Öljynsuodatin FILTRON OP 617

4,84 € Sis. alv 25,5 %

Honda / Kubota / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013271 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FILTRON OP 617 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 15400111003, Honda 15400679003, Honda 15400679013, Honda 15400679023, Honda 15400MJ0003. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,36 kg
Mitat 9 × 8,5 × 9 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

75.0 mm

Ulkohalkaisija

83.0 mm

Sisähalkaisija

63.0 mm

Sisähalkaisija 2

55.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

64.0 mm

Kierteen koko

M20 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,36 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

75.0

Kierremitta

M20x1.5

Ulkoläpimitta [mm]

83.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

63.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

55.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FILTRON OP 617”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON OP 617 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Yanmar1GM
Yanmar1GM10
Yanmar1GM10(YMI)
Yanmar1GM10C
Yanmar1GM10L
Yanmar1GM10VE
Yanmar1GMY-C
Yanmar1GMY-EC
Yanmar2GM(F)
Yanmar2GM20
Yanmar2GM20B
Yanmar2GM20C
Yanmar2GM20F
Yanmar2GM20VE
Yanmar2GMZ
Yanmar3GM30
Yanmar3GM30B
Yanmar3GM30C
Yanmar3GM30F
Yanmar3GM30FVE
Yanmar3GM30VE
Yanmar3GMD
Yanmar3GMF
Yanmar3JH2
Yanmar3JH2L-NE
Yanmar3JH2L-TNE
Yanmar3JH2LTE-K
Yanmar3JH3
Yanmar3JH25A
Yanmar3JH30A
Yanmar4JH
Yanmar4JH-DT
Yanmar4JH-DTE
Yanmar4JH-DTZ
Yanmar4JH-DTZA
Yanmar4JH-DTZP
Yanmar4JH-DTZY
Yanmar4JH-HT
Yanmar4JH-HTE
Yanmar4JH-HTZ
Yanmar4JH-HTZA
Yanmar4JH-HTZAE
Yanmar4JH-HTZY
Yanmar4JH-T
Yanmar4JH-TE
Yanmar4JH-TZ
Yanmar4JH-TZ1
Yanmar4JH-TZ2
Yanmar4JH-TZA
Yanmar4JH-TZAE
Yanmar4JH-TZAY
Yanmar4JH2-DTE
Yanmar4JH2-DTZ
Yanmar4JH2-HTE
Yanmar4JH2-TE
Yanmar4JH2-UTE(B)
Yanmar4JH2CE
Yanmar4JH2E
Yanmar4JH2L-HTNE
Yanmar4JH2L-TNE
Yanmar4JH2LHTE-K
Yanmar4JH2LTE-K
Yanmar4JH3
Yanmar4JH3-DT
Yanmar4JH3-DTE
Yanmar4JH3-DTE(YEU
Yanmar4JH3-DTZ
Yanmar4JH3-DTZA
Yanmar4JH3-DTZAY
Yanmar4JH3-HT
Yanmar4JH3-HTE
Yanmar4JH3-HTZ1
Yanmar4JH3-HTZA
Yanmar4JH3-HTZAY
Yanmar4JH3-HTZY1
Yanmar4JH3-T
Yanmar4JH3-T1
Yanmar4JH3-TCE
Yanmar4JH3-TE
Yanmar4JH3-TE-YEU
Yanmar4JH3-TZA
Yanmar4JH3-TZAY
Yanmar4JH3CE
Yanmar4JH3CE1
Yanmar4JH3E
Yanmar4JH3ZA
Yanmar4JH4-HTE
Yanmar4JH4-HTE1
Yanmar4JH4-TE
Yanmar4JH4AE
Yanmar4JH4E
Yanmar4JH5E
Yanmar4JH45
Yanmar4JH57
Yanmar4JH80
Yanmar4JH110
Yanmar4JHE
Yanmar4JHYE
Yanmar4JHZ
Yanmar4JHZAE
Yanmar2QM15

