Polttoainesuodatin FILTRON PM 819/2

4,29 € Sis. alv 25,5 %

Kubota / Perkins / Suzuki / Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000000902 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin FILTRON PM 819/2 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 233628, Volvo 236628, Volvo 2366284, Volvo 3345280, Volvo 33452806. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,18 kg
Mitat 8,5 × 8,5 × 8,5 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Kiinnitysasento

72.0 mm

Ulkohalkaisija

84.0 mm

Sisähalkaisija

19.0 mm

Sisähalkaisija 2

17.0 mm

Paino

0,18 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

EU-tuoteturvallisuusasetus (GPSR)

IEC 60417-6183 mekaaninen asiantuntemus tarpeen

Korkeus (mm)

72.0

Ulkoläpimitta [mm]

84.0

Sisäläpimitta 1 [mm]

19.0

Sisäläpimitta 2 [mm]

17.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin FILTRON PM 819/2”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä FILTRON PM 819/2 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaB20
Volvo PentaMB20A
Volvo PentaMB20B
Volvo PentaMB20C
Volvo PentaAQ165A
Volvo PentaAQ170A
Volvo PentaAQ170B
Volvo PentaAQ170C
Volvo Penta2001
Volvo Penta2001AG
Volvo Penta2001B
Volvo Penta2001BG
Volvo Penta2001D
Volvo Penta2001R
Volvo Penta2002
Volvo Penta2002AG
Volvo Penta2002B
Volvo Penta2002BG
Volvo Penta2002D
Volvo Penta2003
Volvo Penta2003 SOLAS
Volvo Penta2003B
Volvo Penta2003B SOLAS
Volvo Penta2003D
Volvo Penta2003R
Volvo Penta2003R SOLAS
Volvo Penta2003T
Volvo Penta2003TB
Volvo Penta2003TB SOLAS
Volvo Penta2003TR
Volvo PentaAQ115A
Volvo PentaAQ115B
Volvo PentaAQ130A
Volvo PentaAQ130B
Volvo PentaAQ130C
Volvo PentaAQ130D
Volvo PentaAQD21A
Volvo PentaAQD21B
Volvo PentaAQD70B
Volvo PentaAQD70BL
Volvo PentaBB115A
Volvo PentaBB115B
Volvo PentaBB115C
Volvo PentaBB165A
Volvo PentaBB170A
Volvo PentaBB170B
Volvo PentaBB170C
Volvo PentaD1-13
Volvo PentaD1-13B
Volvo PentaD1-13F
Volvo PentaD1-20
Volvo PentaD1-20B
Volvo PentaD1-20F
Volvo PentaD1-30
Volvo PentaD1-30B
Volvo PentaD1-30F
Volvo PentaD2-40
Volvo PentaD2-40B
Volvo PentaD2-40F
Volvo PentaD2-50F
Volvo PentaD2-55
Volvo PentaD2-55B
Volvo PentaD2-55C
Volvo PentaD2-55D
Volvo PentaD2-55E
Volvo PentaD2-55F
Volvo PentaD2-60F
Volvo PentaD2-75
Volvo PentaD2-75B
Volvo PentaD2-75C
Volvo PentaD2-75F
Volvo PentaD3-110I-A
Volvo PentaD3-110I-B
Volvo PentaD3-110I-C
Volvo PentaD3-130A-A
Volvo PentaD3-130A-B
Volvo PentaD3-130A-C
Volvo PentaD3-130I-A
Volvo PentaD3-130I-B
Volvo PentaD3-130I-C
Volvo PentaD3-160A-A
Volvo PentaD3-160A-B
Volvo PentaD3-160A-C
Volvo PentaD3-160I-A
Volvo PentaD3-160I-B
Volvo PentaD3-160I-C
Volvo PentaD3-190A-B
Volvo PentaD3-190A-C
Volvo PentaD3-190I-A
Volvo PentaD3-190I-B
Volvo PentaD3-190I-C
Volvo PentaD42A
Volvo PentaD70B
Volvo PentaD70B K
Volvo PentaD70B PP
Volvo PentaD100A
Volvo PentaD100B
Volvo PentaD120A
Volvo PentaD120AK
Volvo PentaD2002AG
Volvo PentaD2003AG
Volvo PentaMD5A
Volvo PentaMD5B
Volvo PentaMD5C
Volvo PentaMD21A
Volvo PentaMD21B
Volvo PentaMD22A
Volvo PentaMD22L
Volvo PentaMD22P
Volvo PentaMD70B
Volvo PentaMD70BK
Volvo PentaMD2010
Volvo PentaMD2010-C
Volvo PentaMD2010-D
Volvo PentaMD2010B
Volvo PentaMD2020
Volvo PentaMD2020-C
Volvo PentaMD2020-D
Volvo PentaMD2020B
Volvo PentaMD2030
Volvo PentaMD2030-C
Volvo PentaMD2030-D
Volvo PentaMD2030B
Volvo PentaMD2040
Volvo PentaMD2040-C
Volvo PentaMD2040-D
Volvo PentaMD2040B
Volvo PentaTAMD22P-B
Volvo PentaTAMD70B
Volvo PentaTD70B
Volvo PentaTD100A
Volvo PentaTD100AG
Volvo PentaTD120A
Volvo PentaTD120AG
Volvo PentaTD120AG PP
Volvo PentaTD120AK
Volvo PentaTHAMD70B
Volvo PentaTMD22A
Volvo PentaTMD22B
Volvo PentaTMD22P-C
Volvo PentaTMD70B

