Öljynsuodatin FILTRON OP 595

5,06 € Sis. alv 25,5 %

Honda / Kubota / Suzuki / Volvo Penta / Yanmar

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000894 Osasto: Tuotemerkki:

Öljynsuodatin FILTRON OP 595 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 15400PFB004, Honda 15400PFB014, Honda 15400PJ7005, Honda 15400PJ7015, Honda 15400-ZZ3-003. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,238 kg
Mitat 8 × 7,5 × 7 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

67.0 mm

Ulkohalkaisija

69.0 mm

Sisähalkaisija

63.0 mm

Sisähalkaisija 2

55.0 mm

Tiivisteen ulkohalkaisija

64.0 mm

Kierteen koko

M20 mm

Varsien välys 2

1.5 mm

Paino

0,24 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

67.0

Kierremitta

M20x1.5

Ulkoläpimitta [mm]

69.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

63.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

55.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Öljynsuodatin FILTRON OP 595”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON OP 595 Öljynsuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
SuzukiSuzuki
Yanmar1GM10
Yanmar1GM10(YMI)
Yanmar1GM10C
Yanmar1GM10L
Yanmar1GM10VE
Yanmar1GML
Yanmar1GMY-C
Yanmar1GMY-EC
Yanmar2GM20
Yanmar2GM20-YEU
Yanmar2GM20B
Yanmar2GM20C
Yanmar2GM20C-YEU
Yanmar2GM20F
Yanmar2GM20F-YEU
Yanmar2GM20FC-YEU
Yanmar2GMFL
Yanmar2GML
Yanmar2GMZ
Yanmar3GM30
Yanmar3GM30-YEU
Yanmar3GM30B
Yanmar3GM30C
Yanmar3GM30C-YEU
Yanmar3GM30F
Yanmar3GM30F-YEU
Yanmar3GM30FC-YEU
Yanmar3GM30FVE
Yanmar3GM30VE
Yanmar3GMFLE
Yanmar3GMLE
Yanmar3JH2
Yanmar3JH2-TCE
Yanmar3JH2BE
Yanmar3JH2CE
Yanmar3JH2E
Yanmar3JH2G-TBE
Yanmar3JH2G-TE
Yanmar3JH2S-TBE
Yanmar3JH2S-TE
Yanmar3JH2Z
Yanmar3JH3
Yanmar3JH3CE
Yanmar3JH3E
Yanmar3JH3E(EPA)
Yanmar3JH3E-YEU-E
Yanmar3JH3Z
Yanmar3JH3Z1
Yanmar3JH3Z2
Yanmar3JH4E
Yanmar3JH5AE
Yanmar3JH5E
Yanmar2YM15
Yanmar3YM20
Yanmar3YM27A
Yanmar3YM30
Yanmar3YM30R

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA15400PFB004
HONDA15400PFB014
HONDA15400PJ7005
HONDA15400PJ7015
HONDA15400-ZZ3-003
VOLVO11713228
VOLVO17428494
VOLVO23561007
VOLVOVOE23561007
YANMAR119305-35150
YANMAR119305-35151
YANMAR11930535151
YANMAR11930535160
YANMAR119305-35170
YANMAR11966035150E
YANMARY12915035151
YANMARYM11930535151