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA15400111003
HONDA15400679003
HONDA15400679013
HONDA15400679023
HONDA15400MJ0003
HONDA15400P0H305
HONDA15400PC6003
HONDA15400PC6004
HONDA15400PH1003
HONDA15400PH1004
HONDA15400PH9004
HONDA15400PK1003
HONDA15400PLC003
HONDA15400-POH-305
HONDA15400PR3000
HONDA15400PR3406
HONDA15400-RR3-004
HONDA15400ZJ1004
VOLVO11713229
VOLVO119530030
VOLVO14528387
VOLVOVOE 14528387
YANMAR119660-35150
YANMAR12445035100
YANMAR124450-35100A
YANMAR12445035100B
YANMAR12915035150
YANMAR129150-35151
YANMAR129150-35151
YANMAR12915035151
YANMAR129150-35153
YANMAR129150-35170
YANMAR12935035150
YANMARYM129150-35151

Ristiviitteet

AC DELCOX120
AC DELCOX4114E
AC DELCOX4115E
AC DELCOX88
AC DELCOX92
ALCO FILTERSP-1229
ALCO FILTERSP911
ALCO FILTERSP961
ALLIS-CHALMERS4920158
AMAZONB00GX0I4WM
AMAZONB075S713HG
ASHIKA10-05-502
ASHIKA10-05-510
ASHIKA10-05-512
ASHIKA10-05-599
ASHIKA10-07-706
ASHIKAFO-120JM
ASHIKAFO-599JM
BALDWINB1402
BALDWINB1404
BALDWINB1420
BALDWINB1421
BALDWINB1444
BALDWINB173S
BALDWINB179
BALDWINB227
BALDWINB301
BALDWINB421
BALDWINB488
BALDWINB7216
BALDWINB7243
BALDWINB7281
BALDWINB7289
BALDWINB7407
BALDWINB7428
BALDWINB7430
BALDWINB7487
BLUE PRINTADC42101
BLUE PRINTADC42103
BLUE PRINTADC42112
BLUE PRINTADC42112S
BLUE PRINTADG02110
BLUE PRINTADG02130
BLUE PRINTADH22101
BLUE PRINTADH22104
BLUE PRINTADS72101
BLUE PRINTADZ92113
BOSCH0451103316
BOSCH0986452006
BOSCH0986452007
BOSCH0986452016
BOSCH0986452354
BOSCH0986452916
BOSCH09864B7059
BOSCH0 986 AF0 047
BOSCH0 986 AF0 064
BOSCH0986AF0116
BOSCH0986AF0126
BOSCH0986AF1034
BOSCH0986AF1035
BOSCH0986AF1038
BOSCH0986AF1053
BOSCH0986AF1064
BOSCH0 986 AF1 093
BOSCH0986AF1107
BOSCH0 986 AF1 181
BOSCH0986AF1182
BOSCH9 000 022 198
BOSCHF026407082
BOSCHF026407124
BOSCHF 026 407 379
BOSCHP2016
BOSCHP3316
CARRIER251503800
CARRIER2 535 206
CHAMPLS108
CHAMPLS116
CHAMPLS185
CHAMPPH2856A
CHAMPIONCF105-01/O01
CHAMPIONCM101-03
CHAMPIONCOF100110S
CHAMPIONCOF100119S
CHAMPIONCOF100601S
CHAMPIONCOF101209S
CHAMPIONF110
CHAMPIONF110/606
CHAMPIONF111
CHAMPIONF 111/606
CHAMPIONF113
CHAMPIONF119
CHAMPIONF119/606
CHAMPIONF123
CLEAN FILTERDO327
CLEAN FILTERDO328
CLEAN FILTERDO828
CLEAN FILTERDO 883
COMLINECIZ11020
COMLINECMB11341
COMLINEEOF038
COOPERSZ1465
COOPERSZ160
COOPERSZ171
