Polttoainesuodatin SF SK3688

33,99 € Sis. alv 25,5 %

Volvo Penta

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000014946 Osasto: Tuotemerkki:

Polttoainesuodatin SF SK3688 vastaa muun muassa OE-numeroita: Volvo 11700465, Volvo 11700465-5, Volvo 11712889, Volvo 20430640, Volvo 20549350. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,22 kg
Mitat 12,5 × 8,5 × 8,5 cm
Suodattimen tyyppi

Cartridge

Kiinnitysasento

120.0 mm

Ulkohalkaisija

85.0 mm

Sisähalkaisija

14.0 mm

Sisähalkaisija 2

14.0 mm

Filtration size

150.0 µm

Paino

0,22 kg

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Polttoainesuodatin SF SK3688”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Soveltuu seuraaviin moottorimalleihin

Tämä SF SK3688 Polttoainesuodatin soveltuu alla listattuihin venemoottoreihin.

ValmistajaMalliOma malli
Volvo PentaTAD420VE
Volvo PentaTAD520GE
Volvo PentaTAD520VE
Volvo PentaTAD530GE EDC4
Volvo PentaTAD530GE MECH
Volvo PentaTAD531GE EDC4
Volvo PentaTAD531GE MECH
Volvo PentaTAD532GE EDC4
Volvo PentaTAD620VE
Volvo PentaTAD720GE
Volvo PentaTAD720VE
Volvo PentaTAD721GE
Volvo PentaTAD721VE
Volvo PentaTAD722GE
Volvo PentaTAD722VE
Volvo PentaTAD730GE EDC4
Volvo PentaTAD730GE MECH
Volvo PentaTAD731GE EDC4
Volvo PentaTAD731GE MECH
Volvo PentaTAD732GE EDC4
Volvo PentaTAD733GE EDC4
Volvo PentaTD420VE
Volvo PentaTD520GE
Volvo PentaTD720GE

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

VOLVO11700465
VOLVO11700465-5
VOLVO11712889
VOLVO20430640
VOLVO20549350
VOLVO21408351
VOLVOVOE 11700465
VOLVOVOE 11712889

Ristiviitteet

ATLAS2694580
BALDWINH9048
CLARK5445100004
HAMM1206052
HAMM300386596
HAMM386596
HIFI FILTERSN 4001
HIFI FILTERSN4001V
LINDE0009831617
SANDVIK15300126
SFSK3688
TAMROCK04701416
TEREX5445100004