Ristiviitteet

AC DELCO1AFBO050
AC DELCOPF1237
AC DELCOPF 57
AC DELCOX165
AC DELCOX4013E
AC DELCOX 4063 E
ALCO FILTERSP-1001
ALCO FILTERSP-1002
ALCO FILTERSP1006
ALCO FILTERSP-1079
AMAZONB00CZALBRE
ASHIKA10-00-018
ASHIKA10-01-120
ASHIKA10-03-307
ASHIKA10-03-313
ASHIKA10-03-315
ASHIKA10-05-593
ASHIKA10-07-703
ASHIKA10-07-705
ASHIKA10-K0-001
ASHIKAFO-018JM
ASHIKAFO-120JM
BALDWINB1400
BALDWINB1427
BALDWINB1444
BALDWINB301
BALDWINB421
BALDWINB519
BALDWINB530
BALDWINB608
BALDWINB7318
BLUE PRINTADG02109
BLUE PRINTADG02127
BLUE PRINTADH22112
BLUE PRINTADH22113
BLUE PRINTADM52103
BLUE PRINTADM52105
BLUE PRINTADM52106
BLUE PRINTADM52106S
BLUE PRINTADM52121
BLUE PRINTADN12112
BLUE PRINTADN12112S
BLUE PRINTADS72102
BLUE PRINTADS72103
BLUE PRINTADS72103S
BOSCH0451103275
BOSCH0 451 104 068
BOSCH0 451 104 509
BOSCH0986452061
BOSCH0986452605
BOSCH0986452612
BOSCH0 986 452 614
BOSCH09864B7061
BOSCH0 986 AF0 063
BOSCH0986AF0126
BOSCH0 986 AF0 203
BOSCH0986AF1001
BOSCH0 986 AF1 014
BOSCH0986AF1015
BOSCH0986AF1023
BOSCH0986AF1034
BOSCH0986AF1039
BOSCH0986AF1054
BOSCH0986AF1058
BOSCH0 986 AF1 070
BOSCH0 986 AF1 148
BOSCH0986AF1180
BOSCH0 986 AF1 189
BOSCHF 00E 369 836
BOSCHF00E369840
BOSCHF026407001
BOSCHF 026 407 127
BOSCHF026407209
BOSCHF026407210
BOSCHF 026 407 325
BOSCHP2061
BOSCHP3275
BOSCHP7001/1
CHAMPLS106
CHAMPLS 192
CHAMPLS198
CHAMPPH 2805
CHAMPPH 2808
CHAMPPH 2865
CHAMPPH 2869
CHAMPPH2876
CHAMPIONCF107-01/O01
CHAMPIONCM102-03
CHAMPIONCOF100116
CHAMPIONCOF 100116 S
CHAMPIONCOF100129S
CHAMPIONCOF100211S
CHAMPIONCOF100217S
CHAMPIONCOF100651S
CHAMPIONCOF100783S
CHAMPIONCOF101209S
CHAMPIONF116606
CHAMPIONF117
CHAMPIONF117/606
CHAMPIONF129
CHAMPIONF129/606
CLEAN FILTERDO836
CLEAN FILTERDO853
CLEAN FILTERDO 853/A
CLEAN FILTERDO854
CLEAN FILTERDO 854/A
CLEAN FILTERDO949
COMLINECHY11001
COMLINECMZ11413
COMLINECMZ11431
COMLINECNS11218
COMLINECNS11219
COMLINECSB11840
COMLINEEOF074
COOPERSZ1039
COOPERSZ1094
COOPERSZ1239
COOPERSZ1297
COOPERSFIAAMFT5368
COOPERSFIAAMFT5389
COOPERSFIAAMFT5406
COOPERSFIAAMFT5448
COOPERSFIAAMFT6081
DELPHIFX0074
DELPHIFX0078
DELPHIFX0161
DELPHIFX0179
DELPHIFX0185
DENSO150-1006
DENSO150-1008
DENSO150-1009
DENSO150-1010
DENSO150-1011
DENSODL-T0114
DONALDSONP502062
DONALDSONP502067
DONALDSONP502071
DONALDSONP550461
DONALDSONP550641
DONALDSONP551762
DOOSAN47100077
DOOSANA403646
EUROREPAR1643608680
EUROREPAR1643609680
EUROREPAR1643610480
EUROREPAR1682274580
EUROREPAR1691038380
EUROREPAR1691039480
EUROREPARE149168
EUROREPARE149173
EUROREPARE149182
FEBI184441
FEBI193872
FEBI221935
FEBI223071
FEBI32099
FILTRONOP 595
FILTRONOP 637
FILTRONOP 642
FLEETGUARDLF3692
FLEETGUARDLF3925
FRAMDG3593A
FRAMDG6607
FRAMHM3593A
FRAMPH11275
FRAMPH3593A
FRAMPH4998
FRAMPH5280
FRAMPH5541
FRAMPH5594
FRAMPH5594A
FRAMPH5885
FRAMPH6010A
FRAMPH6017A
FRAMPH6607
FRAMPH9602
FRAMPH9688
FRAMTG3593A
FRAMTG6607
FRAMTG9688
FRAMXG3593A
GUD FILTERSZ223
GUD FILTERSZ 232