COOPERSZ819
COOPERSZ 82
COOPERSZ 91
COOPERSFIAAMFT4908
COOPERSFIAAMFT4947
COOPERSFIAAMFT5405
COOPERSFIAAMFT5447
COOPERSFIAAMFT5623
DELPHIFX0032
DELPHIFX0033
DELPHIFX0051
DELPHIFX0053
DELPHIFX0140
DELPHIFX0141
DELPHIFX0166
DELPHIFX0175
DENSO1150104870
DENSO1150106250
DENSODL-T0107
DENSODL-T0108
DENSODL-T0115
DENSOFC115010-6620
DONALDSONP502009
DONALDSONP502010
DONALDSONP502049
DONALDSONP502050
DONALDSONP502051
DONALDSONP502071
DONALDSONP550162
DONALDSONP550173
DONALDSONP550716
DONALDSONP550726
DONALDSONP550776
DONALDSONP551762
DONALDSONP555522
DOOSAN47100043A
EUROREPAR1616173980
EUROREPAR1637765480
EUROREPAR1643608780
EUROREPAR1643611680
EUROREPAR1679816480
EUROREPAR1682274380
EUROREPAR1691036880
EUROREPAR1691038480
EUROREPARE149232
FEBI1001157
FEBI193871
FIAT-HITACHI4294838
FIAT-HITACHI76567343
FILTRONOP558
FILTRONOP 617
FLEETGUARDLF16103
FLEETGUARDLF16157
FLEETGUARDLF16211
FLEETGUARDLF16224
FLEETGUARDLF16354
FLEETGUARDLF3361
FLEETGUARDLF3403
FLEETGUARDLF3462
FLEETGUARDLF3462J
FLEETGUARDLF3536
FLEETGUARDLF3537
FLEETGUARDLF3591
FLEETGUARDLF3646
FLEETGUARDLF3649
FLEETGUARDLF3657
FLEETGUARDLF3707
FLEETGUARDLF3936
FLEETGUARDLF3996
FLEETGUARDLF716
FRAMDG3950
FRAMDG3985
FRAMPH12672
FRAMPH2856
FRAMPH3562
FRAMPH3593
FRAMPH3664
FRAMPH3950
FRAMPH4870
FRAMPH5280
FRAMPH6811
FRAMPH9448
FRAMTG3950
FRAMXG3950
GROVE9414100886
GUD FILTERSZ 160
GUD FILTERSZ 171
GUD FILTERSZ 198
GUD FILTERSZ202
GUD FILTERSZ 232
GUD FILTERSZ243
GUD FILTERSZ29B
GUD FILTERSZ428
GUD FILTERSZ 719
GUD FILTERSZ91B
GUD FILTERSZ 91C
HASTINGSLF523
HENGST FILTERH13W01
HENGST FILTERH20W03
HENGST FILTERH20W04
HENGST FILTERH20W07
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1310508
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1310521
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1313030
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1315000
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1315002
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1315010
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1315015
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1315025
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1317003
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1319003
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1319019
