Öljynsuodatin FILTRON OP 557

5,40 € Sis. alv 25,5 %

Honda / Kubota / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013248 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FILTRON OP 557 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 04154PR3E00, Honda 15200PH1004, Honda 15220PH1014, Honda 15400611003, Honda 15400679003. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,38 kg
Mitat 9,2 × 9,2 × 9,2 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

82.0 mm

Ulkohalkaisija

83.0 mm

Sisähalkaisija

63.0 mm

Sisähalkaisija 2

55.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

63.0 mm

Kierteen koko

M20 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,38 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

82.0

Kierremitta

M20x1.5

Ulkoläpimitta [mm]

83.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

63.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

55.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FILTRON OP 557”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON OP 557 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Yanmar1GM
Yanmar1GM10
Yanmar1GM10(YMI)
Yanmar1GM10C
Yanmar1GM10L
Yanmar1GM10VE
Yanmar1GMY-C
Yanmar1GMY-EC
Yanmar2GM(F)
Yanmar2GM20
Yanmar2GM20B
Yanmar2GM20C
Yanmar2GM20F
Yanmar2GM20VE
Yanmar2GMFL
Yanmar2GMFY(E)-E
Yanmar2GMYE-EC
Yanmar2GMZ
Yanmar3GM30
Yanmar3GM30B
Yanmar3GM30C
Yanmar3GM30F
Yanmar3GM30FVE
Yanmar3GM30VE
Yanmar3GMD
Yanmar3GMF
Yanmar3GMFY-E
Yanmar3GMFYE-E(HE)
Yanmar6HA-DT
Yanmar6HA-DTE
Yanmar6HA-HT
Yanmar6HA-T
Yanmar6HAM-DTE
Yanmar3HM35
Yanmar3HM35C
Yanmar3HM35F
Yanmar4JH3
Yanmar4JH3ZA
Yanmar2QM
Yanmar2QM15
Yanmar2QM20
Yanmar2QM20Y
Yanmar3QM
Yanmar3QM30
Yanmar3QM30Y

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA04154PR3E00
HONDA15200PH1004
HONDA15220PH1014
HONDA15400611003
HONDA15400679003
HONDA15400679004
HONDA15400679013
HONDA15400679023
HONDA15400MJ0003
HONDA15400PC6003
HONDA15400PC6004
HONDA15400PH1003
HONDA15400PH1004
HONDA15400PH1014
HONDA15400PH1F01
HONDA15400PH1F02
HONDA15400PH1F03
HONDA15400PH9004
HONDA15400PK1003
HONDA15400PR3003
HONDA15400PR3004
YANMAR12408535111
YANMAR12445035100
YANMAR12445035110
YANMAR12455035100
YANMAR12455035110
YANMAR129150-35160