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO233628
VOLVO236628
VOLVO2366284
VOLVO3345280
VOLVO33452806
VOLVO3581078
VOLVO35810787
VOLVO6211585
VOLVO6613665
VOLVO66136656
VOLVO66488453
VOLVO7236628
VOLVO858201

Ristiviitteet

AC DELCOACD 159
AC DELCOACD51
AC DELCOACD59
AC DELCOTP1228
ACIACI 8249957
ALCO FILTERMD-093
AMAZONB016TFKCC0
BALDWINBF825
BOSCH1457429215
BOSCH1457429219
BOSCH1457434011
BOSCH1 457 434 017
BOSCH1457434087
BOSCH1457434201
BOSCH1457434900
BOSCH1457434901
BOSCH1457434903
BOSCH1457434904
BOSCH1457434905
BOSCH1457434909
BOSCH1457434910
BOSCH9451733000
BOSCH9455160246
BOSCH9879993036
BOSCHN4201
CHAMPL 296 F
CHAMPIONL131
CHAMPIONL137
CLARK3885315
CLEAN FILTERDN220
COOPERSAZF015
COOPERSAZF100
COOPERSG 629
COOPERSG998
CROSLAND522
CROSLAND533
CROSLAND544
CROSLAND566
DELPHI296
DELPHI7019/222
DELPHI7111296
DELPHI7111500
DELPHI7111/526
DELPHI7176901
DELPHI901
DELPHIHDF296
DELPHIHDF901
ERFP26561117
ERFP2656117
ERFROD11917
FILTRONPM819
FILTRONPM 819/2
FLEETGUARDFF167
FLEETGUARDFF167A
FRAMC1191
FRAMC1191PL
FRAML296F
GMC7965190
GMC7984288
GMC9975348
HENGST FILTERE75/1K
HENGST FILTERE75KD42
IHC1133280R1
IHC3043645R91
IHC304405R91
IHC3044506R91
IHC3044506R93
IHC3062788R91
IHC3069205R1
IHC3069205R91
IHC306975R91
IHC3144477R91
IHC3144477R92
IHC765951R91
IHC795872R91
IHC796051R91
IHC796460R91
IHC796951R91
INGERSOLL-RAND91634402
JC AUTOFILPM819/2
LOMBARDINI276217542
MONARK30 789 900
MOTORCRAFTEFG296
MOTORCRAFTEFG3
MOTORCRAFTEFG315
MOTORCRAFTEFG5
MOTORCRAFTEFG5S
NIPPARTSJ1338025
PERKINS1879513
PERKINS2236295
PERKINS26 50017
PERKINS2651117
PERKINS26540017
PERKINS26560017
PERKINS26560110
PERKINS26561117
PERKINS26 56611
PERKINS2 656 612
PERKINS26 56613
PERKINS2656621
PERKINS866155
PERKINS868014
PERKINS991032
PURFLUXCS157
PURFLUXCS157A
PURFLUXCS159
PUROLATORF50149
PUROLATORF57629
PUROLATORMFF629A
PUROLATORT149
QUINTON HAZELLQFF9366
QUINTON HAZELLWF8018
QUINTON HAZELLWF8019
SĘDZISZÓWWP413X
SULLAIR40993
TECNOCARN1117
UFI2436000
UFI2436001
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTP917x
VALEO587701
VALMET836015106
VAN WEZEL8249957
VAN WEZELACI 8249957
WIX FILTERS95132E