GUD FILTERSZ 282
GUD FILTERSZ 350
GUD FILTERSZ 353
GUD FILTERSZ79X
HENGST FILTERH13W03
HENGST FILTERH97W03
HENGST FILTERH97W06
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1310303
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1310307
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1310500
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1311018
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1311026
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1313000
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1313001
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1313007
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1313013
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1313016
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1314012
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1317004
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1317005
HERTH+BUSS JAKOPARTSJ1317007
HIFI FILTERSO 6003
HIFI FILTERSO6085
HIFI FILTERSO 6099
HIFI FILTERSO 6154
HIFI FILTERT 59
HIFI FILTERT600
HIFI FILTERT601
HIFI FILTERT 8306
HINO15607-1920
HINO156072060
HINOS156072060
HOFFER7605131
HOFFER7605131/1
HOFFER7605131/12
HOFFER7605131/7
INGERSOLL-RAND22226351
INGERSOLL-RAND54477096
INGERSOLL-RAND54647680
INGERSOLL-RAND58966706
INGERSOLL-RAND59406074
IPS PARTS41083
IPS PARTS41131
IPS PARTS42083
IPS PARTSIFL-3120
IPS PARTSIFL-33001
IPS PARTSIFL-3301
IPS PARTSIFL-3313
IPS PARTSIFL-3705
IPS PARTSIFL-3K01
JAPANPARTSFO-018JM
JAPANPARTSFO-018S
JAPANPARTSFO120
JAPANPARTSFO-120JM
JAPANPARTSFO120S
JAPANPARTSFO-197
JAPANPARTSFO-197S
JAPANPARTSFO-300
JAPANPARTSFO-300S
JAPANPARTSFO-301
JAPANPARTSFO-301S
JAPANPARTSFO-302
JAPANPARTSFO-302S
JAPANPARTSFO-303
JAPANPARTSFO-303S
JAPANPARTSFO-304
JAPANPARTSFO-313
JAPANPARTSFO-313S
JAPANPARTSFO315S
JAPANPARTSFO-392
JAPANPARTSFO-392S
JAPANPARTSFO-593
JAPANPARTSFO-593S
JAPANPARTSFO-703
JAPANPARTSFO703S
JAPANPARTSFO-704
JAPANPARTSFO-704S
JAPANPARTSFO-705
JAPANPARTSFO705S
JAPANPARTSFO-K01
JAPANPARTSFOK01S
JAPANPARTSJFO-120
JAPANPARTSJFO120S
JAPANPARTSJFO197
JAPANPARTSJFO-197S
JAPANPARTSJFO-300
JAPANPARTSJFO301
JAPANPARTSJFO-301S
JAPANPARTSJFO302
JAPANPARTSJFO-302S
JAPANPARTSJFO303
JAPANPARTSJFO-303S
JAPANPARTSJFO304
JAPANPARTSJFO313
JAPANPARTSJFO313S
JAPANPARTSJFO-315S
JAPANPARTSJFO392
JAPANPARTSJFO-392S
JAPANPARTSJFO593
JAPANPARTSJFO593S
JAPANPARTSJFO703
JAPANPARTSJFO703S
JAPANPARTSJFO704
JAPANPARTSJFO-704S
JAPANPARTSJFO705
JAPANPARTSJFO705S
JAPANPARTSJFO-K01
JAPANPARTSJFOK01S
KOLBENSCHMIDT107-OS
KOLBENSCHMIDT489-OS
KOLBENSCHMIDT50013107
KOLBENSCHMIDT50 013 107/10
KOLBENSCHMIDT50 013 489
KOLBENSCHMIDT50013851
KOLBENSCHMIDT851-OS
LUBERFINERPH 2805
LUBERFINERPH2808-1
LUBERFINERPH2867-1
LUBERFINERPH 2869
LUBERFINERPH2869-1
LUBERFINERPH2876
LUBERFINERPH2876-1
LUBERFINERPH2903-1
LUCAS ELECTRICALEDL 963
MAGNETI MARELLI152071758743
MAGNETI MARELLI152071758756