HIFI FILTERSO 6067
HIFI FILTERT7314
HIFI FILTERT8304
HOFFER7605063
HOFFER7605063/12
HOFFER7605096
HOFFER7605096/1
INGERSOLL-RAND22226351
INGERSOLL-RAND22355481
INGERSOLL-RAND36791911
INGERSOLL-RAND54429675
IPS PARTS41016
IPS PARTS41077
IPS PARTS41102
IPS PARTS41137
IPS PARTS42077
IPS PARTS42137
IPS PARTSIFL-3306
IPS PARTSIFL-3706
JAPANPARTSFC-598
JAPANPARTSFO-0W00
JAPANPARTSFO-404
JAPANPARTSFO-406
JAPANPARTSFO-409
JAPANPARTSFO501
JAPANPARTSFO-501S
JAPANPARTSFO-502
JAPANPARTSFO-502S
JAPANPARTSFO-504S
JAPANPARTSFO-510
JAPANPARTSFO-510S
JAPANPARTSFO-512S
JAPANPARTSFO-594
JAPANPARTSFO-594S
JAPANPARTSFO-598
JAPANPARTSFO-598S
JAPANPARTSFO-599
JAPANPARTSFO-599JM
JAPANPARTSFO-599S
JAPANPARTSFO-703
JAPANPARTSFO-706
JAPANPARTSFO-706S
JAPANPARTSFO-903
JAPANPARTSFO-903S
JAPANPARTSFO-914S
JAPANPARTSFO-990
JAPANPARTSFO-MC03
JAPANPARTSJFC598
JAPANPARTSJFO0W00
JAPANPARTSJFO404
JAPANPARTSJFO406
JAPANPARTSJFO409
JAPANPARTSJFO501
JAPANPARTSJFO501S
JAPANPARTSJFO502
JAPANPARTSJFO504S
JAPANPARTSJFO510
JAPANPARTSJFO510S
JAPANPARTSJFO594
JAPANPARTSJFO594S
JAPANPARTSJFO598
JAPANPARTSJFO598S
JAPANPARTSJFO599
JAPANPARTSJFO599S
JAPANPARTSJFO703
JAPANPARTSJFO706
JAPANPARTSJFO706S
JAPANPARTSJFO-903
JAPANPARTSJFO903S
JAPANPARTSJFO990
JC AUTOFILOP617
JURA HIFISO 6233
KAGER100044
KAGER10-0045
KNECHTAW 100
KNECHTAW 136
KNECHTAW 203
KNECHTL18
KOLBENSCHMIDT105OS
KOLBENSCHMIDT50013105
KOLBENSCHMIDT50013589
KOLBENSCHMIDT589-OS
LUBERFINERLFP 5522
LUBERFINERPH 2067
LUBERFINERPH 2808
LUBERFINERPH2809-1
LUBERFINERPH2856A
LUBERFINERPH2856A-1
LUBERFINERT737
LUCAS ELECTRICAL3705
MAGNETI MARELLI152071758725
MAGNETI MARELLI71758725
MAHLEOC113
MAHLEOC 1226
MAHLEOC1254
MAHLEOC 1284
MAHLEOC152
MAHLEOC 1572
MAHLEOC 1631 A
MAHLEOC1637
MAHLEOC 1642 A
MAHLEOC 1650 A
MAHLEOC1673
MAHLEOC 1731
MAHLEOC 1841 A
MAHLEOC205
MAHLEOC230
MAHLEOC500
MAHLEOC 523
MAHLEOC 597
MAHLEOC609
MAHLEOC 681 A
MAHLEOC689
MAHLEOC 689 A
MAHLEOC 696 A
MAHLEOC707
MAHLEOC 738
MANN-FILTERW811/80
MANN-FILTERW815/80
MANN-FILTERW87
MAPCO61550
MEAT&DORIA15063
MEAT&DORIA15063/12
MEAT&DORIA15096
MEAT&DORIA15096/1
MEYLE32-14 322 0005
MEYLE32-14 322 0007
MEYLE35-14 322 0002
MICRONAIROF014
MONARK30 758 880
MOTORCRAFTEFL167
MOTORCRAFTEFL285
MOTORCRAFTEFL364
MOTORCRAFTFL-306
MOTORCRAFTFL-403
NIPPARTSJ1315000
