Öljynsuodatin KNECHT OC11

7,99 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta / Yamaha

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000013890 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin KNECHT OC 11 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 834337, Yamaha 8560163. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,26 kg
Mitat 7 × 8 × 8 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

63.8 mm

Ulkohalkaisija

75.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

60.7 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Paino

0,26 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Läpimitta [mm]

75.0

Korkeus (mm)

63.8

Kierremitta

3/4"-16UNF

Läpimitta 2 [mm]

69.5

Tiivisteen läpimitta [mm]

60.7

Suositellun erikoistyökalun tuotenumero

OCS 1

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Venttiilimalli

Hukkavesiventtiili

Nettopaino [g]

244.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin KNECHT OC11”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä KNECHT OC 11 Öljynsuodatin OC11 soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo Penta8.1IPSCE-JF
Volvo Penta8.1IPSCE-MF
Volvo Penta8.1IPSCE-P
Volvo Penta8.1IPSCE-Q
Volvo Penta8.1IPSE-JF
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAD31D
Volvo PentaAD31D-A
Volvo PentaAD31XD
Volvo PentaAQD2B
Volvo PentaD4-260D-C
Volvo PentaD4-260D-D
Volvo PentaD4-260D-E
Volvo PentaD4-260D-F
Volvo PentaD4-300D-C
Volvo PentaD4-300D-D
Volvo PentaD4-300D-E
Volvo PentaD4-300D-F
Volvo PentaD6-300D-F
Volvo PentaD6-310D-C
Volvo PentaD6-310D-D
Volvo PentaD6-310D-E
Volvo PentaD6-330D-C
Volvo PentaD6-330D-D
Volvo PentaD6-330D-E
Volvo PentaD6-330D-F
Volvo PentaD6-370D-C
Volvo PentaD6-370D-D
Volvo PentaD6-370D-E
Volvo PentaD6-370D-F
Volvo PentaD6-435D-C
Volvo PentaD6-435D-D
Volvo PentaD6-435D-E
Volvo PentaD6-435D-F
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaKAD42B
Volvo PentaKAMD42B
Volvo PentaMB10A
Volvo PentaMD1B
Volvo PentaMD2B
Volvo PentaMD3B
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD6A
Volvo PentaMD6B
Volvo PentaMD7A
Volvo PentaMD7B
Volvo PentaMD11C
Volvo PentaMD11D
Volvo PentaMD17C
Volvo PentaMD17D
Volvo PentaTAMD31D
Volvo PentaTAMD31M
Volvo PentaTAMD41B
Volvo PentaTAMD42B
Volvo PentaTMD31D
Volvo PentaTMD41B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO834337
YAMAHA8560163

Ristiviitteet

AC DELCOX13
AC DELCOX 4113 E
AC DELCOX 7
ALCO FILTERSP813
ALCO FILTERSP898
AMAZONB0068MXKY2
APRILIA82883R
APRILIA82960R
APRILIA8560153
BALDWINB132
BALDWINB7165
BORG & BECKBFO4118
BORG & BECKBFO4153
BORG & BECKFLF512
BOSCH0451001001
BOSCH0451001002
BOSCH0451001053
BOSCH0451103018
BOSCH0451103060
BOSCH0451103141
BOSCH0451203003
BOSCH9450732006
BOSCH9457281270
BOSCHP3141
CAGIVA41152001A
CHAMPPH2814
CHAMPIONC108
CHAMPIONC116
CHAMPIONC158
CHAMPIONC230
CHAMPIONC302
CHAMPIONCOF084
CLEAN FILTERDO248
CLEAN FILTERDO277
COOPERSZ107
COOPERSZ1371
COOPERSZ87
COOPERSFIAAMFT4739
COOPERSFIAAMFT4763
COOPERSFIAAMFT4837
COOPERSFIAAMZ107
COOPERSFIAAMZ1371
COOPERSFIAAMZ87
CROSLAND2158
CROSLAND311
CROSLAND659
DELPHIFX0013
DELPHIFX0016
DELPHIFX0133
DIAMONDFD8247
DIAMONDFD 8249
DONALDSONP550208
FILTRONOP518
FLEETGUARDLF16108
FLEETGUARDLF3826
FRAMPH2814
FRAMPH2830
FRAMPH2874
FRAMPH3512
FRAMPH4468
GILERA321205
GMC7984153
GMC7984550
HENGST FILTERH11W01
HENGST FILTERH12W03
HIFI FILTERSO131
KAGER10-0070
KAWASAKI49065-7007
K&N FILTERSKN184
KOLBENSCHMIDT149OS
KOLBENSCHMIDT50013149
LUCAS ELECTRICAL3716
LUCAS ELECTRICAL6464
MAGNETI MARELLI153071760116
MAGNETI MARELLI71760116
MANN-FILTERMW77
MANN-FILTERW77
MANN-FILTERW910/1
MAPCO61045
MONARK30 738 018
MOTORCRAFTEFL049
MOTORCRAFTEFL098
MOTORCRAFTEFL49
MOTORCRAFTEFL98
OPTIMALOP-FOF40092
OPTIMALOP-FOF40324
PURFLUXLS169
PURFLUXLS169B
PURFLUXLS401
PURFLUXLS504
PURFLUXLS505
PURFLUXLS506
PUROLATORFC603
PUROLATORL17603
PUROLATORML17603
QUINTON HAZELLWL7064
SĘDZISZÓWPP-21
SOFIMAS5100R
SOFIMAS9431R
SULLAIR68430000
TECNOCARR10
TECNOCARR15
TECNOCARR20
TECNOCARR590
UFI2311800
UFI2313200
UNIPARTGFE210
UNIPARTGFE211
UNIPARTGFE 254
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTC1362
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW77
VALEO586065
WIX FILTERS351P
WIX FILTERS352P
WIX FILTERS51335
WIX FILTERS57035
WIX FILTERSWL7064