SAVARA92155417
SAVARA92800317
SAVARA92801517
SAVARA92822317
SAVARA92823217
SAVARA92824017
SAVARA92828217
SAVARA92843617
SF FILTERSSP4330
SF FILTERSSP4848
SF FILTERSSPH21002
SF FILTERSSPH21030
SURE FILTERSFO1A
SURE FILTERSFO3487B
TCM2080101131
TEREX00950558
TEREX103816
TEREX8003764
THERMO KING11-7079
THERMO KING1891897
UD TRUCKS1520865001
UD TRUCKS1520865002
UD TRUCKS1520865010
UD TRUCKS1520865601
UD TRUCKS15208W3401
UD TRUCKS451203005
UFI2310200
UFI2310203
UFI2310204
UFI2316400
UFI2316402
UFI2318100
UNIPARTGFE116
UNIPARTGFE151
UNIPARTGFE168
UNIPARTGFE169
UNIPARTGFE175
UNIPARTGFE187
UNIPARTGFE218
UNIPARTGFE248
UNIPARTGFE265
UNITED CENTRAL INDUSTRIAL SUPP688140
UNITED ENGINE LIFEASD15
UNITED ENGINE LIFEU1L
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW9401
VALMET20650152
VALVOLINEDF1
VALVOLINEVO1
VAN WEZEL0326995
VAN WEZEL0326995V
VAN WEZEL17004267
VAN WEZEL1897540
VAN WEZEL3224905
VAN WEZEL37002120
VAN WEZEL3700K312
VAN WEZELACI 0326995
VAN WEZELACI 0326995V
VAN WEZELACI 17004267
VAN WEZELACI 1897540
VAN WEZELACI 3224905
VAN WEZELACI 37002120
VAN WEZELACI 3700K312
VERMEER26716001
VERMEER28036001
VERMEERVR465D
VICO202X
VMCLF550008
VME430143
VME48046510
VME795097
VME897321
WABCOKC5042
WALGAHN-MOTORENTECHN00811239
WALGAHN-MOTORENTECHN811239
WIX27
WIX339P
WIX51015
WIX51016
WIX51515
WIX51515MP
WIX51525
WIX51775
WIXP15P
WIXPC15
WIXPC15P
WIXPC215
WIXWL7096
WIX FILTERS27
WIX FILTERS339P
WIX FILTERS51015
WIX FILTERS51016
WIX FILTERS51515
WIX FILTERS51515MP
WIX FILTERS51525
WIX FILTERS51775
WIX FILTERS57266
WIX FILTERSP15P
WIX FILTERSPC15
WIX FILTERSPC15P
WIX FILTERSPC215
WIX FILTERSWL7096
WOODGATEWGL3313
WOODGATEWGL3402
WOODGATEWGL3449
WOODGATEWGL3451
WOODGATEWGL9149
WOODGATEWGL9151
YALE515141300
YALE515141301
YALE51541300