Öljynsuodatin MANN-FILTER W 940/1

12,40 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / MerCruiser / Mercury / Perkins / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014183 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin MANN-FILTER W 940/1 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 1112637, Volvo 430143, Volvo 4301438, Volvo 4804651, Volvo 6612598. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,564 kg
Mitat 14,5 × 10 × 10 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

142.0 mm

Ulkohalkaisija

93.0 mm

Sisähalkaisija

62.0 mm

Sisähalkaisija 2

62.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

71.0 mm

Tiivisteen sisähalkaisija

62.0 mm

Kierteen koko

3/4 inch

No. of coils per inch

16UNF

Paino

0,56 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Suositellun erikoistyökalun tuotenumero

LS 9

Korkeus (mm)

142.0

Kierremitta

3/4-16 UNF

Ulkoläpimitta [mm]

93.0

Korvaava tuote/korvaava tiedote 2

yhdellä peruutuksenestoventtiilillä

Avauspaine ohitusventtiili [bar]

1.2

Tiivisterenkaan sisäläpimitta [mm]

62.0

Tiivisterenkaan ulkoläpimitta [mm]

71.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin MANN-FILTER W 940/1”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä MANN-FILTER W 940/1 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaD42A
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO1112637
VOLVO430143
VOLVO4301438
VOLVO4804651
VOLVO6612598
VOLVO66125980
VOLVO7950975
VOLVO8357790
YANMAR19446448310