Ristiviitteet

AC DELCOPF867
AC DELCOX118
AC DELCOX119
AC DELCOX169
AC DELCOX4008E
AC DELCOX 45
AC DELCOX46
AC DELCOX88
ALCO FILTERSP873
ALCO FILTERSP-919
ALCO FILTERSP934
A.L. FILTERAL-304
A.L. FILTERAL-73
AMAZONB00BWMBE4Q
AMAZON (ASIN)B00BWMBE4Q
ASHIKA10-04-406
ASHIKA10-04-498
BALDWINB1425
BALDWINB161
BALDWINB161S
BALDWINB179
BALDWINB199
BOSCH0986452036
BOSCH0986452059
BOSCH0 986 452 554
BOSCH0986452906
BOSCH0986452907
BOSCH0 986 AF0 065
BOSCH1986452006
BOSCH1986452007
BOSCHP2036
CARRIER2 535 206
CARRIER945539
CHAMPLS 104
CHAMPLS 223
CHAMPPH 2805
CHAMPPH 2808
CHAMPPH2849
CHAMPIONF110
CHAMPIONF208
CLEAN FILTERDO289
CLEAN FILTERDO324
CLEAN FILTERDO 883
COOPERSLSF 5034
COOPERSZ1142
COOPERSZ527
COOPERSZ68
COOPERSZ 91
COOPERSZ920
COOPERSFIAAMFT4907
COOPERSFIAAMFT4908
COOPERSFIAAMFT5941
DELPHIFX0052
DELPHIFX0080
DELPHIFX0141
DELPHIFX0166
DONALDSONP502051
DOOSANK9005618
EUROREPAR1616168180
EUROREPAR1682277280
FEBI184130
FILTRONOP 557
FILTRONOP623
FLEETGUARDLF16034
FLEETGUARDLF3361
FLEETGUARDLF3536
FLEETGUARDLF716
FRAMPH2849
FRAMPH2849A
FRAMPH2871
FRAMPH3917
FRAMPH5317
GUD FILTERSZ 218
GUD FILTERSZ 68 A
HENGST FILTERH90W25
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314004
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314006
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314009
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314010
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314013
HIFI FILTERT8204
HOFFER7605069
HOFFER7605069/14
HOFFER7605069/6
INGERSOLL-RAND85426856
INGERSOLL-RAND92950500
IPS PARTSIFL-3393
IPS PARTSIFL-3405
IPS PARTSIFL-3406
IPS PARTSIFL-3409
IPS PARTSIFL-3498
JAPANPARTSFO-393S
JAPANPARTSFO-404
JAPANPARTSFO-404S
JAPANPARTSFO-405
JAPANPARTSFO-405S
JAPANPARTSFO-406
JAPANPARTSFO-406S
JAPANPARTSFO-409
JAPANPARTSFO-409S
JAPANPARTSFO-495
JAPANPARTSFO-495S
JAPANPARTSFO-496
JAPANPARTSFO-496S
JAPANPARTSFO-498
JAPANPARTSFO-498S
JAPANPARTSFO-903
JAPANPARTSFO-MC03JM
JAPANPARTSJFO-393S
JAPANPARTSJFO404
JAPANPARTSJFO-404S
JAPANPARTSJFO-405
JAPANPARTSJFO-405S
JAPANPARTSJFO406
JAPANPARTSJFO406S
JAPANPARTSJFO409
JAPANPARTSJFO-409S
JAPANPARTSJFO495
JAPANPARTSJFO-495S
JAPANPARTSJFO496
JAPANPARTSJFO-496S
JAPANPARTSJFO498
JAPANPARTSJFO-498S
JAPANPARTSJFO-903
KNECHTAW 207
KNECHTAW 33
KNECHTAW 36
KOLBENSCHMIDT146-OS
KOLBENSCHMIDT50013146
LUBERFINERPH 2805
LUBERFINERPH 2849
LUCAS ELECTRICAL6467
LUCAS ELECTRICAL6477
MAHLEOC115
MAHLEOC707
MANN-FILTERW814/80
MAPCO61552
MAPCO61560
MEAT&DORIA15069
MEAT&DORIA15069/14
MEAT&DORIA15069/6
MONARK30 758 877
MOTORCRAFTEFL129
MOTORCRAFTEFL130
MOTORCRAFTEFL296
MOTORCRAFTEFL319
MOTORCRAFTEFL320
MOTORCRAFTEFL361
NIPPARTSJ1314004
NIPPARTSJ1314006
NIPPARTSJ1314009
NIPPARTSJ1314010
NIPPARTSJ1314013
PURFLUXLS460
PURFLUXLS489
PURFLUXLS489A
PURFLUXLS490
PURFLUXLS490A
PURFLUXLS705
PUROLATORF54637
PUROLATORF54828
PUROLATORL14459
PUROLATORL24458
PUROLATORL 27535
PUROLATORPC239
PUROLATORPER 4004
PUROLATORPER 4458
PUROLATORPER4459
PUROLATORPER73
QUINTON HAZELLQFL0255
RYCOZ142A
RYCOZ148A
RYCOZ79A
SĘDZISZÓWPP-474
SOFIMAS6901R
SULLAIR415673
SULLAIR68415673
TECNECO FILTERSOL94
TECNECO FILTERSOL994
TECNOCARR359
TECNOCARR511
TECNOCARR94
TECNOCARR96
UFI2310300
UFI2313300
UFI2315100
UFI23.159.00
UFI23.243.00
UNIPARTGFE228
UNIPARTGFE232
UNIPARTGFE 276
UNIPARTGFE282
UNIPARTGFE 314
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW81180
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW81480
VAICOV26-0012
VALEO586060
VICC304
VICC-307
VICC-403
VICC406
VICC805
VICC806
WIX FILTERSWL7107
WIX FILTERSWL7181
WOODGATEWGL3403