Polttoainesuodatin PURRO PUR-HF0118

17,17 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014807 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin PURRO PUR-HF0118 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11110348, Volvo 20450423, Volvo 3945966, Volvo 3989632, Volvo 8159975. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,948 kg
Mitat 20 × 16 × 31 cm
Suodattimen tyyppi

screwed

Pituus

146.0 mm

Kiinnitysasento

146.0 mm

Ulkohalkaisija

108.0 mm

Kierteen koko

1 inch

No. of coils per inch

14UN

Paino

0,95 kg

Suodatintyyppi

Ruuvattava suodatin

Kierremitta

1 14UN

Korkeus (mm)

146.0

Pituus (mm)

146.0

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin PURRO PUR-HF0118”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä PURRO PUR-HF0118 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD730G
Volvo PentaTAD730P
Volvo PentaTAD730V
Volvo PentaTAD740GE
Volvo PentaTAD741GE
Volvo PentaTAD1230G
Volvo PentaTAD1230V
Volvo PentaTAD1231GE
Volvo PentaTAD1232GE
Volvo PentaTAD1240GE
Volvo PentaTAD1241-42VE
Volvo PentaTAD1241GE
Volvo PentaTAD1241VE
Volvo PentaTAD1242GE
Volvo PentaTAD1242VE
Volvo PentaTAD1250-52VE
Volvo PentaTAD1250VE
Volvo PentaTAD1251VE
Volvo PentaTAD1252VE
Volvo PentaTAD1630G
Volvo PentaTAD1630GE
Volvo PentaTAD1630P
Volvo PentaTAD1630PB
Volvo PentaTAD1631G
Volvo PentaTAD1631GE
Volvo PentaTD71A
Volvo PentaTD121G-87
Volvo PentaTD610G
Volvo PentaTD610M
Volvo PentaTD610V
Volvo PentaTD630ME
Volvo PentaTD640VE
Volvo PentaTD710G
Volvo PentaTD730ME
Volvo PentaTD730VE
Volvo PentaTD1210G
Volvo PentaTID71A
Volvo PentaTWD610G
Volvo PentaTWD610P
Volvo PentaTWD610PB
Volvo PentaTWD610V
Volvo PentaTWD630ME
Volvo PentaTWD630VE
Volvo PentaTWD710G
Volvo PentaTWD710P
Volvo PentaTWD710PB
Volvo PentaTWD710V
Volvo PentaTWD730ME
Volvo PentaTWD731VE
Volvo PentaTWD740GE
Volvo PentaTWD740VE
Volvo PentaTWD1210G
Volvo PentaTWD1210V
Volvo PentaTWD1211G
Volvo PentaTWD1211V
Volvo PentaTWD1230VE
Volvo PentaTWD1231VE
Volvo PentaTWD1240VE
Volvo PentaTWD1620G
Volvo PentaTWD1630G
Volvo PentaTWD1630P
Volvo PentaTWD1630PP
Volvo PentaTWD1630V

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11110348
VOLVO20450423
VOLVO3945966
VOLVO3989632
VOLVO8159975
VOLVO81599755

Ristiviitteet

ALCO FILTERSP-1314
A.L. FILTERALG-2172
AMAZONB005NFXJKU
BALDWINBF1223
BALDWINBF1223-O
BALDWINBF1329
BALDWINBF13290
BALDWINBF1329-O
BALDWINBF1345
BALDWINBF1348
BALDWINBF1349
BALDWINBF13900
BALDWINBF1390-O
BALDWINBF46016-O
BALDWINBF46083-O
BALDWINBF9871-O
BOSCH0 986 450 734
BOSCH0986BF0222
BOSCH0986TF0254
BOSCHF026402025
BOSCHN2025
CLEAN FILTERDN2711
COOPERSFSM4208
DELPHIHDF302
DONALDSONP550548
DONALDSONP550730
DONALDSONP550747
DONALDSONP551056
DONALDSONP551065
DONALDSONP551066
DONALDSONP551067
DONALDSONP551767
DONALDSONP551853
DONALDSONP551855
DONALDSONP551856
DONALDSONP559113
DT212232
FEBI26979
FILTRONPP967
FLEETGUARDFS1287
FLEETGUARDFS19532
FLEETGUARDFS19687
FLEETGUARDFS19932
FLEETGUARDFS20110
FRAMPS11752
FRAMPS7170
FRAMPS7716
FRAMPS8486
GROVE3322877
GUD FILTERSZ368
GUD FILTERSZ 634
HENGST FILTERH7090WDK30
HENGST FILTERH7090WK30
INGERSOLL-RAND22201388
KNORR-BREMSEK117921N50
KNORR-BREMSEK117953N50
KOLBENSCHMIDT4144FS
KOLBENSCHMIDT4955-FS
KOLBENSCHMIDT50013493
KOLBENSCHMIDT50014144
KOLBENSCHMIDT50014955
LINDE3562227703
LUBERFINERLFF1223
LUBERFINERLFF1223-1
LUBERFINERLFF 3290
LUBERFINERLFF3290-1
LUBERFINERLFF3292
LUBERFINERLFF3579U
LUBERFINERLFF3579U-1
LUBERFINERLFF8037
LUBERFINERLFF8063U
LUBERFINERLFF8063U-1
MAHLEKC 124
MAHLEKC 249
MAHLEKC249D
MAHLEKC 624D
MAHLEKC 636
MAHLEKC 641D
MAHLEKC 648/1
MAHLEKC648D
MANN & HUMMELWK 10603 X
MEYLE12343230008
PARKER/RACOR490R
PARKER/RACORR9030M
PARKER/RACORR90-DAF
PARKER/RACORR90P
PURROPUR-HF0118
SAKURA AUTOMOTIVEFC7912
SAKURA AUTOMOTIVESFC1306
SĘDZISZÓWPDS151
SOFIMAS 4143 NR
UFI2414300
UNIVERSAL COMPONENTS UKKLTWK10603X
WINKLER265 000 317 00
WIX FILTERS33231
WIX FILTERS33411
WIX FILTERSWF10012
WOODGATEWGFS1932