NIPPARTSJ1315002
NIPPARTSJ1315010
NIPPARTSJ1315015
NIPPARTSJ1315025
NIPPARTSJ1317003
NIPPARTSJ1319003
NIPPARTSJ1319019
NIPPARTSN1310510
ONAN1220649
ONAN122-0827
ONAN122-0833
ONAN185-2123
ONAN185-5409
PURFLUXLS460
PURFLUXLS465
PURFLUXLS489
PURFLUXLS489A
PURFLUXLS490
PURFLUXLS490A
PURFLUXLS705
PURFLUXLS819
PUROLATORL10193
PUROLATORL14459
PUROLATORL14612
PUROLATORL19208
PUROLATORL20073
PUROLATORL24458
PUROLATORL27849
PUROLATORPC239
PUROLATORPER 184
PUROLATORPER193
PUROLATORPER 270
PUROLATORPER 393
PUROLATORPER 4004
PUROLATORPER 4458
PUROLATORPER4459
PUROLATORPER73
QUINTON HAZELLQFL0005
QUINTON HAZELLQFL0017
QUINTON HAZELLQFL0037
QUINTON HAZELLQFL0252
QUINTON HAZELLQFL0255
QUINTON HAZELLQFL0258
RYCOR2261P
RYCOZ142A
RYCOZ142B
RYCOZ148X
RYCOZ426
RYCOZ56A
RYCOZ56B
RYCOZ79A
RYCOZ892
SAKURA AUTOMOTIVEC-1002
SAKURA AUTOMOTIVEC-1003
SAKURA AUTOMOTIVEC-1011XPL
SAKURA AUTOMOTIVEC1016
SAKURA AUTOMOTIVEC1017
SAKURA AUTOMOTIVEC-1024
SAKURA AUTOMOTIVEC-1032
SAKURA AUTOMOTIVEC1601
SAKURA AUTOMOTIVEC1605
SAKURA AUTOMOTIVEC1720
SAKURA AUTOMOTIVEC-1815
SAKURA AUTOMOTIVEC2803
SAKURA AUTOMOTIVEC-5204
SAKURA AUTOMOTIVEC-52070
SAKURA AUTOMOTIVEC6209
SAKURA AUTOMOTIVEC-8005
SAKURA AUTOMOTIVEC-8012
SAKURA AUTOMOTIVEC-8036
SAKURA AUTOMOTIVEC9201
SĘDZISZÓWPP-4.8.4
SĘDZISZÓWPP-51
SOFIMAS 0515 R
SOFIMAS 0518 R
SOFIMAS3243R
SOFIMAS3485R
SOFIMAS3653R
SOFIMAS4240R
SOFIMAS6902R
SOFIMAS 6902 R1
TECNECO FILTERSGS 438
TECNECO FILTERSOL1282
TECNECO FILTERSOL424
TECNECO FILTERSOL925
TECNECO FILTERSOL 9448-J
TECNECO FILTERSOL961J
TECNECO FILTERSOL96J
TECNOCARR424
TECNOCARR925
THERMO KING11-4928
THERMO KING11-5522
THERMO KING11-6182
UFI2313900
UFI2316500
UFI2346100
UFI2348500
UFI23.485.C0
UFI23.653.00
UNIPARTGFE228
UNIPARTGFE232
UNIPARTGFE233
UNIPARTGFE 276
UNIPARTGFE282
UNIPARTGFE 314
UNIPARTGFE324
UNIPARTGFE336
UNIPARTGFE 489
VAICOV32-0018
VALEO586016
VALEO586017
VALEO586060
VALEO586988
VICC301
VICC303
VICC304
VICC-307
VICC316
VICC406
VICC407
VICC410
VICC805
WESFILWZ79
WIX FILTERS51064
WIX FILTERS51301
WIX FILTERS51334
WIX FILTERS51344
WIX FILTERS51347
WIX FILTERS51381
WIX FILTERS57092
WIX FILTERSW 51334
WIX FILTERSWL7108
WIX FILTERSWL7171
WIX FILTERSWL7196
WOODGATEWGL 3462
WOODGATEWGL3536
WOODGATEWGL 798
WOODGATEWGL9014
WOODGATEWGL9105
WOODGATEWGL9109
WOODGATEWGL9152