Ristiviitteet

AC DELCOHC 2
AC DELCOPF1
AC DELCOPF 1 HC
AC DELCOPF 2
AC DELCOPF 42
AC DELCOSC
AC DELCOSP
AC DELCOSX
AC DELCOX150
AC DELCOX21
AC DELCOX 4017 E
AC DELCOX 4018 E
AC DELCOX61
ACIACI 3224905
AIR REFINERPL-697
ALCO FILTERSP801
ALCO FILTERSP826
ALCO FILTERSP866
A.L. FILTERAL-1
A.L. FILTERAL-483
ALLIS-CHALMERS02305781
ALLIS-CHALMERS02324211
ALLIS-CHALMERS02325784
ALLIS-CHALMERS02349008
ALLIS-CHALMERS02370005
ALLIS-CHALMERS02513810
ALLIS-CHALMERS132578
ALLIS-CHALMERS230578
ALLIS-CHALMERS232241
ALLIS-CHALMERS232421
ALLIS-CHALMERS232578
ALLIS-CHALMERS234900
ALLIS-CHALMERS237000
ALLIS-CHALMERS251178
ALLIS-CHALMERS4511629
ALLIS-CHALMERS4511629-0
ALLIS-CHALMERS64511629
ALLIS-CHALMERS70237000
ALLIS-CHALMERS7209396-3
ALLIS-CHALMERS72370000
AMAZONB004MLKKAS
BALDWINB1
BALDWINB2
BALDWINB253
BALDWINB297
BALDWINBT251
BALDWINBT266
BALDWINBT524
BALDWINV1F
BALDWINV2F
BOSCH0451103325
BOSCH0451104001
BOSCH0451104063
BOSCH0451203001
BOSCH0 451 203 001-850
BOSCH0451203153
BOSCH0 451 203 176
BOSCH0451302182
BOSCH0986452002
BOSCH09864B7021
BOSCH0986627641
BOSCH1986452001
BOSCH1986452002
BOSCH9450732008
BOSCH9 451 103 610
BOSCH9 457 280 530
BOSCHP2182
BOSCHP3001
BOSCHP4063
CHAMPLS23
CHAMPPH 299
CHAMPPH8A
CHAMPIONC105
CLEAN FILTERDO225
CLEAN FILTERDO 225/D
CLEAN FILTERDO298
COOPERSAZL 008
COOPERSAZL028
COOPERSAZL030
COOPERSAZL109
COOPERSZ43
COOPERSZ 45
COOPERSZ47
COOPERSZ877
COOPERSZ89
COOPERSFIAAMFT4403
COOPERSFIAAMFT4403A
COOPERSFIAAMFT4702
COOPERSFIAAMFT4790CPF
DELPHIFX0001
DELPHIFX0021
DELPHIFX0024
DELPHIFX0070
DONALDSONLFP550299
DONALDSONP169071
DONALDSONP550008
DONALDSONP550017
DONALDSONP550299
DONALDSONP779181
DORMANDA 111
DT11.13102
EUROREPAR1637766480
EUROREPAR1682277480
EUROREPAR1691040180
FIAT-HITACHI4278859
FILTRONOP549
FLEETGUARDHF6351
FLEETGUARDLF3313
FLEETGUARDLF3324
FLEETGUARDLF3401
FLEETGUARDLF3466
FLEETGUARDLF3487
FLEETGUARDLF3530
FLEETGUARDLF551
FLEETGUARDLF551A
FLEETGUARDLF697
FLEETGUARDLF787
FRAMHP1
FRAMPH19
FRAMPH2802
FRAMPH2803
FRAMPH28032
FRAMPH2806
FRAMPH2821
FRAMPH2823
FRAMPH2824
FRAMPH2996
FRAMPH2996A
FRAMPH3381
FRAMPH8
FRAMPH8A
FRAMPH8A-S
FRAMPH977
FRAMPH977A
GUD FILTERSZ 351
GUD FILTERSZ 45
HENGST FILTERH17W02
HENGST FILTERH19W03
HIFI FILTERSO242
HIFI FILTERSO580
INGERSOLL-RAND40210
INGERSOLL-RAND6458B1
INGERSOLL-RAND91677369
INGERSOLL-RAND92879899
KNECHTAW 19
KNECHTFO 371
KOLBENSCHMIDT052/3-OS
KOLBENSCHMIDT052OS
KOLBENSCHMIDT155-OS
KOLBENSCHMIDT50013052
KOLBENSCHMIDT500130523
KOLBENSCHMIDT50 013 155
LINDE2654403
LUBERFINERL 334
LUBERFINERLFP 1
LUBERFINERLFP 19
LUBERFINERPH 299
LUBERFINERPH299-1
LUBERFINERPH8A
LUCAS ELECTRICAL5537
LUCAS ELECTRICAL6442
LUCAS ELECTRICALEDL 966
MAGNETI MARELLI152071758744
MAGNETI MARELLI71758744
MAHLEOC1630
MAHLEOC29
MAHLEOC67
MAHLEOC706
MAHLEOC 706OF
MAHLEOC 707OF
MANN-FILTERW 940/1
MANN & HUMMELW950/5
MERCURY MARINE60 565
MONARK30 758 063
MOTORCRAFTEFL001
MOTORCRAFTEFL 137
MOTORCRAFTEFL316
MOTORCRAFTEFL905
MOTORCRAFTFL1
MOTORCRAFTFL 299
PARKER/RACORPFL5683
PERKINS2254347
PERKINS26 540 347
PERKINS2654342
PERKINS2654343
PERKINS2654347
PERKINS2654401
PURFLUXLS154
PURFLUXLS154A
PURFLUXLS165
PURFLUXLS186
PURFLUXLS453A
PURFLUXLS454
PURFLUXLS494
PURFLUXLS582
PURFLUXLS774
PUROLATORL17582
PUROLATORL30001
PUROLATORL 30119
PUROLATORL 37031
PUROLATORL 37225
PUROLATORL 38258
PUROLATORL 39001
PUROLATORL40017
PUROLATORLI 2687
PUROLATORLI 3626
PUROLATORLI 3855
PUROLATORMF 45700 A
PUROLATORPC210
PUROLATORPER1
PUROLATORPER1A
PUROLATORPER83
PUROLATORPIL30
PUROLATORPIL 38
QUINTON HAZELLQFL0026
QUINTON HAZELLQFL0051
QUINTON HAZELLQFL0106
QUINTON HAZELLQFL0165
QUINTON HAZELLQOF5400
RYCOZ139
RYCOZ9
SĘDZISZÓWPP82
SĘDZISZÓWPP87
SOFIMAS 1561 R
SOFIMAS3181R
SOFIMAS3297R
SOFIMAS5600R
TECNECO FILTERSOL240
TECNECO FILTERSOL49
TECNOCARB1
TECNOCARR405
TECNOCARR49
TECNOCARR65
TECNOCARR80
TEREX0707 0000 09
UFI2310200
UFI2310700
UFI2315601
UFI2318100
UFI2329700
UNIPARTGFE116
UNIPARTGFE151
UNIPARTGFE168
UNIPARTGFE175
UNIPARTGFE181
UNIPARTGFE187
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTW9401
VALEO586015
VALEO586187
VAN WEZEL3224905
WIX FILTERS51525
WIX FILTERS51773
WIX FILTERSWL7095
WIX FILTERSWL7096
WIX FILTERSWL7116
WOODGATEWGL3313
WOODGATEWGL697
WOODGATEWGL 787
WOODGATEWGL940