Sytytystulppa DENSO KJ16CR-L11

3,25 € Sis. alv 25,5 %

Tilattavissa verkkokaupasta

Tilaa ennen klo 15:30Arvioitu toimitus varastolta 3.11.2026 klo 16:00 mennessä
Tuotetunnus (SKU): CX-000040920 Osasto: Tuotemerkki:

Sytytystulppa DENSO KJ16CR-L11 vastaa muun muassa OE-numeroita: Honda 98079-5514P, Honda 98079-5515G, Honda 98079-551-5G01. Tarkista sopivuus OE-numeron perusteella ennen tilausta.

Paino 0,048 kg
Mitat 8,5 × 2,5 × 2,5 cm
Pituus 2

19.0 mm

Kierteen koko

16.0 mm

Kiristyskulma

22.0 Nm

Ulkokierre

1.0 pcs

Kiristysmomentti

1.1 mm

Lisäkuvaus

1.0 pcs

Set

1 pcs

Suositeltu määrä

4

Sytytystulppa

1-maaelektroodi Nikkeli-keskielektrodi

Kärkiväli [mm]

1.1

Kierremitta

M14x1.25

Kierteen pituus [mm]

19.0

Läpimitta [mm]

14.0

Liittimet

Solid SAE

Avainväli

16 mm

Kiristysmomentti [Nm]

22.0

Paino [g]

43.0

vaihtoehtoinen tuote

IK16TT

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Sytytystulppa DENSO KJ16CR-L11”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Tuotteen viitenumerot

OE-numerot

HONDA98079-5514P
HONDA98079-5515G
HONDA98079-551-5G01

Ristiviitteet

AC DELCO41806
AC DELCOR44XLSE
ACIACI 0646515
ACIACI 0646517
BERU0001330717
BERU0001335742
BERU0002325723
BERU0002330215
BERU0002330712
BERU0002330794
BERU14F7HUR2
BERU14F-8LUR
BERU14 FR-8 HU
BERU14 FR-8 LU2
BERU14 FR-8 LU2T
BERU14 FR-9 KUX2
BERUZ152
BERUZ200
BERUZ203
BERUZ220
BERUZ287
BERUZ4
BOSCH0 242 225 580
BOSCH0 242 229 576
BOSCH0 242 229 699
BOSCH0 242 229 715
BOSCH51
BOSCHFQR8LE2
BOSCHFQR8LEU2
BOSCHFR8LCX
BOSCHFR9LCX
CHAMPIONFN 14LY
CHAMPIONOE041
CHAMPIONOE041/T10
CHAMPIONOE154
CHAMPIONOE154/T10
CHAMPIONOE177
CHAMPIONOE177/T10
CHAMPIONRC11LCC4
CHAMPIONRC12ECC
CHAMPIONRC12LC4
CHAMPIONRC12LYC
CHAMPIONRC12MC4
CHAMPIONRC12MCC4
DENSO067700-6940
DENSO3132
DENSO31324
DENSO67700694
DENSOD 35
DENSOMW067700697
LETRIKASFE55LRS
LETRIKASFE55LS
MOTORCRAFT1Y0G-18-110
MOTORCRAFTAG44
MOTORCRAFTAG54
MOTORCRAFTAGSP54
NGK5165
NGK5584
NGK7917
NGKZF5F-11
NGKZFR5C11G
NGKZFR5F
NGKZFR5J11
NGKZFR5N
NGKZFR5N11
UNIPARTGSP7666
UNIPARTNLP007666EVA
VAN WEZEL0646515
VAN WEZEL0646517