MAGNETI MARELLI153071760708
MAGNETI MARELLI71758743
MAGNETI MARELLI71758756
MAGNETI MARELLI71760708
MAHLEOC1052
MAHLEOC 1186
MAHLEOC1198
MAHLEOC 1395
MAHLEOC1525
MAHLEOC1527
MAHLEOC1566
MAHLEOC 1633
MAHLEOC1636
MAHLEOC195
MAHLEOC 259
MAHLEOC285
MAHLEOC495
MAHLEOC521
MAHLEOC 576
MAHLEOC 576/2
MAHLEOC588
MAHLEOC 588 A
MAHLEOC631
MAHLEOC 631 A
MAHLEOC 632 A
MAHLEOC 682
MAHLEOC711
MAHLEOC 980
MAHLEOC 980/1
MANN-FILTERW 67/1
MAPCO61510
MAPCO61557
MEAT&DORIA15131
MEAT&DORIA15131/1
MEAT&DORIA15131/12
MEAT&DORIA15131/7
MEAT&DORIA15411
MEYLE28-14 322 0005
MEYLE34-14 322 0001
MEYLE34-14 322 0002
MEYLE35-14 322 0000
MEYLE35-14 322 0005
MEYLE35-14 322 0006
MEYLE36-14 322 0008
MEYLE37-14 322 0009
MICRONAIROF011
MOTORCRAFTFL-1998
MOTORCRAFTFL803
MOTORCRAFTFL-810
MOTORCRAFTFL-818
NIPPARTSJ1310303
NIPPARTSJ1310307
NIPPARTSJ1310500
NIPPARTSJ1311018
NIPPARTSJ1311026
NIPPARTSJ1313000
NIPPARTSJ1313001
NIPPARTSJ1313007
NIPPARTSJ1313013
NIPPARTSJ1313016
NIPPARTSJ1314014
NIPPARTSJ1317004
NIPPARTSJ1317005
NIPPARTSJ1317007
NIPPARTSJ1317008
NIPPARTSN1313036
ONAN122-0827
ONAN185-2123
ONAN1857444
ONAN1871000
PURFLUXLS301
PURFLUXLS871
PURFLUXLS871A
PURFLUXLS892
PURFLUXLS965
PUROLATORL14460
PUROLATORL14612
PUROLATORL14622
PUROLATORL17754
PUROLATORL18097
PUROLATORL19212
PUROLATORL24458
PUROLATORL 27535
QUINTON HAZELLQFL0123
QUINTON HAZELLQFL0269
QUINTON HAZELLQFL0373
RYCOR2275P
RYCOZ148A
RYCOZ436
RYCOZ436ST
RYCOZ445
RYCOZ495
RYCOZ79A
RYCOZ79X
SAKURA AUTOMOTIVEC-1011
SAKURA AUTOMOTIVEC-1011XPL
SAKURA AUTOMOTIVEC-1013
SAKURA AUTOMOTIVEC1021
SAKURA AUTOMOTIVEC1601
SAKURA AUTOMOTIVEC 1711
SAKURA AUTOMOTIVEC1719
SAKURA AUTOMOTIVEC1809
SAKURA AUTOMOTIVEC-1815
SAKURA AUTOMOTIVEC18151
SAKURA AUTOMOTIVEC-1821
SAKURA AUTOMOTIVEC1823
SAKURA AUTOMOTIVEC1830
SAKURA AUTOMOTIVEC1831
SAKURA AUTOMOTIVEC1855
SAKURA AUTOMOTIVEC1920
SAKURA AUTOMOTIVEC-2514
SAKURA AUTOMOTIVEC2803
SAKURA AUTOMOTIVEC-5205
SAKURA AUTOMOTIVEC-8005
SAKURA AUTOMOTIVEC-8030
SAKURA AUTOMOTIVEC8035
SAKURA AUTOMOTIVEC-8036
SAKURA AUTOMOTIVEC-80365
SAKURA AUTOMOTIVEC-9002
SAKURA AUTOMOTIVEC9201
SOFIMAS 0514 R
SOFIMAS3258R
SOFIMAS3259R
SOFIMAS 3424 R
SOFIMAS3484R
SOFIMAS 3514 R
SOFIMAS4900R
SOFIMAS 5120 R
SWAG83 93 2099
TECNECO FILTERSOL205J
TECNECO FILTERSOL215J
TECNOCARR193
TECNOCARR205
TECNOCARR215
TECNOCARR438
TECNOCARR96
THERMO KING11-4928
THERMO KING11-5522
THERMO KING11-6182
UFI2325800
UFI2325900
UFI2327100
UFI2327200
UFI23.424.00
UFI2345200
UFI23.484.00
UNIPARTGFE327
UNIPARTGFE338
UNIPARTGFE387
VAICOV26-0086
VAICOV32-0017
VAICOV52-0131
VAICOV63-0006
VALEO586021
VALEO586022
VALEO586170
VALEO586952
VICC224
VICC304
VICC-307
VICC406
VICC-414
VICC-808
VICC901
VICC902
VICO-401
WESFILWZ436
WESFILWZ436NM
WESFILWZ445
WESFILWZ445NM
WESFILWZ495
WESFILWZ495NM
WIX FILTERS51334
WIX FILTERS51358
WIX FILTERS57712
WIX FILTERSW51365
WIX FILTERSWL7162
WIX FILTERSWL7171
WIX FILTERSWL7200
WIX FILTERSWL7204
WOODGATEWGL9056